Майстер-клас: декупаж на милі
Звичайний шматочок мила можна прикрасити на свій смак
Паперові серветки з кольоровим візерунком – це не тільки необхідність за обіднім столом, а ще й дуже корисний матеріал для рукоділля. Ними можна прикрасити практично будь-яку поверхню: пляшку, вазу, магніт на холодильник, скриньку тощо. Сьогодні ж ми будемо робити внутрішній декупаж мила, яке перед тим зробимо своїми руками.
Матеріали для мила з декупажем
Нам знадобляться прозора основа для миловаріння SLS-free (без лаурилсульфата натрію) – 70 г, олія з обліпихи – 1/3 чайної ложки, мигдальна олія – 5 крапель, діоксид титану, ефірна олія бергамотова – 1 крапля, ефірна олія мандаринова – 3 краплі, серветки з метеликами для декупажу, харчова плівка, форма для мила, дерев’яні палички, пластикові склянки, посуд для водяної бані, ніж та спирт.
Як зробити мило своїми руками?
1. Для того щоб створити мило ручної роботи, спочатку нам треба нарізати ножем основу для мила на дрібні шматочки. Після цього ставимо посудину з мильними шматочками на водяну баню і чекаємо, поки вони розтануть.
2. Паралельно з цим, беремо форму для мила. Наприклад, пластикову коробку від зубного порошку: вона невисока і має круглу форму, тож підійде для створення мила своїми руками. Змащуємо форму для мила всередині будь-якою олією без запаху.
3. Підбираємо малюнок з серветки, який підійде за розміром – поміститься на дні форми для мила.
4. Якщо основа для мила ручної роботи вже розплавилася, половину від її кількості відливаємо у пластикову склянку. Решту залишаємо на водяній бані та маленькому вогні і накриваємо харчовою плівкою, щоб основа не затягнулася плівкою.
5. До склянки з половиною основи додаємо мигдальну та бергамотову олію, перемішуємо дерев’яною паличкою.
6. Тепер заливаємо цю суміш у форму для мила, поверхню щедро покриваємо спиртом, щоб вийшли усі бульбашки повітря. Заносимо форму з основою для мила до кімнати і даємо застигнути.
7. Поки мило застигає, вирізаємо з серветки обраного метелика та відокремлюємо один верхній шар із зображенням. Два нижні паперові шари можна викинути.
8. Настав час зробити білий барвник. В чайну ложку наливаємо третину обліпихової олії, на кінчику ножа насипаємо порошок діоксиду титану та добре розтираємо другою чайною ложкою. Відставляємо суміш набік. А ось коли прозора основа для мила у формочці стане твердою та холодною, нам треба буде перелити залишки рідкої основи для мила в іншу одноразову склянку.
9. Туди ж додаємо розведений білий барвник та мандаринову ефірну олію. Добре перемішуємо.
Як зробити мило з декупажем?
10. На прозорий шар у формочці крапаємо спиртом.
11. На вологу від спирту поверхню викладаємо паперового метелика лицьовою стороною донизу, розміщуємо рівно по центру форми. Це й буде декупаж на милі. Зверху також крапаємо спиртом.
12. Зверху на метелика наливаємо білу рідку основу для мила. Знову ж таки, крапаємо спиртом.
13. Залишаємо мило ручної роботи висихати та згущуватися. Після цього виймаємо його з форми: мило з декупажем готове!
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Если вас интересует натуральное мыло оптом, покупайте глицериновое мыло и не пожалеете!
Метки: декупаж, скульптура