Петриківську фабрику знищено

Вівторок, 26 Липня, 2011

Таємничі «рейдери» розтрощили обладнання

Петриківських птахів варто заносити до Червоної книги

Це колись петриківський розпис був відомий на цілу Україну, світлі сувеніри з барвистими візерунками прикрашали мало не кожне помешкання, а туристи, гостюючи у нашій країні, везли додому дивовижні подарунки, розписані казковими птахами та квітами. Настали інші часи: процвітаюча декілька десятків років тому Фабрика петриківського розпису нині виглядає, наче після війни.

Невідомі вчинили погром проти української культури цими вихідними. Мешканці селища Петриківка, що на Дніпропетровщині, стверджують, що з цехів підприємства винесли верстати, вирізали електропроводку та демонтували батареї опалення. Схоже, хтось із «мажорних» багатіїв поклав око на приміщення фабрики… Хто саме зробив брудну справу – поки що невідомо. Місцева міліція нині намагається зв’язатися з новими «власниками» підприємства.

Останнім часом фабрика функціонувала не за призначенням, проте місцеві художники час від часу відвідували підприємство, сподіваючись, що воно таке запрацює. Та не так сталося, як гадалося: майстрам не залишили вибору, тож тепер вони працюватимуть у себе вдома. У Петриківці діє також недержавне об’єднання майстрів-петриківців – Центр народного мистецтва «Петриківка». Та місця усім майстрам там не вистачить, тож дехто, на жаль, буде змушений покинути улюблену справу.

***

Про Петриківку Інтернет знає небагато. Останні записи, які знаходять пошукові системи за цим запитом, стосуються або знищення фабрики, або обіцянки одного з політиків «відродити петриківський розпис». Таким сумним та іронічним ланцюжком скручена нині ціла галузь народного мистецтва.

***

Невеличкий репортаж з приводу знищення Петриківської фабрики можна проглянути на сайті телеканалу ICTV: ictv.ua/wasp/ua/facts/1419/1431400

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***
Подяка:

Посидеть на красивых стульях можно не только у себя дома, а и в ресторане! Рестораны Киева ждут вас и уже готовят вкусное угощение!

Метки:

 • http://twitter.com/113Bullets Elisa

  Винесли верстати… І ніхто нічого не бачив. Ну просто голку винесли у кишені.
  Прикро.

 • Lizdvoj

  Така у нас «правова» держава начолі з гарантом… 

 • danirra

  Майстри вкотре йдуть у підпілля. 

 • http://made-in-ukraine.info/prykrasy-z-petrykivkoyu-tse-novyy-podykh/ Прикраси з петриківкою – це новий подих | Made in Ukraine

  [...] допомагає, ба навіть більше: заплющує очі на зухвале знищення фабрики декоративних промислів. Аби врятувати петриківський [...]

blog comments powered by Disqus