Петриківський розпис – у Харкові

Неділя, 18 Березня, 2012

Усіх охочих запрошують на майстер-класи з петриківки

Сувеніри, розписані у техніці петриківки

Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва підготував для поціновувачів українських традицій гарний сюрприз – серію майстер-класів, присвячених петриківському розпису. Тож відтепер кожного буднього дня, окрім п’ятниці, харків’яни зможуть відвідати мистецькі уроки.

Заняття з петриківського розпису буде проводити заслужений майстер народної творчості України, член Правління Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премії ім. Д. Щербаківського Тамара Вакуленко. Майстер-класи розпочинатимуться по понеділках, вівторках та середах об 11:00, а також по вівторках та четвергах о 18:00.

Із собою треба брати матеріали: олівець, гумку, декілька пензлів з білячої шерсті 3 та 4 розміру, мастихін (це лопатка для розмішування фарби), палітру (скло чи пластик), гуаш, папір А4 (2шт.) та склянку для води. Загалом, майстер-класи з петриківки будуть поділені на п’ять тем:

1. Основи петриківського розпису (3 академічні години, вартість – 150 грн). Історія використання петриківського розпису в народному інтер’єрі та виготовленні сувенірів. Особливості стилізації рослинного орнаменту. Основи технології петриківського розпису при роботі на папері: фарби, пензлі, палітра та інші допоміжні інструменти. Перехідний мазок, як обов’язковий прийом у петриківському розписі. «Цибулька», листочок, «соняшник». Робота пальцем: калина, квітка.

2. Композиція у петриківському розписі. Робота на папері (3 академічні години, вартість – 150 грн). Виготовлення листівки. Композиція в прямокутному (квадратному, круглому) форматі. Вивчення стилізації рослинного орнаменту. Технологічні прийоми петриківського розпису. Традиційні кольоросполучення в петриківському розписі. Правила та прийоми роботи з котячим пензликом.

3. Виготовлення сувеніру. Розпис по дереву у техніці петриківського розпису (3 академічні години, вартість – 150 грн). Основи роботи на дерев’яному виробі, технологія підлакового розпису. Підготовка до роботи кухонної дощечки (або тарелі), розпис, лакування. Основи композиції розпису на площині сувеніру.

4. Виготовлення об’ємного сувеніру. Розпис пляшки, ложки або скриньки (на вибір) у техніці петриківського розпису (3 академічні години, вартість – 150 грн). Основи композиції на об’ємному виробі. Підготовка до роботи на пляшці (іншого виробу на вибір). Розпис на світлому та темному тлі. Технологічні прийоми роботи акриловими фарбами.

5. Складні елементи в петриківському розписі. Стилізація птахів (3 академічні години, вартість – 150 грн). Прийоми стилізації птахів: півень, зозуля, горобчик, жар-птиця. Вивчення прикладів стилізації. Складання композиції з використанням цих елементів. Робота на папері, на дерев’яних виробах.

Майстер-класи із петриківки у Харові відбуватимуться за адресою: Харків, вул. Пушкінська, 62. Запис на художні уроки – за телефонами: 728-16-47, 700-32-69, 700-26-62.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Подяка:

Не знаете, что лучше – деревянная кровать или металлическая кровать? Обратитесь к профессионалам! Сейчас купить кровать очень легко – достаточно зайти на мебельный сайт.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/petrykivskyy-rozpys-marfy-tymchenko/ Петриківський розпис Марфи Тимченко | Made in Ukraine

    [...] червоні гілочки калини прикрашають картини художниці петриківського розпису Марфи Тимченко. Зазирнути до чарівного світу мисткині [...]

blog comments powered by Disqus