Мирослава Скубяк:
«На ведмедиках «тедді» закручена ціла індустрія»
З Мирославою Скубяк ми познайомилися на виставці «Золоті руки майстрів», яка нещодавно відбулася у столиці. До її стенду постійно підходили відвідувачі і розкуповували гарненькі іграшки – ведмежат, слоненят та зайчиків у стилі «тедді». У паузах між спілкуванням з покупцями майстриня з міста Дубно, що на Рівненщині, розповіла нам про своє чарівне захоплення.
- Мирославо, коли ви почали шити ці гарненькі іграшки?
- Шию їх вже більше року.
- Скільки робіт встигли створити за цей час? Бачу, вже дуже багато… (перед нами – ціла іграшкова вітрина з численними ведмедиками і зайчиками. – Авт.)
- О, це далеко не всі! Це лише те, що залишилося від минулих продажів. За півроку можу зшити десь п’ятдесят «теддиків». Ця зима у мене взагалі видалася мандрівна: разом зі своїми іграшками я побувала на виставках у різних містах.
- Коли ж ви встигаєте шити їх?
- Нашила іграшок влітку, а тепер продаю
«Шукаю свого ангела»
- То у вас вдома цілий іграшковий конвеєр! Пошиття ведмедиків вже стало вашою основною роботою?
- Не знаю, чи це хобі, чи робота… Ця справа вже приносить мені певний дохід і займає геть увесь час. На роботу я не ходжу – «сиджу» в декреті…
- Бачу серед ваших витворів ведмедиків, слоників та зайчиків. А пробували шити іграшкових людей?
- Ні. Хотіла зробити ангела, але, чесно кажучи, ще не знайшла «свого». Одного зробила (навіть чоловік похвалив!), але мені він якийсь не такий… Тож більше ангелів не роблю – шукаю образ такого, який би мені сподобався.
«Метр мохеру коштує тисячу гривень»
- Які вимоги існують для створення «теддиків»? Що відрізняє їх від інших іграшок?
- Ведмежата «тедді» відрізняються від інших іграшок тим, що їхні лапки можуть крутитися. Для цього майстер робить їх на шарнірах. Зазвичай, прийнято шити «теддиків» з німецького мохеру: такі правила. Але майстри вже потихеньку відходять від цього, адже цей матеріал дуже дорогий – один метр коштує десь тисячу гривень. На ведмедиках «закручена» ціла індустрія: мохер спеціально завозять і продають лише певні люди. Окрім матеріалу, в них також можна купити спеціальні кріплення та «запчастини» для іграшок.
- Цей матеріал завозять до вашого рідного міста – Дубна?..
- Ні, в нас його не продають. Але я вже трохи поїздила по різних виставках: показувала своїх ведмедиків і у Москві, і в Петербурзі, тож там і знаходила матеріал для майбутніх ведмедиків. А загалом, я зараз використовую не мохер, а інші тканини. В мене – своя техніка, свій матеріал… Я сама навчилася шити ведмедиків, тож використовую для цього власні здогадки і тканини.
- Чим набиваєте іграшки?
- Звичайним синтепухом, яким також набивають подушки. Не ставлю перед собою мети використовувати лише природні матеріали, бо нічим не хочеться себе обмежувати.
«Руки-ноги причепив, та й все»
- А звідки берете одяг для іграшок?
- Також сама шию. Це найулюбленіша частина роботи! Тіло робиш «на автоматі»: руки-ноги причепив, та й все А от коли справа доходить до одягу, капелюшків – тут вже можна пофантазувати, підібрати якісь квіточки…
- Ведмедиків «тедді», зазвичай, шиють з матеріалу світлих та ніжних кольорів. Ви також не порушуєте цього правила. А хотіли коли-небудь зробити іграшки яскравими?
- У мене були «чорні» ведмедики: я зшила їх з матеріалу темно-шоколадного кольору. Але таких іграшок роблю дуже мало – десь одну на десять світлих. Можливо, колись спробую й яскраві кольори
- У вашому місті ще хтось шиє «теддиків»?
- Ні, у нас нікого такого немає. Навпаки: коли люди дізнаються, що я шию іграшки, та ще й заробляю на цьому, дуже дивуються. Просто не розуміють, як це може бути основною роботою
***
Если вы не умеете шить таких красивых мишек – не расстраивайтесь! Мишки тедди купить можно всегда: главное – найти хорошего мастера.
Метки: шиття