П’ять томів мистецтва

Неділя, 27 Березня, 2011

Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Рильського готує любителям рукотворних витворів грандіозний подарунок

Третій том "Історії декоративного мистецтва". Мистецтво ХІХ століття

Вже найближчим часом поціновувачів української культури має потішити п’ятитомник «Історія декоративного мистецтва України». Нині друком вийшли вже три томи з цієї серії: перший (розповідає про декоративне мистецтво від давнини до Пізнього Середньовіччя), другий (XVII-XVIII ст.) та третій (XIX ст.). «Зараз ми працюємо над «Декоративним мистецтвом ХХ століття», яке буде розділене на два томи, – розповідає науковий редактор видання, мистецтвознавець Тетяна Кара-Васильєва. – Четвертий том буде присвячений народному мистецтву і художнім промислам, а п’ятий – професійним художникам декоративного мистецтва».

У нових томах «Історії декоративного мистецтва» буде розміщена стаття пані Тетяни, присвячена станковому малярству. До того ж, нині вона працює над частиною записів про килимарство України, а також про вишивку та художні промисли.

Наш телефонний дзвінок застав Тетяну Валеріївну у дверях: вона поспішала до Інституту мистецтвознавства, аби відкоригувати наукові записи, які увійдуть до книжок. «Саме зараз ми здаємо статті, які увійдуть до двох останніх томів серії», – пояснила пані Кара-Васильєва.

За словами нашої співрозмовниці, четвертий том дослідження має вийти друком наприкінці цього року, а п’ятий – дещо пізніше. Перші три томи вже надруковані, але ще не розрекламовані. Тож презентація першого тому «Історії декоративного мистецтва» має відбутися у Києві зовсім незабаром – наприкінці квітня цього року.

До речі

Формат усіх п’яти книжок – А-4. Перший том «Історії декоративного мистецтва» має 476 сторінок, другий том – 334 сторінки, третій том – 516 сторінок. Якого обсягу будуть четверта і п’ята книги – покаже історія :) Кожен том доповнений словником термінів, про які йдеться у мистецтвознавчих статтях.

***

Спонсор запису:

В вашем гардеробе есть универсальный наряд? Если нет, то обязательно купите маленькое черное платье. Его можно одевать на любое событие!

Если вы еще не были в Черногории – обязательно посетите эту страну! Там можно снять в аренду виллу в Петровац и оценить все красоты Черногории!

Є бажання перепродати новеньку машину? Якісний авторинок в Києві. Взяти в кредит машину HONDA.

Метки: ,

  • http://made-in-ukraine.info/kyyiv-maye-oberig/ Київ має оберіг! | Made in Ukraine

    [...] консультувала щодо орнаментів і мистецтвознавець Тетяна Кара-Васильєва. Презентація рушника була цілим [...]

  • http://made-in-ukraine.info/rodyna-telizhenkiv-prezentuye/ Родина Теліженків презентує | Made in Ukraine

    [...] випустив чотири томи фундаментальної праці «Історія декоративного мистецтва». У цих книгах можна знайти інформацію про вишивку [...]

  • http://made-in-ukraine.info/tetyana-kara-vasylyeva-zmagayetsya-za-nagorodu/ Тетяна Кара-Васильєва змагається за нагороду | Made in Ukraine

    [...] Кара-Васильєва Тетяна. Книга «Історія української вишивки». [...]

blog comments powered by Disqus