Модне свинство

Неділя, 7 Листопада, 2010

У столичному Будинку природи презентували одежинки для морських свинок

Український "скін"

Незвичний показ мод відбувся у рамках дев’ятої Всеукраїнської експертної виставки карликових кроликів, декоративних гризунів та тхорів. Цілими вихідними любителі гризунів могли розглядати виставкових кроликів, тхорів, піщанок та морських свинок.

Дивно, але дитячих улюбленців – хом’ячків – на це свято не запросили. Хоча й без них було на що подивитися: самих лише морських свинок привезли декілька десятків! Причому, серед них були свинки різноманітних порід: і звичайні, і кучеряві, і перуанські (такі волохаті, що навіть не видно, з якого боку у тварини мордочка :) ), і ангорські (ще волохатіші), і «скіни» (лисі свинки, в яких лише краєчок мордочки покритий шерстю), і «тедді» (свинки з дуже густою шерстю, яка наче стоїть дибки)…

Крім того, на виставці були свинки наймоднішої породи – болдуїни. З голлівудським актором Алеком Болдуїном ці тварючки не мають нічого спільного :) А від своїх волохатих родичів відрізняються тим, що народжуються з дрібочкою шерсті, яка через деякий час випадає. Тож голісінькі болдуїни – це такий собі «донський сфінкс» серед морських свинок.

Прикрасою виставки стали потішні конкурси. Господарі свинючок та гості свята просто хапалися за животи, коли організатори дійства оголосили номінацію «свинка з найширшою талією». Для того, щоб визначити переможця, свинок по черзі запрошували на спеціальний столик і сантиметром заміряли об’єм талії. Переможниця приголомшила всіх своїми габаритами: ця свинка звичайної породи відростила аж 31-сантиметровий животик! Серед свинохлопчиків переміг рудий красень породи «тедді»: він наїв собі талію завтовшки 29 сантиметрів.

Свинки-товстуни

А на найцікавіший етап виставки – «свинячий» показ мод – наважилися лише чотири «моделі». За звання найгарнішого змагалися свинки у костюмах козачка, українки, гейші та… свині :) Тваринки не дефілювали: демонстрували одяг, стоячи на місці. Більшість гостей свята віддали свої голоси свинці у костюмі гейші, доповненням до якого була спеціальна перука.

"Моделі" в українських костюмах

«Заради цієї перуки довелося «зняти скальп» з ляльки та пофарбувати його у темний колір, щоб ця зачіска личила свинці, – зізнається авторка переможного костюма Наталія Сульженко. – До цієї перуки я пришила гумку, за допомогою якої вона й тримається».

Свинкосвинка

Пані Наталія каже, що шиє одяг для морських свинок вже не вперше – вигадувати «свинячу» моду доводиться до кожної виставки. Любителька тварин вже зшила шість комплектів одягу, але ставити цей промисел «на потік» не збирається – каже, що це доволі марудна справа. «На костюми в мене йде дуже багато часу, адже не одразу виходить підібрати потрібні аксесуари. Інколи доводиться шити по ночах», – сміється Наталія Сульженко.

Переможний костюмчик гейші на "болдуїні"

А дизайнеру українських народних костюмів для свинок Світлані Божко ця справа дається легше. «Ми з племінницею – кравчині, – розводить руками пані Світлана. – Тому виготовляємо костюмчики дуже швидко. Головне – втримати в голові задум». Любителька свинок розповідає, що ідея українського одягу прийшла до неї на виставці гризунів у Москві. До цього дійства вона також пошила одяг для свинок, але за кордоном його не дуже оцінили. Тож дизайнерську справу було вирішено рухати у бік України.

Запускати дизайнерську лінію пані Світлана теж не збирається. Та й потреби такої немає: свинок вбирають лише в особливі моменти життя (такі, як «професійні» виставки). А у буденному житті ці тваринки обходяться без додаткових прикрас. «У нас вдома сорок лисих свинок. Ми тримаємо їх у температурі 22-25 градусів, тож наші «болдуїни» не замерзають», – каже пані Світлана. А ще, згадує вона, свинки іноді протестують проти одежі. Наприклад, одній свинці не сподобалося намисто, яке на неї намагалися вдягнути, і вона намагалася цю прикрасу. «Але найчастіше вони поводяться тихенько і слухняно», – посміхається Світлана Божко.

***

Спонсор запису:

Захотелось обнов? Есть замечательные сумки женские интернет магазин распродажа - не пропустите такое предложение!

Метки:

 • Надія

  Бідні свинки. )))

 • admin

  але не замерзнуть)

 • Ирина

  В чем это они бедные,интересно?
  Если собака идет по улице в комбинезоне-это нормально,а то,что на конкурсе свинка одета в костюм-это нонсенс?
  Здорово!Отличные костюмы!И сами свинки великолепны.

 • admin

  свинки – наше все! :)
  чекаємо на повноцінну колекцію одягу для свиняток :)

 • Ліза

  Не люблю, коли мучать тварин. Морські свинки – це не те саме, що собаки. Крім того, на собак шиють за особливими мірками і лекалами, і як правило, з трикотажу. А тут – виключно для приколу.
  ФУ. Не сподобалось.
  Куди вже цей шароварський *костюмчик* не тулять, аж вде тепер і на свинок. Ну звісно ж, давайте хоч так дезорієнтуємо людей. Після морських свинок носити українські строї дужже привабливо…
  мда. ульот…!

 • admin

  тобто, слово «свинство» в заголовку – влучне? ;)
  :) ))

 • http://made-in-ukraine.info/sobacha-moda/ Собача мода | Made in Ukraine

  [...] не вигадають люди заради своїх улюбленців! Якщо існує одяг для морських свинок, то що вже казати про костюмчики для [...]

blog comments powered by Disqus