Майстер-клас: форма для мила

Субота, 8 Лютого, 2014

Як зробити форму для мила ручної роботи?

Форма для мила

Нерідко майстри, які виготовляють мило, стикаються з проблемою нестачі форм. Звісно, можна купити силіконові формочки у вигляді зірочок чи ялинок, але коли мова заходить про бруски мила стандартної форми, комерційних пропозицій не вистачає. Єдине рішення – зробити форми для мила самотужки! Аліна Титаренко, власниця домашньої мануфактури Добре мило, спеціально для вас зробила майстер-клас зі створення дерев’яної форми для мила.

Необхідні матеріали (розрахунок на 1 форму):

- Дерев’яні дошки (сосна) сухі стругані висотою 12 см, довжиною 100 см, шириною 2 см. Ціна 5 грн/метр погонний. Всього: 1,25 метра знадобиться.

Дошки

- Рояльна петля довжиною 50 см. Всього: 125 см. Ціна 9 грн за 50 см. Вона має внутрішню та зовнішню сторони, тому будьте обережні при її правильному прикручуванні.

Рояльна петля

- Зажими 10 грн/шт. Всього необхідно 4 шт. Їх можна знайти в будівельному магазині у відділі фурнітури для меблів. Складається з двох частих та використовується при виготовленні валіз та скринь. Лапка, яка тримається за гачок, дуже сильно та надійно стискає деталі, не дозволяючи формі розходитися.

Зажим

- Саморізи по дереву з прихованою шляпкою висотою 1,9 см. Всього: 50 шт/упаковка. Ціна 5,50 грн за упаковку.

Загальна собівартість: дошки (1,25*5 грн.) + петлі (2,5*9 грн.) + зажими (4*10 грн.) + саморізи (5,50 грн.) = 74,25 грн. Можна сказати, що недешево, але результат та аромат, який вони мають, з ціною не мають нічого спільного.

Необхідний інструмент: електролобзик та пилки по дереву (можна обійтися і простою пилою), шуруповерт, лінійка, олівець, рулетка, спеціальні ножиці для різання металу (я їх купувала у відділі для роботи з гіпсокартоном).

Інструменти для виготовлення форми

Виготовлення форми для мила

1. Перед початком роботи дошки необхідно прошкурити та змастити олією, яка є під рукою, я змащувала звичайною соняшниковою, бажано рафінованою, інакше дошки будуть пахнути котлетами. Потім дати висохнути протягом 12 годин. Після цієї процедури дошки стають дуже гладкі та «слухняні», з ними дуже приємно працювати. Хоча можете пропустити цю процедуру, на якість це не вплине.

Прошкурена дошка

2. Перед розпилом деталей основної моделі все добре накресліть і відмірте лінійкою, притримуючись прямого кута у 90 градусів, щоб лінії при розпилі були максимально прямими – від цього залежить якість майбутньої форми. У нашому випадку: прямокутна форма загальною довжиною 49,5 см, при цьому розпил перша деталь 45,5 см у двох примірника, друга деталь 11,7 см у двох примірниках! Внутрішня довжина складає 45,5 см. Будьте уважні та обережні з припусками. Розпил деталі «з’їдає» 2 мм, збирання форми 5 мм, майте це на увазі при конструюванні деталей. Окрім того, часто на деталях трапляються сучки та нерівності, які треба ставити назовні, щоб всередині було все рівнесеньке та не потрапляло мило, руйнуючи деревину.

Форма для мила довжиною 45,5 см

3. Спочатку прикрутіть рояльні петлі: тут треба добряче попрацювати шуруповертом.

Прикручуємо рояльні петлі

4. Особливу увагу приділить кутам петлі. Ось як акуратно виглядають краї форми.

Закруглені краї

5. Але можна і не працювати ножицями по металу, при цьому мати ось такий результат:

Прямі краї

6. Після того, як ви зробили цю процедуру, Ваша роботу майже закінчено, і повинна вийти ось така форма для мила.

Формочки для мила

7. Залишилось тільки прикрутити зажими. Для цього прикрутіть спочатку гачок, після чого прилаштовуйте основну деталь. Так, прикрутивши всі 4 зажими, маєте готову форму для заливання мила. У разі необхідності можна сконструювати кришку.

Форми для мила ручної роботи

Я не рекомендую наливати готове мило безпосередньо на деревину, краще промастити форму пергаментом або накрити поліетиленовою плівкою зсередини.

Натуральне мило готове!

Різати мило дуже зручно гострим та високим шпателем для шпаклівки.

Шпатель

Натуральне мило готова! Яка краса!

Натуральне мило від мануфактури Добре Мило

З питань придбання форм для мила звертайтесь, будь ласка, до миловарні «ДОБРЕ МИЛО» .

Дякую за увагу! Щиро Ваша, Аліна Титаренко.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: ,

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-mylo-ruchnoyi-roboty/ Майстер-клас: мило ручної роботи | Made in Ukraine

    [...] для створення мила ручної роботи нам знадобляться: форма для мила, 140 г білої та 210 г прозорої основи, 40 крапель кунжутної [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-dekupazh-na-myli/ Майстер-клас: декупаж на милі | Made in Ukraine

    [...] серветки з метеликами для декупажу, харчова плівка, форма для мила, дерев’яні палички, пластикові склянки, посуд для [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mylo-z-osnovy-urok-u-kyyevi/ Мило з основи: урок у Києві | Made in Ukraine

    [...] за тим, як у Ваших руках різні інгредієнти у формі для мила перетворюються на гарний виріб – це справжнє диво. І [...]

blog comments powered by Disqus