Підсвічник своїми руками

Четвер, 14 Червня, 2012

Майстер-клас: розпис на склі для лінивих

Підсвічник власноруч!

Ми вже вміємо робити свічки своїми руками – і не прості, а з декупажем. Але підсвічник, зроблений своїми руками, також не буде зайвий у господарстві. Тому пропонуємо вам розписати звичайну банку українським вишивальним орнаментом за допомогою спеціальних фарб. Вийде чудовий підсвічник в українському стилі!

Матеріали для розпису на склі

Для створення підсвічника своїми руками нам знадобляться лише деякі матеріали та інструменти: порожня чиста банка (можна взяти майонезну чи ще меншу – баночку з-під дитячого харчування), ножиці, роздрукований орнамент для вишивки (який хочемо перенести на підсвічник), блакитна фарба з ефектом скла в тюбику та золотава фарба для розпису на склі (також у тюбику).

Матеріали для розпису на склі

Як нанести малюнок на скло?

1. Звісно, якщо ви – художник, то такого питання для вас не існує: можна запросто перемалювати орнамент, та й по всьому. Але для людей, не наділених художнім хистом, ця задача не така вже й легка. Тому ми застосуємо метод розпису на склі для лінивих.

Для цього беремо роздруковану схему для вишивання (або вирізку з рукодільного журналу – у нашому випадку це схема для чоловічої сорочки від журналу Настуня) та вирізаємо візерунок за контуром. Дуже важливо, щоб смужка зі схемою була такої висоти, яка би вмістилася у приготовану банку для підсвічника. Ширина орнаменту має бути така, щоб повністю огорнути банку.

Схема для вишивання сорочки

2. Тепер скручуємо вирізану схему і закладаємо всередину банки таким чином, щоб орнамент нам було видно зовні. Для впевненості можна зафіксувати орнамент скотчем: так він точно не зрушить з місця.

Кладемо орнамент всередину

3. Після цього можемо братися за розпис на склі! Для цього потрібно взяти блакитну фарбу з ефектом скла та почати робити крапковий розпис – орієнтуючись на вишивальний візерунок, крапками наносити його на скло. Фарба з ефектом скла сохне довго – мінімум 40 хвилин. Це все тому, що вона дуже густа. Але завдяки цій властивості фарба після висихання виглядає дійсно, як скло: крапки застигають прозорими об’ємними пухирцями.

Фарба з ефектом скла

Підсвічник з банки: продовжуємо роботу

4. Після висихання блакитної фарби можна наносити золотаву. Нею ми також робимо крапковий розпис на склі – малюємо частини орнаменту навколо блакитних крапок. Ця фарба сохне дещо швидше, але все одно нам доведеться почекати. Можна робити розпис на банці за двома схемами: або розписувати весь підсвічник одним кольором, чекати, щоб він висох, та наносити другий колір, або ж розділити банку наполовину і прикрашати обидві частини по черзі.

Золотава фарба для скла

5. Фарба для скла дійсно прикрашає банку: крапковий малюнок стає об’ємний і надає підсвічнику цікавого вигляду. Якщо увесь орнамент вже перенесений на банку, можемо виймати з неї вирізку з вишивкою.

Розпис на склі готовий

6. Додаткові крапки золотавого кольору наносимо по колу над орнаментом і під ним – це надасть оздобленню більш довершеного вигляду.

Наносимо крапковий розпис над малюнком

7. Ось такий вийшов підсвічник в українському стилі! Головне, що таку річ дуже просто зробити навіть без художнього таланту.

Підсвічник в українському стилі

Залишилося поставити всередину банки будь-яку свічку та запалити її. Крапковий орнамент відблискуватиме цікавим мереживом у стилі української вишивки!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо ви шукаєте дитячі товари, можете купити тут ліжечко, постільну білизну, дитячий одяг та слінги!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/mariya-grynyuk/ Марія Гринюк: | Made in Ukraine

  [...] роботиВідвідуваність сайту Останні коментаріПідсвічник своїми руками | Made in Ukraine до запису Майстер-клас: свічка своїми [...]

 • http://made-in-ukraine.info/pershyy-raz-na-mayster-klas/ Перший раз – на майстер-клас! | Made in Ukraine

  [...] декупаж на скліМарія Гринюк: | Made in Ukraine до запису Підсвічник своїми рукамиПідсвічник своїми руками | Made in Ukraine до запису [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-motanok-ta-zhyvopysu/ Виставка мотанок та живопису | Made in Ukraine

  [...] розпису на склі досить складна, тому часто художники, котрі її [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-zhyvopysu-na-skli/ Виставка живопису на склі | Made in Ukraine

  [...] виставку живопису на склі Етномандри побачили у Львові, а потім вона [...]

 • http://made-in-ukraine.info/shoping-za-kordonom-ale-u-kyyevi/ Шопінг за кордоном, але… у Києві | Made in Ukraine

  [...] Тут можна було знайти маленькі плетені берлінго, підсвічники, ялинкові прикраси… Проте найцікавішим експонатом [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-dekupazh-na-skli/ Майстер-клас: декупаж на склі | Made in Ukraine

  [...] чи переробити будь-яку пляшку, банку, склянку, вазу чи підсвічник. А за наявності інших матеріалів для декору, можна [...]

 • http://made-in-ukraine.info/programa-vystavky-medvin/ Програма виставки Медвін | Made in Ukraine

  [...] [...]

 • http://made-in-ukraine.info/rozpys-skla-robymo-vazu/ Розпис скла. Робимо вазу! | Made in Ukraine

  [...] причепурити вазу, нам знадобляться: власне, ваза для розпису, папір для ескізу, кольорові олівці, скотч, фарби для [...]

 • http://made-in-ukraine.info/novorichni-mayster-klasy-v-kyyevi/ Новорічні майстер-класи в Києві | Made in Ukraine

  [...] 11:30 Майстер-клас для малюків 3,5-5,5 років. Тема заняття: «Малюнок крапками (техніка [...]

 • http://made-in-ukraine.info/v%e2%80%99yazani-godynnyky-chudernatski-ideyi/ В’язані годинники: чудернацькі ідеї! | Made in Ukraine

  [...] декупажем, ліпленням з полімерної глини, зробити крапковий розпис або іншу красу. Але найбільш затишно виглядають [...]

blog comments powered by Disqus