Мистецькі марки
Укрпошта планує видати марки зі скарбами Музею Ханенків
Час від часу державне підприємство «Укрпошта» тішить любителів філателії новими цікавими марками. Серед друкованої продукції можна знайти не лише портрети визначних постатей, зображення транспортних засобів чи природних заповідників України – інколи на поштових марках красуються й витвори мистецтва. Так, у планах «Укрпошти» на 2012 рік є інформація про видання марок «Скарби Національного музею мистецтв ім. Варвари та Богдана Ханенків».
Відомостей про запланований друк поки що дуже мало, тож як виглядатимуть поштові марки з експонатами музею поки що не відомо. Проте вже зараз можна довідатися, що «Скарби Національного музею мистецтв ім. Варвари та Богдана Ханенків» будуть видані двома марками, а також аркушем з одинадцятьох марок та купоном. Надрукують цю красу аж у IV кварталі 2012 року, тобто, ближче до Нового року.
Люди, які колекціонують поштові марки (філателісти) та просто поціновувачі друкованої краси завжди чекають і на спецпогашення «перший день». Зазвичай, воно відбувається у день випуску нових марок – кожен охочий може підійти до спеціального віконця на пошті та поставити тематичну печатку, присвячену новій марці, на листівках або конвертах. Нині відомо, що спецпогашення з приводу випуску марок зі скарбами Ханенків відбудеться у Києві, на Головпоштамті.
«Скарби Національного музею мистецтв ім. Варвари та Богдана Ханенків» – єдиний випуск цього року, який буде містити поштові марки із зображенням творів мистецтва (не враховуючи нещодавно виданих марок із картинами пера Тараса Шевченка). Принаймні, інших натяків на марки з рукотворними речами ми у планах «Укрпошти» не знайшли.
А от минулого року філателісти отримали від поштового підприємства не одну мистецьку марку. Так, зчіпка марок «Софія Київська» містила зображення старовинних фресок Софії; зчіпку, присвячену фільму-опері «Наталка Полтавка» художник оздобив зображенням полтавської вишивки; на блоці марок «7 чудес України» також красувався малюнок, подібний до традиційної вишивки; поля блоку «Водяні млини України» містили геометричний вишивальний орнамент; на марку, присвячену 350-річчю Львівського національного університету, помістили скульптуру з будівлі навчального закладу; хатку з блоку «Українське подвір’я» розмалювали хатнім розписом.
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: живопис, скульптура