Шкарпетки з ажурним візерунком

Понеділок, 25 Січня, 2016

Ажурні шкарпетки

Не знаю, хто як, а я під ялинкою знайшла гарненькі шкарпетки ручної роботи. Потім виявилося, що сплела їх моя мама ;) І звісно, я випросила у неї схему плетіння цих ажурних шкарпеток, щоб поділитися з читачами сайту made-in-ukraine.info! Мама каже, що знайшла інструкцію в Інтернеті, тому можливо, ви вже спробували сплести схожі шкарпетки. А якщо ні – обов’язково спробуйте: вони гарно виглядають, добре сидять на нозі і дарують чудовий настрій :)

Для того щоб сплести шкарпетки з цікавим візерунком, вам знадобляться 5 спиць для шкарпеток, і пряжа середньої товщини на ваш розсуд. Ну а спочатку гляньте, яким гарним може бути дизайн інтер’єрів львів, порозглядайте ці чудові фотографії та отримайте натхнення для своєї творчості!

Схема в’язання ажурних шкарпеток

Спочатку треба набрати на спиці 48 петель і рівномірно розподілити їх: по 12 петель на кожну спицю. Зробіть верхню окантовку: сплетіть 4-5 звичайних рядів, потім один ряд такий: 1 лицьова, дві разом лицьові, 1 лицьова, 2 разом лицьові, і так – до кінця ряду. Після цього – 4-5 лицьових рядів. Далі вже можна переходити до ажурного візерунку:

1 ряд: 3 лицьові, 2 разом лицьові (за передні стінки), накид, 1 лицьова;

2 ряд: 2 лицьові, 2 разом лицьові, накид, 2 лицьові;

3 ряд: 1 лицьова, 2 разом лицьові, накид, 3 лицьові;

4 ряд: 2 разом лицьові, накид, 4 лицьові;

5 ряд: 1 лицьова, накид, 2 разом лицьові протяжкою, 3 лицьові;

6 ряд: 2 лицьові, накид, 2 разом лицьові протяжкою, 2 лицьові;

7 ряд: 3 лицьові, накид, 2 разом лицьові протяжкою, 1 лицьова;

8 ряд: 4 лицьові, накид, 2 разом лицьові протяжкою.

Ось і вся схема візерунку: далі ви можете повторювати його, поки верх шкарпетки не стане потрібної довжини. За таким же принципом можна зробити як коротенькі шкарпетки, так і довгі гольфи.

Гарні шкарпетки спицями

Після завершення візерунку зв’яжіть п’ятку, панчішною в’язкою сплетіть нижню частину шкарпетки потрібного розміру та оформіть мисок.

Шкарпетки з ажурним візерунком – це гарний виріб, яким ви можете зігрітися взимку! На у ще, це чудовий подарунок, що тішитиме нового власника впродовж тривалого часу :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus