Майстер-клас: об’ємний декупаж

Понеділок, 26 Вересня, 2011

Робимо «полуничну» дощечку!

Об'ємний декупаж

Декорувати речі звичайним декупажем ми вже вміємо – за допомогою цієї техніки буденну банку можна перетворити на яскравий предмет інтер’єру :) А от сьогодні під керівництвом майстрині Олени Лабуньки спробуємо прикрасити дощечку ще й опуклими елементами. Нічого складного в цьому немає, хоча декупажний процес стає дещо довший і складніший… Ну що, до роботи!

Для того, аби прикрасити дощечку об’ємними полуницями, нам будуть потрібні: дерев’яна дошка, дві серветки з однаковим зображенням, білий акриловий ґрунт, декупажний клей, акриловий лак, біла полімерна глина (пластика), яка самостійно твердіє, акриловий контур (золото чи бронза), ножиці, пензлі, голка чи цвях для моделювання.

Матеріали для декупажу

Крок 1. Губкою чи пензлем наносимо на дошку білий акриловий ґрунт. Чекаємо, поки він повністю висохне.

Фарбуємо і сушимо дощечку

Крок 2. Вирізаємо зображення з першої серветки, знімаємо тонкий надрукований шар і за допомогою декупажного клею і м’якого пензлика наносимо зображення на поверхню. Чекаємо, поки клей повністю висохне.

Ладнаємо зображення полуниць

Сушимо дощечку

Крок 3. Відділяємо полімерну глину маленькими шматочками. Основну масу тримаємо герметично закритою, оскільки вона швидко обвітрюється і сохне.

Відділяємо шматочки глини

Крок 4. Формуємо пласкі «полунички» – спочатку «на око», а потім доліплюємо на самому зображенні. Перед нанесенням зліпка на поверхню пензлем зволожуємо її декупажним клеєм і «по-мокрому» розрівнюємо, притискаючи зліпок. При цьому обов’язково залишаємо краї зображення вільними – глина не повинна доходити до країв на 1,5-2 мм.

Формуємо полуниці

Крок 5. Відразу, поки глина пластична, голкою чи цвяхом робимо невеликі заглиблення на «полуничці», формуємо її. Крім того, це додатково закріпить глину на поверхні.

Крок 6. Чекаємо, поки глина повністю затвердне. Ідеально – вичікуємо добу, але оскільки площа нанесення невелика, то достатньо залишити дошку на ніч.

Робимо заглиблення і сушимо

Крок 7. Якщо глина після повного висихання не зовсім біла, а сірувата, наносимо на рельєф білу акрилову фарбу. Чекаємо, коли висохне.

Фарбуємо насвітло

Крок 8. З другої серветки вирізаємо ідентичні зображення, обрізаючи зелені «хвостики» і залишаючи лише те, що буде об’ємним.

Вирізаємо "дублікати" полуниць

Крок 9. Накладаємо зображення на рельєф, притискаємо, злегка формуємо пальцями і наносимо на всю поверхню декупажний клей. Звертаємо увагу на заглиблення і краї, швидко і обережно розрівнюємо все пензлем.

Покриваємо клеєм

Крок 10. Якщо раптом звідкись «виглядає» біла глина – обережно «заліплюємо» цю діляночку маленьким шматочком серветки. Чекаємо, поки все висохне.

Полуниці готові!

Крок 11. Лакуємо дошку у кілька шарів.

Лакуємо

Крок 12. Акриловим контуром (золото чи бронза) наносимо цяточки – «зернятка» на поверхню «полуничок».

Малюємо контуром зернятка

«Полунична» дощечка готова! Гордо несемо вішати її на кухню :)

Дощечка з об'ємним декупажeм

За допомогою об’ємного декупажу можна зробити ще й таку дощечку:

Об'ємний декупаж на круглій дощечці

Дякуємо майстрині Олені Лабуньці за чудовий майстер-клас із об’ємного декупажу!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите отдохнуть в Крыму, поесть спелых ягод и фруктов? Лучшие коттеджи Феодосии и Ялты ждут вас! Отдых в Крыму – отличный способ забыть о работе!

Метки:

 • maroon

  Дуже реалістично і водночас витончено (останнє здається мені невід’ємним атрибутом творчості пані Олени). Дякую за цікавий та зрозумілий майстер-клас).

 • http://made-in-ukraine.info/handmade-expo-rozklad-mayster-klasiv/ Handmade-Expo: розклад майстер-класів | Made in Ukraine

  [...] центр на Лівобережній прийматиме майстрів декупажу, текстильних квітів, скрапбукінгу, бісероплетіння, [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-magnit-na-kholodylnyk/ Майстер-клас: магніт на холодильник | Made in Ukraine

  [...] вийде об’ємний! Минулого разу ми експериментували з глиною, яка сама твердіє, а нині спробуємо зробити об’ємний декупаж за [...]

 • http://made-in-ukraine.info/novorichna-lystivka-svoyimy-rukamy/ Новорічна листівка своїми руками | Made in Ukraine

  [...] об’ємного декупажу. Таким самим чином можна зробити декупаж дощечки або магніту на холодильник, але нині зупинимося саме [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-tablychka-dlya-zakokhanykh/ Майстер-клас: табличка для закоханих | Made in Ukraine

  [...] вже тримає у руках подаровану квіточку Отже, робимо декупаж на іншому боці дощечки, але залишаємо цей бік без [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-dekupazh-banky/ Майстер-клас: декупаж банки | Made in Ukraine

  [...] зображення до банки. Занурюємо пензлик у клей для декупажу та наносимо його прямо зверху декупажного зображення. [...]

blog comments powered by Disqus