Прихватка з аплікацією: майстер-клас

Четвер, 19 Лютого, 2015

Прихватка для кухні

Ви будете сміятися, але до недавніх пір я не знала, як шити прихватку для кухні. Ці, здавалося би, дріб’язкові аксесуари для кухні у мене завжди були в запасі: то рукавичку хтось подарує, то прямокутну прихватку, то круглу… Добре мати подруг-рукодільниць :) Але нещодавно я вирішила розгребти свої запаси тканин (деякі лежали у шафі ще з радянських часів, бережно передані мені мамою і навіть бабусею!) і пошити з них щось корисне для переселенців з Луганської та Донецької областей.

Здебільшого, тканини пішли на наволочки (їх я теж шила вперше :) ), а от обрізки матерії знадобилися для ось таких кухонних прихваток. Звісно, це – не речі першої необхідності, але погодьтеся: прихватки для кухні дуже важливі у плані безпеки! Скоро я віднесу їх на склад за адресою: Київ, вул. Фролівська, 9/11. Сподіваюся, такі вироби піднімуть настрій господиням зі Сходу та зроблять їхні тимчасові житла більш домашніми та теплими!

Для того щоб шити прихватку, я взяла: основну тканину, тканину для наповнення (адже при хватка має бути товста, щоб не пропускати тепло), репсову стрічку для оздоби, шматочок джинсу для аплікації, ножиці, голку, нити та швейну машинку.

Матеріали для прихватки

Як шити прихватку для кухні своїми руками?

1. Спочатку я викроїла з основної тканини подвійний прямокутник. Для цього модна викроїти один довгий прямокутник і скласти його вдвічі.

Заготовка для прихватки

2. Потім приклала до майбутньої прихватки шматочок джинсової тканини та намалювала на ньому олівцем обриси каструлі з кришкою.

Каструля з кришкою

3. Ножицями викроїла каструлю з кришкою по контуру, приклала до основної тканини. Зафіксувала нитками, щоб під час пристрочування на машинці аплікація не змістилася.

Майбутня аплікація

4. Далі я пришила аплікацію на машинці, використовуючи шов зигзаг.

Готова аплікація

5. Всередину основної тканини я заклала прямокутник, викроєний з другої тканини (всередині вийшло 2 шари тканини + ще 2 шари зовні, тож разом = 4 шари матерії). Прострочила весь виріб трьома швами, щоб зафіксувати прихватку з її «наповнювачем».

Прошита прихватка

6. Залишилося лише прикрасити виріб декоративною стрічкою! Я брала для роботи репсову стрічку шириною 2 см, тож вона якнайкраще підійшла для оздоблення країв. Стрічку я поклала лицьовою стороною вниз (до лицьової сторони прихватки) і пристрочила прямим швом по всьому периметру виробу.

Репсова стрічка

7. Після цього – обережно зрізала кутики прихватки, щоб було зручно завертати стрічку на виворотній бік.

Кутик

8. Потім я вивернула пришиту стрічку, та пришила її другий край до зворотного боку прихватки. Це робила вже вручну. Ну і наостанок – пришила до прихватки петлю зі стрічки, щоб її можна було вішати на кухонну стіну.

Зворотній бік

Прихватка для кухні була готова хвилин за 40! Тож можу тільки уявити, з якою швидкістю «штампують» прихватки досвідчені швачки :)

Прихватка для кухні

П.С. Закликаю всіх майстринь також зробити щось корисне для вимушених переселенців (постільну білизну, домашні капці, торбинки тощо) і принести до пункту збору гуманітарної допомоги у вашому місті!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Джинсова тканина дуже міцна та довговічна, тому я, мабуть, куплю джинсы оптом http://modnasprava.com.ua/catalog/zhenskie_dzhinsy за гарними цінами!

Метки:

blog comments powered by Disqus