Оригінальна прорізна кишеня: майстер-клас
Куртки, кофтинки та навіть «банальні» трикотажні штани – дитячий одяг просто не може обійтися без кишень! У них же можна покласти жолуді, каштани, знайдені монетки та інший скарб! Отож, самостійно робити кишені повинна кожна майстриня, що береться за пошиття одягу для дітлахів. Сьогодні у нас для вас непересічна пропозиція: зробімо оригінальну прорізну кишеню! Вхід до цієї кишені буде оформлений у вигляді овалу, контури якого обрамлятиме тканина іншого кольору, ніж основне полотно. Вийде доволі ефектно, ось побачите!
Щоб зробити прорізну кишеню, візьміть:
Викроєну деталь одягу, де має бути кишеня (у нас – пілочка кофти)
Прямокутну деталь внутрішньої мішковини кишені з двома закругленими кутами (ця деталь у нас такого самого кольору, як основний виріб)
Вузьку деталь кишені з двома закругленими кутами (іншого кольору, ніж основний виріб)
Кравецькі булавки
Ручну голку і непотрібні нитки для наметування
Швейну машинку
Нитки для шиття на машинці
Як зробити прорізну кишеню? Майстер-клас
1. Покладіть перед собою деталь пілочки лицьовою стороною до вас. Прикладіть обидві деталі кишені так, щоб уявити, як будуть розташовуватися ці полотна. На цьому фото ліворуч – зріз пілочки, який стане боковим швом кофти, тому саме етам ми будемо розташовувати кишеню. Праворуч – той зріз, де потім буде вшита застібка-блискавка. Від лівого зрізу слід відступити приблизно 2 см, уздовж нього покласти вузьку деталь кишені лицьовою стороною вниз (тут вам треба самостійно регулювати висоту кишені – на якій висоті ви хочете її зробити, щоб було зручно користуватися). Прикрити цей «бутерброд» треба буде великою деталлю кишені, розташувавши її прямо зверху вузької деталі, але вже лицьовою стороною вгору (так само, як основну деталь пілочки). На фото мішковина посунута вниз просто для розуміння цього «бутерброда».
2. Приблизно уявивши, як будуть розташовуватися деталі, заберіть деталь мішковини, відкладіть її убік. Вузьку деталь пришпиліть кравецькими булавками до пілочки та намалюйте майбутній вхід до кишені у вигляді подовженого овалу. Для цього можна використовувати мило, крейду, маркер чи звичайну ручку, як у нас.
3. Встановіть на машинці прямий шов з інтервалом 2 та прострочіть прямо по контуру овалу.
4. На звороті пілочки також утвориться такий овал.
5. Ножицями виріжте серединку овалу з обох тканин, не доходячи до шву 1-2 мм.
6. Виверніть вузьку деталь на зворот та закріпіть булавками обидві тканини у такому вигляді.
7. Ручним наметувальним швом пройдіться по овальному контуру, щоб додатково скріпити полотна. Булавки витягніть, адже з ними шити на машинці буде не зручно.
8. Прямим машинним швом прострочіть овальний контур, відступивши від краю не більше 3 мм.
9. Зробіть ще один шов для краси – прострочіть навколо ще один овал, відступивши від попереднього 7 мм.
10. Встановіть на машинку оверлочну лапку та оберіть оверлочний шов. Обробіть ним всі краї деталі мішковини.
11. На звороті пілочки розташуйте деталь мішковини та зафіксуйте її: спочатку булавками, а потім – наметуванням.
12. Прямим швом прострочіть по наметаному, приєднавши, таким чином, мішковину кишені до виробу.
Оригінальна прорізна кишеня готова! Овальні входи до кишень виглядають мило і охайно! Їх можна робити як на верхніх частинах одягу (кофтинках, світшотах, худі), так і на трикотажних штанах – спортивних чи домашніх. Вдалого вам шиття!
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: шиття