Мітенки і хомут спицями: схема + фото

Вівторок, 25 Жовтня, 2016

Мітенки і хомут спицями

В’язаних аксесуарів багато не буває! І якщо у вас вже є снуд труба, це не означає, що на цьому можна зупинитися :) Краще сплетіть собі ще й такий цікавий комплект – мітенки і хомут спицями! Схема плетіння візерунку «в клітинку» доволі проста, але вироби, зв’язані за нею, виходять гарненькі і стильні. Подивіться самі:

Для того щоб зв’язати мітенки і хомут спицями, вам знадобляться:

Напіввовняна пряжа – 200 г

Кругові спиці №5

Мітенки спицями в клітинку

Як в’язати хомут спицями і мітенки в клітинку? Опис роботи

1. Спершу наберіть на спиці 144 петлі (їх вистачить на 6 рапортів малюнку).

2. Далі сплетіть кілька рядів лицьовими петлями, щоб приготувати гарненьку основу для хомута.

3. Ну а після цього розпочніть в’язати хомут спицями за рапортом, який ви бачите на цьому зображенні:

Схема в'язання хомута спицями

4. Довжина рапорту – 24 петлі, а висота – 36 рядів. Сплетіть усі ці ряди, повторюючи рапорт, і ви побачите, що виріб виходить вкритий чи то ромбами, чи то клітинками. Для більшої зручності вам знадобиться лічильник плетених рядів, який не дасть збитися під час роботи. Ну а всі додаткові творчі інструменти зручно буде покласти в органайзер для рукоделия та поставити у своїй майстерні.

Лицьові ряди зверху, знизу і на великих пальцях

5. Плетіть хомут спицями за цим рапортом доти, доки він не досягне бажаної висоти. Наприклад, мій хомут у висоту має два з половиною рапорти. Мабуть, менша висота робила би цей виріб завузьким, а більша – незручним у використанні. Але ви краще самі підберіть оптимальні розміри для свого хомута, виходячи зі своїх уподобань і потреб :)

6. Закінчувати виріб варто так, як і починали: кількома рядами лицьових петель. Таким чином, ви сплетете хомут спицями, який має охайні хвилясті рядочки і знизу, і згори.

Снуд і мітенки спицями

7. З таким самим малюнком можна сплести і мітенки – осінні рукавички «без пальців». Але для того, аби орнамент виглядав на них доречно, рапорт треба трохи зменшити – тоді ромбики і клітинки стануть менші.

8. У моєму випадку на мітенках орнамент із клітинками сплетений лише на зовнішній стороні виробу. Внутрішня ж сторона зроблена, як суцільна лицьова гладь, а низ, верх та великий палець мітенок оформлений «хвильками» (лицьовими петлями у кожному ряді).

Теплі мітенки на осінь

Ну що, гарно вийшло? Гадаю, так :) Загалом же, майстрині кажуть, що цей орнамент добре підходить як для жіночих, так і для чоловічих аксесуарів. Отож, використати його ви можете і для чоловічого хомута чи шапки. Ось такий він – хомут спицями: схема проста і дуже гарненька!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus