Майстер-клас: форма для мила
Як зробити форму для мила ручної роботи?
Нерідко майстри, які виготовляють мило, стикаються з проблемою нестачі форм. Звісно, можна купити силіконові формочки у вигляді зірочок чи ялинок, але коли мова заходить про бруски мила стандартної форми, комерційних пропозицій не вистачає. Єдине рішення – зробити форми для мила самотужки! Аліна Титаренко, власниця домашньої мануфактури Добре мило, спеціально для вас зробила майстер-клас зі створення дерев’яної форми для мила.
Необхідні матеріали (розрахунок на 1 форму):
- Дерев’яні дошки (сосна) сухі стругані висотою 12 см, довжиною 100 см, шириною 2 см. Ціна 5 грн/метр погонний. Всього: 1,25 метра знадобиться.
- Рояльна петля довжиною 50 см. Всього: 125 см. Ціна 9 грн за 50 см. Вона має внутрішню та зовнішню сторони, тому будьте обережні при її правильному прикручуванні.
- Зажими 10 грн/шт. Всього необхідно 4 шт. Їх можна знайти в будівельному магазині у відділі фурнітури для меблів. Складається з двох частих та використовується при виготовленні валіз та скринь. Лапка, яка тримається за гачок, дуже сильно та надійно стискає деталі, не дозволяючи формі розходитися.
- Саморізи по дереву з прихованою шляпкою висотою 1,9 см. Всього: 50 шт/упаковка. Ціна 5,50 грн за упаковку.
Загальна собівартість: дошки (1,25*5 грн.) + петлі (2,5*9 грн.) + зажими (4*10 грн.) + саморізи (5,50 грн.) = 74,25 грн. Можна сказати, що недешево, але результат та аромат, який вони мають, з ціною не мають нічого спільного.
Необхідний інструмент: електролобзик та пилки по дереву (можна обійтися і простою пилою), шуруповерт, лінійка, олівець, рулетка, спеціальні ножиці для різання металу (я їх купувала у відділі для роботи з гіпсокартоном).
Виготовлення форми для мила
1. Перед початком роботи дошки необхідно прошкурити та змастити олією, яка є під рукою, я змащувала звичайною соняшниковою, бажано рафінованою, інакше дошки будуть пахнути котлетами. Потім дати висохнути протягом 12 годин. Після цієї процедури дошки стають дуже гладкі та «слухняні», з ними дуже приємно працювати. Хоча можете пропустити цю процедуру, на якість це не вплине.
2. Перед розпилом деталей основної моделі все добре накресліть і відмірте лінійкою, притримуючись прямого кута у 90 градусів, щоб лінії при розпилі були максимально прямими – від цього залежить якість майбутньої форми. У нашому випадку: прямокутна форма загальною довжиною 49,5 см, при цьому розпил перша деталь 45,5 см у двох примірника, друга деталь 11,7 см у двох примірниках! Внутрішня довжина складає 45,5 см. Будьте уважні та обережні з припусками. Розпил деталі «з’їдає» 2 мм, збирання форми 5 мм, майте це на увазі при конструюванні деталей. Окрім того, часто на деталях трапляються сучки та нерівності, які треба ставити назовні, щоб всередині було все рівнесеньке та не потрапляло мило, руйнуючи деревину.
3. Спочатку прикрутіть рояльні петлі: тут треба добряче попрацювати шуруповертом.
4. Особливу увагу приділить кутам петлі. Ось як акуратно виглядають краї форми.
5. Але можна і не працювати ножицями по металу, при цьому мати ось такий результат:
6. Після того, як ви зробили цю процедуру, Ваша роботу майже закінчено, і повинна вийти ось така форма для мила.
7. Залишилось тільки прикрутити зажими. Для цього прикрутіть спочатку гачок, після чого прилаштовуйте основну деталь. Так, прикрутивши всі 4 зажими, маєте готову форму для заливання мила. У разі необхідності можна сконструювати кришку.
Я не рекомендую наливати готове мило безпосередньо на деревину, краще промастити форму пергаментом або накрити поліетиленовою плівкою зсередини.
Різати мило дуже зручно гострим та високим шпателем для шпаклівки.
Натуральне мило готова! Яка краса!
З питань придбання форм для мила звертайтесь, будь ласка, до миловарні «ДОБРЕ МИЛО» .
Дякую за увагу! Щиро Ваша, Аліна Титаренко.
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: вироби з дерева, миловаріння