Подвійна шапка з трикотажу: майстер-клас

Вівторок, 26 Квітня, 2016

Шапка своїми руками

Весна та осінь у наших широтах доволі непередбачувані, тож дитячий гардероб не може обійтися без легенької трикотажної шапочки. Та де там – навіть літо інколи «тішить» такими перепадами погоди, що малюк може змерзнути без простенького головного убору! Саме тому я пропоную вам пошити подвійну шапку з трикотажу, яка матиме дві лицьові сторони (це означає, що її можна носити у двох варіантах). Окрім того, така шапочка обрамлена стягувальним ободком, який захистить вушка маляти від вітру.

Для того щоб зшити подвійну дитячу шапку, вам знадобляться:

Трикотажна тканина однотонна (сірий кулір) – 30 см

Трикотажна тканина з малюнком (кулір в горошок) – 30 см

Рібана з еластином (молочного кольру) – 7 см

Нитки під колір однотонної тканини (у нашому випадку – сірі)

Ножиці для тканини

Кравецькі булавки

Швейна машинка зі звичайною лапкою

Як бачите, тканини підібрані для дівчачого головного убору. Та за таким принципом можна зшити і шапку для хлопчика – для цього слід лише підібрати відповідні кольори тканин.

Дитячий трикотаж кулір

Викрійка дитячої трикотажної шапки взята з дитячого журналу Оттобре №4-2014 (модель 15). У журналі вона подана у розмірах від 48 до 56, тож цілком може підійти й для дорослої людини. Зрештою, ви можете змоделювати простеньку викрійку й самотужки: просто обведіть шапочку дитини, яка їй вже замала, та додайте припуски з усіх боків, щоб трохи збільшити головний убір у розмірах.

Як пошити подвійну трикотажну шапку для дівчинки?

1. Викроїть з тканини необхідні деталі шапочки. Це будуть дві частини з однотонного куліру, дві частини з куліру в крапочку та довга смуга з рібани. Цієї смуги у журналі не передбачено, але шапочки з нею виходять більш практичні і не сповзають з вертливих малюків :) Тому раджу вкоротити базову викрійку шапки (відрізати її низ) викроїти цю деталь окремо з рібани. Як і всі інші деталі з рібани (манжети, окантовка горловини), цю частину шапки треба буде пришивати у зігнутому навпіл вигляді. Тож викроїть її вдвічі ширшу, ніж низ шапки, який ви відрізали від викрійки. Одразу ж можете скласти деталь з рібани навпіл та запрасувати, як показано на фото.

Деталі шапки

2. Встановіть на машинці трикотажній шов (у вигляді зубчиків). Складіть лицьовими сторонами дві деталі в горошок та прострочіть трикотажним швом два зігнуті краї (окрім виточки та нижньої лінії шапки).

Прошиті боки

3. Складіть шапку перпендикулярно щойно проробленому шву, щоб скласти разом виточки. Зістрочіть їх на машинці.

Виточка на маківці

4. Майже те саме зробіть і з однотонними деталями шапки: складіть їх лицьовими сторонами, прострочіть закруглені краї та одну виточку. Другу виточку залишіть незашитою: через неї ви потім будете вивертати готову шапку на лицьову сторону.

Отвір для вивертання

5. Виверніть на лицьову сторону заготовку шапочки з куліру в горошок. Прикладіть до її нижнього краю деталь з рібани, попередньо зшиту в бублик і складену вдвічі. При цьому, згин рібани має «дивитися» в сторону вершини шапочки, а зріз має бути припасований до зрізу шапки. Зафіксуйте ці деталі разом за допомогою булавок.

Нижня деталь з рібани

6. Трикотажним швом пришийте деталь з рібани до основної частини шапочки.

Заготовка дитячої шапки

7. Знову відверніть рібану догори, розташувавши так, як ви пришивали її до шапки (згином в сторону вершини шапки). Вивернуту на зворотний бік однотонну шапку вдягніть на шапку в горошок (обидві шапочки мають «дивитися» одна на одну лицьовими сторонами). Між нижніми краями шапок буде «затиснена» деталь з рібани, як показано на фото.

Поєднання двох шапок в одну

8. Прострочіть трикотажним швом по колу, цього разу відступаючи від краю більше, ніж ви відступали, пришиваючи рібану до шапочки в горошок. Іншими словами, у вас на зворотному боці шапочки утворяться два паралельні шви:

Два шви

9. Тепер через залишений в однотонній шапочці отвір виверніть весь виріб на лицьовий бік.

Вивертання шапки

10. На лицьовому ж боці однотонної шапочки охайно зігніть краї отвору в сторону звороту, складіть разом та зафіксуйте ручним швом. Прострочіть на машинці, відступивши від краю виточки буквально 1-2 мм, а потім вийміть нитку, якою вручну скріплювали виточку.

Шов виточки

Подвійна трикотажна шапка для дитини готова! З одного боку, це однотонна сіра шапка…

Двостороння дитяча шапка

А з іншого – шапка для дівчинки в горошок! Ось така краса :)

Подвійна шапка для дитини

Зробите таку шапочку самотужки? Якщо так, то неодмінно поділіться результатом у коментарях ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Зараз дуже модні декорации из пенопласта різних форм і розмірів. Тому, якщо ви плануєте влаштувати градіозне свято чи хочете прикрасити свій офіс, звертайтеся до фахівців: вони зроблять розкішні декорації з пінопласту!

Метки:

blog comments powered by Disqus