Найпопулярніші годинники – з хутром
Анна Маєвська з Одеси створює годинники з вінілових платівок
Час летить, відходять у вічність старі музичні хіти, а з ними – й носії звукової інформації. Нині майже ніхто не слухає музику з плівкових касет, що вже й казати про грамплатівки: їх вже давно відправили на пенсію. Проте є люди, у чиїх руках старенькі вінілові платівки перероджуються та стають чудовими прикрасами інтер’єру. Одеська майстриня Анна Маєвська перетворює платівки на неповторні годинники, прикрашені різноманітними матеріалами.
- Анно, розкажіть, звідки у вас взялася така цікава ідея – робити годинники з платівок?
- Ідея прийшла під Новий рік – я хотіла зробити подарунки рідним своїми руками. До того ніколи не займалася хендмейдом. Робити годинники з платівок, звісно, не моя ідея, я її побачила в Інтернеті. А вдома якраз були платівки, тож я дістала їх з полиці!
- Яким був перший годинник на основі платівки, який ви зробили?
- Перший годинник був на тему космосу та Юрія Гагаріна. Коли почала робити, в планах космосу не було. Це один з тих випадків, коли речі робляться самі, а твої руки – лише інструмент. Годинник згодом був подарований мої двоюрідній бабусі, яка зустрічалася з Гагаріним.
На платівку легко наклеїти будь-який матеріал
- Вам одразу сподобалося працювати з вініловою основою чи це – не найзручніший матеріал для створення годинників?
- Вінілова платівка, насправді, зручний матеріал, до того ж для мене на той час він був найбільш доступним. А зараз я ще й допомагаю зберегти природу, шукаючи людей, які збираються викинути платівки. Замість забруднення навколишнього середовища ці платівки тішать око щодня у новому вигляді годинників.
- Які ще побутові речі, окрім платівок, вам доводилося переробляти і «вдихати» у них нове життя?
- Щодо годинників, то більше нічого я не переробляла. Але я, наприклад, користуюся радянськими авоськами, коли йду до магазину, і не купую пакети
- Якими матеріалами можна покривати платівку, перетворюючи її на годинник? У вас є годинники, прикрашені хутром, фарбою…
- Платівку можна покривати будь-якими тканинами, хутром, папером, кавовими зернами, нитками… На платівку дуже легко приклеїти будь-який матеріал, тож ліміт матеріалів вичерпується лише лімітом фантазії.
Майстриня жертвує радянською естрадою
- Мабуть, заради мистецтва «під ніж» у вас іде чиясь музична колекція?
- Раніше мені доводилося шукати платівки, а тепер все частіше люди звертаються до мене і пропонують забрати їх. В основному, «під ніж» іде радянська естрада.
- Вам не шкода прощатися з платівками, розуміти, що вони більше ніколи не заграють гарні пісні?..
- Оскільки я використовую платівки з радянською естрадою, то мені їх не шкода. Тим більше, що за великого бажання їх завжди можна послухати у цифровому форматі.
- До речі, у вас вдома є програвач платівок? Ви слухаєте платівки перед тим, як зробити з них годинники?
- На жаль, програвача не маю, але є у планах його придбати. У мене вже накопичилася невеличка колекція платівок (в основному – джаз та класика), які я зберігаю і які очікують свого часу, щоб знову подарувати чудові звуки музики.
Годинники з картинами не стають популярними
- Серед ваших годинників багато виробів із зображенням портретів: Фріда Кало, Мерилін Монро… Годинник, з якого дивляться людські очі, більш виразний?
- Такі годинники я роблю для людей, для яких ці відомі особистості є кумирами. На мою думку, вони їх надихають та є прикладом для наслідування.
- Які ще зображення ви любите наносити на годинники?
- Дуже люблю зображення картин відомих художників, але, на жаль, чомусь такі годинники не стають популярними.
- А які малюнки на годинниках користуються найбільшим попитом?
- Найпопулярніші годинники – з хутром, Одрі Хепберн та з кавовими зернами.
Класика не може набриднути
- Розкажіть трошки про годинникові нутрощі. Які механізми ви використовуєте і де їх берете?
- Я спеціально купую механізми високої якості, що були вироблені в США. Гарантія на них – 5 років. Для мене це було принциповим. Я могла використовувати дешеві китайські механізми, але для мене важливо, щоб люди, які користуються моїми годинниками, були впевнені, що вони будуть довго слугувати.
- А стрілки для годинників купуєте чи робите власноруч?
- Стрілки купую разом з механізмами.
- Мабуть, платівка – це безмежний простір для творчості, але все ж таки: чи не набридає вам створювати годинники саме круглої форми?
- Круглий циферблат є класичним для годинників, настінних чи наручних. А класика не може набриднути.
- Якими новинками плануєте потішити любителів годинників найближчим часом?
- Планую продовжувати робити годинники з кавовими зернами. Дуже люблю каву, а зерна, як матеріал, дуже цікаві! Нещодавно народився годинник з кавовим серцем, скоро з’являться ще різні кавові форми!
Фото – з ЖЖ Анни Маєвської anna-m-a-y.livejournal.com
Автор фото – Віктор Мартинюк
(с) made-in-ukraine.info Використання матеріалів дозволене лише з зазначенням джерела.
***
Подяка:
Делаете в квартире масштабный ремонт или просто хотите порадовать себя новой техникой? Вам поможет интернет магазин бытовой техники, в котором можно купить приборы на любой вкус!
Метки: рідкісні техніки