Майстер-клас: декупаж брелока

Неділя, 4 Вересня, 2011

Випробовуємо рисовий папір

Брелок, прикрашений декупажем

Декупажний декор нині в моді: ним прикрашають кухонні дощечки, горнята, банки, пляшки, скриньки та навіть великі меблі. Сьогодні спробуємо зробити декупаж брелока рисовим папером, який можна придбати у художніх крамницях. Цей папір відрізняється від декупажних серветок своєю щільністю та цікавою текстурою: після закріплення клеєм він стає частково невидимий.

Отже, для декупажу брелока для ключів ми візьмемо: основу для брелока (бажано, щоб вона була прозора та пласка), аркуш рисового паперу з декупажними малюнками, аркуш однотонного рисового паперу, ножиці, простий олівець, клей для декупажу (можна використовувати й ПВА), пензлик для клею, акриловий лак (такий продається у будівельних магазинах) та пензлик для лаку. Поїхали!

Рисовий папір та все необхідне

Крок 1. Дивимося на рисовий аркуш із зображеннями і обираємо саме таке, яке підійшло би для нашого виробу. Наприклад, ось такі поросята: вони саме такого розміру, як нам треба! Прикладаємо до зображення брелок та обводимо його приблизний контур на папері.

Обводимо контур брелока

Крок 2. Вирізаємо малюнок за контуром, а потім обриваємо краї. Рисовий папір дуже цупкий, тому, якщо ми не обірвемо краї, перехід із малюнку на брелок буде дуже помітний.

Обриваємо краї

Крок 3. Прикладаємо зображення на основу для брелока: начебто вміщається :) Розміщуємо поросяток якомога рівніше: зараз будемо фіксувати їх.

Прикладаємо рисовий папір

Крок 4. Занурюємо пензлик у декупажний клей та наносимо його зверху на зображення. Краще наносити клей, рухаючи пензлик від центру зображення до його країв. Кладемо брелок набік та чекаємо 10-15 хвилин, поки лей висохне.

Клей для декупажу прикріплює зображення

Крок 5. Повторюємо те саме з іншого боку брелока, але вже з однотонним рисовим папером. Вирізаємо з паперу прямокутник потрібного розміру, потім обриваємо краї та фіксуємо цей шматочок паперу клеєм. Чекаємо, поки цей бік брелока висохне.

Однотонний рисовий папір наносимо на інший бік

Крок 6. Коли клей на брелоку остаточно висохне, беремо другий пензлик, занурюємо в акриловий лак та покриваємо ним один бік брелока. Після того, як він підсохне, можна буде покрити другий бік. Бажано залакувати брелок два-три рази, але за умови, що лак від попереднього покриття остаточно висох.

Завдяки декупажу рисовим папером маємо готовий брелок з чарівними поросятками :) Рисовий папір став майже прозорий: залишилися лише рисові волокна та зображення з поросятами. Тож рисовий папір сам по собі – гарна основа для декорування прозорих поверхонь.

Це був майстер-клас від Vikaho ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Ищете модное осеннее платье? Загляните в интернет магазин одежды: именно здесь есть женская одежда на любой вкус и кошелек!

Метки:

 • danirra

  Гарний мк. З рисовим папером ніколи не працювала. А тепер – закортіло;)

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  я теж раніше не знала нюансів, а він, бач, прозорий стає :) бачила у декупажному магазині тарілочку, декоровану цим папером: там взяли прозору скляну тарілку і знизу нанесли рисовий папір (зі зворотнього боку). з тими прожилками так гарно :) і їсти з такої тарілки можна :)

 • http://made-in-ukraine.info/handmade-fashion-rozklad-mayster-klasiv/ Handmade Fashion: розклад майстер-класів | Made in Ukraine

  [...] Декупаж дощечки у стилі SHABBY CHIC (Штанько [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-dekupazh-na-skli/ Майстер-клас: декупаж на склі | Made in Ukraine

  [...] серветки (хоча можна використовувати й спеціальний рисовий папір для декупажу) та вирізаємо з нього два кущі гарних жовтих квітів. [...]

blog comments powered by Disqus