Скульптурний шок

Четвер, 21 Жовтня, 2010

Костянтин Скритуцький покаже киянам скажену Алісу та візьметься за високу напругу

Скажена конструкція на Пейзажці

На столичній Пейзажній алеї вже є два чудернацьких дитячих майданчики: один – з котами, інший – з жабою та лелекою. А між ними скоро постане ще один креативний скульптурний ансамбль. Купа цементу дивакуватої форми вже зараз притягує погляди зацікавлених малят: вони тицяють у неї своїми крихітними пальчиками та намагаються вгадати, що за звір тут зачаївся. Нас теж зацікавило це питання :) Тож ми звернулися з ним до в автора цього «сюрпризу» – Костянтина Скритуцького.

Гірка вмостилася на подушці

«Там з’являться персонажі з «Аліси у країні чудес»: усілякі скажені герої, які уживаються між собою», – повідомив вуличний скульптор. – Цей майданчик має всіх здивувати: він стане таким собі новим диханням Пейзажної алеї. Ми відкриємо його на початку листопада».

За словами «батька» «Їжачка у тумані», тема дитячих майданчиків – нескінченна. «Я можу робити й робити їх! – каже Костянтин Скритуцький. – Аби лише були замовники! Я із задоволенням прикрашу великі об’єкти мозаїкою».

На вході до нового майданчика буде ціла гора подушок

Будуть будки!

Після Пейзажки скульптор обіцяє взятися за… трансформаторні будки Києва. Ці неодмінні супутники електроенергії багато кого не влаштовують своїм зовнішнім виглядом. Митців – тим більше: навіщо «мучити» свої очі спогляданням жахливих сірих будівель, якщо можна прикрасити їх, створивши витвір мистецтва?..

Мета пана Скритуцького – наблизити мистецтво до людей. «Я би хотів, щоб можна було сісти поруч зі скульптурою чи мозаїкою та доторкнутися до неї. У Києві забагато величезних бронзових пам’ятників, які тиснуть на нас та чомусь повчають, але не викликають жодних сентиментів», – скаржиться скульптор.

Гарна ідея у Костянтина Скритуцького вже є, а от грошей на її втілення – обмаль. Тож команда скульптора розраховує на фінансову підтримку небайдужих громадян. Пан Скритуцький переконаний: якщо є цікава ідея, знайдуться і люди, які захочуть профінансувати її втілення у життя. «Як тільки ми отримаємо підтримку спонсорів, обов’язково перетворимо трансформаторні будки на кольорові, – каже скульптор. – Це просто необмежений простір для скульптури, яка має прикрашати сучасні районах міста. Історична частина Києва вже давно сформована, а от спальні райони поки що не можуть похвалитися наявністю мистецтва»…

Металевий каркас, сітка та цемент - ось секрети скульптур Скретуцького

«Хто за це все буде відповідати?!»

Наразі Костянтин Скритуцький знайшов спільну мову з власником трансформаторних будок – з компанією «Київенерго». Але заради досягнення домовленостей довелося добряче попотіти. «Ми прийшли до людини, яка відповідає безпосередньо за трансформаторні будки. Показали усі наші попередні роботи та проект прикрашання трансформаторної будки, і у відповідь почули: «Та ви що! Такого не можна! Хто за це все буде відповідати?!» – пригадує скульптор. Потім про мистецьку акцію все ж домовилися, але після розмов із чиновниками у Костянтина Скритуцького все ж залишився гіркий «осад».

«Я був вражений проведенням цьогорічної «Французької весни» у Києві. Це ж було просто скажене дійство: під музику розкидали п’ять тонн пір’я, протягнули троси біля готелю «Хайятт», Софійської дзвіниці, пожежної станції та будівлі СБУ, – розповідає скульптор. – Це робили французи: вони прийшли і за три дні отримали усі дозволи. Жодна київська художня група не може такого зробити: чиновники просто крутять пальцем біля скроні та вказують на двері».

Природній відбір у мистецтві

Якщо у центрі столиці мистецькі об’єкти час від часу потрапляють під гарячу руку хуліганів, то про їхню безпеку у спальних районах взагалі говорити важко. Проте Костянтин Скритуцький не боїться вандалів – каже, що його роботи ще ніхто не псував. Навіть навпаки – прихильники його творчості лише лагодять скульптури, якщо стається певна поламка. «В Їжачка в тумані відпадає його торбинка – вона не має, за що триматися. Але таємничі незнайомці постійно намагаються полагодити скульптуру та прикрутити цей мішечок», – сміється скульптор.

Не переживати за свої роботи пан Скритуцький навчився ще у художній академії. «Там існує природній відбір: коли студент зробить роботу, він виставляє її у коридорі. Повз цю скульптуру чи картину постійно проходить багато людей – хтось розумний і інтелігентний, а хтось – не дуже. Тому, якщо робота дратує чи викликає негатив, вона обов’язково розіб’ється чи лусне, – стверджує скульптор. – А гідні роботи ніхто не чіпає». Тож Костянтин Скритуцький сподівається, що на розмальовані трансформаторні будки та дитячі майданчики чекає «безвандальна» доля.

***

Спонсор запису:

Хотите, чтобы в вашем саду была красота? Доверьтесь профессионалам озеленения и благоустройства! Они знают, что такое хороший ландшафтный дизайн.

Метки:

  • http://lilac.com.ua Таня

    скажена Аліса має бути чудова! :)

  • Рита

    Мені спочатку цей кіт нагорі нагадав героя злого мультика Happy Tree Friends: http://www.happytreefriends.com/wp-content/uploads/charactershot0018.jpg

    :) ))))))))))

  • admin

    а у тебе чудовий сайт!!! і речі такі гарні-гарні! :) як надумаю, з чим носити, замовлю кольорову рибку ;)

  • Саша

    Класс)Жду реализации идеи с трансформаторными будками)
    Такие же по духу ребята проекта Городские идеи http://city-ideas.blogspot.com

  • http://made-in-ukraine.info/kyyiv-obrostaye-skulpturamy/ Київ обростає скульптурами | Made in Ukraine

    [...] мозаїчний рояль. Автор витвору – вуличний скульптор Костянтин Скритуцький – відтворив музичний інструмент реального розміру та [...]

blog comments powered by Disqus