Мирослава Скубяк:

Середа, 9 Березня, 2011

«На ведмедиках «тедді» закручена ціла індустрія»

Чарівні іграшки Мирослави Скубяк

З Мирославою Скубяк ми познайомилися на виставці «Золоті руки майстрів», яка нещодавно відбулася у столиці. До її стенду постійно підходили відвідувачі і розкуповували гарненькі іграшки – ведмежат, слоненят та зайчиків у стилі «тедді». У паузах між спілкуванням з покупцями майстриня з міста Дубно, що на Рівненщині, розповіла нам про своє чарівне захоплення.

Майстриня в іграшковому царстві

- Мирославо, коли ви почали шити ці гарненькі іграшки?

- Шию їх вже більше року.

- Скільки робіт встигли створити за цей час? Бачу, вже дуже багато… (перед нами – ціла іграшкова вітрина з численними ведмедиками і зайчиками. – Авт.)

- О, це далеко не всі! Це лише те, що залишилося від минулих продажів. За півроку можу зшити десь п’ятдесят «теддиків». Ця зима у мене взагалі видалася мандрівна: разом зі своїми іграшками я побувала на виставках у різних містах.

- Коли ж ви встигаєте шити їх?

- Нашила іграшок влітку, а тепер продаю :)

Зворушливі ведмедики

«Шукаю свого ангела»

- То у вас вдома цілий іграшковий конвеєр! Пошиття ведмедиків вже стало вашою основною роботою?

- Не знаю, чи це хобі, чи робота… Ця справа вже приносить мені певний дохід і займає геть увесь час. На роботу я не ходжу – «сиджу» в декреті…

- Бачу серед ваших витворів ведмедиків, слоників та зайчиків. А пробували шити іграшкових людей?

- Ні. Хотіла зробити ангела, але, чесно кажучи, ще не знайшла «свого». Одного зробила (навіть чоловік похвалив!), але мені він якийсь не такий… Тож більше ангелів не роблю – шукаю образ такого, який би мені сподобався.

Милі слоненята :)

«Метр мохеру коштує тисячу гривень»

- Які вимоги існують для створення «теддиків»? Що відрізняє їх від інших іграшок?

- Ведмежата «тедді» відрізняються від інших іграшок тим, що їхні лапки можуть крутитися. Для цього майстер робить їх на шарнірах. Зазвичай, прийнято шити «теддиків» з німецького мохеру: такі правила. Але майстри вже потихеньку відходять від цього, адже цей матеріал дуже дорогий – один метр коштує десь тисячу гривень. На ведмедиках «закручена» ціла індустрія: мохер спеціально завозять і продають лише певні люди. Окрім матеріалу, в них також можна купити спеціальні кріплення та «запчастини» для іграшок.

- Цей матеріал завозять до вашого рідного міста – Дубна?..

- Ні, в нас його не продають. Але я вже трохи поїздила по різних виставках: показувала своїх ведмедиків і у Москві, і в Петербурзі, тож там і знаходила матеріал для майбутніх ведмедиків. А загалом, я зараз використовую не мохер, а інші тканини. В мене – своя техніка, свій матеріал… Я сама навчилася шити ведмедиків, тож використовую для цього власні здогадки і тканини.

- Чим набиваєте іграшки?

- Звичайним синтепухом, яким також набивають подушки. Не ставлю перед собою мети використовувати лише природні матеріали, бо нічим не хочеться себе обмежувати.

Зайці у сарафанах та бантиках

«Руки-ноги причепив, та й все»

- А звідки берете одяг для іграшок?

- Також сама шию. Це найулюбленіша частина роботи! Тіло робиш «на автоматі»: руки-ноги причепив, та й все :) А от коли справа доходить до одягу, капелюшків – тут вже можна пофантазувати, підібрати якісь квіточки…

- Ведмедиків «тедді», зазвичай, шиють з матеріалу світлих та ніжних кольорів. Ви також не порушуєте цього правила. А хотіли коли-небудь зробити іграшки яскравими?

- У мене були «чорні» ведмедики: я зшила їх з матеріалу темно-шоколадного кольору. Але таких іграшок роблю дуже мало – десь одну на десять світлих. Можливо, колись спробую й яскраві кольори :)

- У вашому місті ще хтось шиє «теддиків»?

- Ні, у нас нікого такого немає. Навпаки: коли люди дізнаються, що я шию іграшки, та ще й заробляю на цьому, дуже дивуються. Просто не розуміють, як це може бути основною роботою :)

***

Если вы не умеете шить таких красивых мишек – не расстраивайтесь! Мишки тедди купить можно всегда: главное – найти хорошего мастера.

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/myaka-igrashka-tse-rozkish/ М’яка іграшка – це розкіш | Made in Ukraine

  [...] – Рукодільні іграшки – це ваші конкуренти? Зараз дуже модно шити колекційних ведмедиків тедді… [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vintazhni-igrashky-bilsh-zhyvi/ Вінтажні іграшки – більш живі | Made in Ukraine

  [...] Твої ведмедики тедді теж нестандартні – вони виглядають досить вінтажно. [...]

 • http://made-in-ukraine.info/konkurs-teddi-mayster-2012/ Конкурс Тедді Майстер 2012 | Made in Ukraine

  [...] Авторський ведмедик, образ і стиль якого відповідає заданій темі. Можливе [...]

 • http://made-in-ukraine.info/festyval-lyalkovyy-svit/ Фестиваль Ляльковий світ | Made in Ukraine

  [...] світ» – це казкове свято авторської ляльки та ведмедиків Тедді, – кажуть про своє дітище організатори фесту. – [...]

 • http://made-in-ukraine.info/teddi-piknik-na-dachi-yak-tse-bulo/ Тедді-пікнік на Дачі: як це було | Made in Ukraine

  [...] більш масові іграшки. Серед експонатів було багатсько ведмедиків «під старовину» – таких, що пошиті зі справжнього плюшу і ніби [...]

blog comments powered by Disqus