Радянські педагоги, зупиніться!

Понеділок, 18 Квітня, 2016

Сукня з дитячими малюнками. Фото з dhgate.com

Ми живемо у дуже цікавий час. У світі панує креативна економіка, коли люди з неординарним підходом, творчими здібностями і багажем знань з різноманітних дисциплін фактично вирішують хід розвитку людства. Технології, творчість та сміливі експерименти здійснюють неабиякий вплив на всі сфери нашого життя. Але разом з тим, українські дитсадки і школи продовжують пригнічувати у дітях бажання творити і експериментувати, ніби «куючи» кадри для підприємств середини минулого сторіччя. Дорогі педагоги старої «закалки», ця публікація – для вас! Щоб продемонструвати прірву між сучасним сприйняттям людини і нашим освітянським підходом я знайшла приклади, дотичні до тематики рукодільного сайту Made In Ukraine, який ви зараз читаєте.

Мабуть, всі вже чули цю історію: 9-річний син киянина Іларіона Павлюка у школі намалював малюнок, а вчителька написала на ньому слово «Жах». Хлопчик прийшов додому зі словами: «Ніколи більше не малюватиму!». Іларіон описав цю подію у Фейсбуку і отримав підтримку більше одинадцяти тисяч користувачів соцмережі.

Чи мав право педагог реагувати на малюнки дитини таким чином? Навіщо у сучасних українських садочках вихователі суворо забороняють трирічним дітям вилазити олівцем за контур розмальовки? Чому старші люди, в яких авансом є авторитет у дитячих очах, дозволяють собі принижувати малят і пригноблювати творче начало?.. Якщо ви знаєте хоч одну причину, окрім самоствердження і радянської звички, поділіться нею з нами у коментарях. Ну а поки я вам дещо покажу.

Сукня Dolce&Gabbana з дитячим принтом

Принти з дитячими малюнками. Простенькі, неідеальні і непропорційні дитячі малюнки на тканинах! А це означає, дитячі малюнки на одязі, аксесуарах, постільній білизні і навіть, уявіть собі, на шторах. Ось, наприклад, сукня від Dolce & Gabbana (і вона там така не одна ;) ). Неподобство, правда? :)

Такі тканини з принтами дитячих малюнків зараз можна вільно купити в іноземних онлайн-магазинах. Британський магазин пропонує навіть різну кольорову гаму таких принтів. І тканини ці, між нами кажучи, не найдешевші: на фото вказана ціна за півметра.

Тканини з дитячими малюнками, Велика Британія

На іншому британському сайті я знайшла тканину з більш чіткими дитячими малюнками. Але все одно – уявіть, вони насмілилися намалювати черепаху рожевою, віслюка – плямистим, а мишку й взагалі розфарбувати квіточками. Такого не буває! Принаймні, ці слова чують наші діти від наших педагогів. «Намалюй нормально – так, як треба!..»

Тканина з дитячим принтом, Велика Британія

Їдемо далі, німецький онлайн-магазин тканин. Трикотаж з дитячим малюнком коштує більше 11 євро за метр. Квіти якісь зелені, дерева не до кінця розмальовані, а в когось із чоловічків взагалі є хвіст. Жах?

Тканина з будинками і деревами. Німеччина

В Америці модні не те, що дитячі малюнки на тканинах, а й взагалі зображення акварельних клякс. Це фото – з найпопулярнішого у США онлайн-магазину полотен Fabric. Та як вони сміють?!

Тканина з акварельними кляксами. США

А одяг з цієї тканини зустрічайте на вулицях українських міст вже найближчим часом! Знаєте, чому? Бо це полотно вже зараз активно замовляють з Польщі наші рукодільниці. Ті, які не вважають дитячу творчість чимось непристойним, звісно.

Трикотаж з дитячим малюнком. Польща

Шановні радянські педагоги, світ змінився. Подивіться лекцію психологині Людмили Петрановської про різницю між поколіннями (і про різницю між вихованням поколінь!), подумайте. А поки що сучасне суспільство переказує вам «привіт»: ось такі милі подушки з малюнками сина Іларіона Павлюка від майстрів Kotopotam, які вирішили підтримати хлопчика. Адже людина має право бути особистістю, а не гвинтиком, правда?..

Подушки з дитячими малюнками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus