Ришельє в картинах є

Пятниця, 18 Березня, 2011

Сьогодні у Києві відбулося відкриття виставки майстрині на всі руки Юлії Лазаревської

Картина з циклу "Ришельє". Картон, мереживо, олія

На другому поверсі Музею українського народного декоративного мистецтва, поруч із залом Катерини Білокур, розташувалися роботи столичної мисткині. Юлія Лазаревська – кінорежисер, фотограф, скульптор-кераміст, а також дуже талановитий художник-новатор. У її роботах можуть поєднуватися різні види мистецтва, але витвори від цього лише виграють.

Взяти хоча би серію картин «Ришельє», створених авторкою впродовж 2006-2008-го років. Образи, написані олійними фарбами на картоні, Юлія Лазаревська доповнила чорно-білими фотографіями та мереживом. «Старі й добрі» клаптики ришельє стали у нагоді і додали роботам більшої «домашньості».

Ще одна мереживна робота, виконана у 2006-2008 роках

За такі сміливі експерименти художницю називають непередбачуваною та навіть скандальною. «Колись давно поет Давид Бурлюк сказав, що в мистецтві немає прогресу – є лише спіраль. Те саме я можу сказати про себе. Я не можу вважати, що зростала чи відходила вбік від мистецтва – я постійно перебуваю у спіралі творчого життя», – пояснює майстриня.

Фотографія та ришельє - старовнинні "домішки" картини

На відкритті нинішньої виставки, як годиться, брали слово мистецтвознавці. «Старожили», звісно, не оминули нагоди «вколоти» любительку експериментувати за нелюбов до правил живопису – мовляв, на картинах авторки помітні деякі помилки. «Те, що я не «дресирований» художник – найбільший комплімент для мене, – не розгубилася пані Лазаревська. – Щоразу винаходити щось нове для себе, залежати від власних ідей та матеріалу, з яким доводиться працювати – це справжня насолода. Якщо би мене з п’яти років вчили малювати, зараз я би не була такою вільною у своєму виборі».

Скульптура "Танго". Шамот, ліплення. 1989 рік.

На виставці можна побачити не лише картини Юлії Лазаревської, а й її скульптурні витвори: жіночи образи із циклу «В стилі модерн» (2000 рік), »Візантійські танцівнці» (2008 рік) та яйцеподібні роботи з шамота й металу з серії «Ab ovo» (1999 рік).

Робота з серії "У стилі ferrum". 2003 рік.

Перша персональна виставка Юлії Лазаревської відбулася 1991-го року: відтоді художниця загорілася ідеєю провести виставку у стінах свого улюбленого закладу – Музею українського народного декоративного мистецтва. «Сьогодні збулася моя «кришталева» мрія – вивісити свої роботи поряд із картинами таких майстрів, як Катерина Білокур, – сказала художниця. – І якщо хоча би одна з вісімдесяти робіт, презентованих на цій виставці, вам сподобається, я вважатиму це особистим успіхом».

Побачити роботи Юлії Лазаревської можна у Музеї українського народного декоративного мистецтва до 10 квітня цього року. Адреса музею: м. Київ, вул. Лаврська, 5, корпус 29.

***

Спонсор запису:

Планируя отпуск в Европе, не забудьте забронировать авиабилеты наперед! А если это будут еще и недорогие авиабилеты, отдых точно будет удачным!

Метки: , ,

  • http://made-in-ukraine.info/beregyni-rukodillya/ Берегині рукоділля | Made in Ukraine

    [...] до Києва багатсько робіт: вишивки, плетені вироби, ришельє – чого лишень нема на виставці! Різнобарвну [...]

  • http://made-in-ukraine.info/blagodiynyy-rizdvyanyy-prodazh/ Благодійний різдвяний продаж | Made in Ukraine

    [...] Онищенка, Андрія Ільїнського, Марка Галенка, Юлії Лазаревської, Тетяни Зайцевої, Гії Міміношвілі та самого Сергія [...]

blog comments powered by Disqus