Трускавецьке диво

Вівторок, 7 Вересня, 2010

Ласкаво просимо до нашої першої рукодільної мандрівки! Разом з вами ми відвідаємо Художній музей Михайла Біласа у Трускавці, що на Львівщині

Гобелен "Бойківська Мадонна". Вовна, ручне ткацтво, 1995 рік.

У курортному Трускавці, серед санаторіїв та джерел цілющої води, розмістилася триповерхова дерев’яна будівля. Її чудернацький вигляд переконує: всередині цього будинку коїться щось дивовижне. Потрапивши до приміщення, ми переконуємося, що так і є. Тут зберігаються чарівні витвори народного художника України Михайла Біласа.

Так виглядає будівля Музею

Майстер вже декілька десятиліть працює у царині гобеленового ткацтва, нового типу ліжникарства, аплікації, лялькарства. Від 1959 року його твори були експоновані на різноманітних виставках Польщі, Румунії, тодішньої Югославії, Болгарії, Бельгії, Німеччини, Австрії, Франції, Канади, Індії та США.

Михайло Білас у молодості

Стисла біографія майстра

Про Михайла Біласа знято чотири телефільми. А його роботи нині зберігаються у тридцяти семи музеях, серед яких є й іноземні. Подивіться, яку красу робить своїми руками цей надзвичайний чоловік:

Гобелен "Богородиця". Вовна, ручне ткацтво, 2000 рік.

Такою бачить Михайло Білас бойківську родину

Любов - наскрізна тема робіт майстра

У Музеї можна побачити аплікації, килими, дрібні гобелени Михайла Біласа, а також мініатюрні вишиті роботи шанувальників таланту майстра, виконані за його ескізами. Та все ж левову частину експозиції складають вовняні гобелени пана Біласа, від яких неможливо відірвати погляд.

Гобелен "Хліб наш насущний". Вовна, ручне ткацтво, 1989 рік.

Гобелен "Красуля". Вовна, ручне ткацтво, 1987 рік.

Гобелен "Неволя". Вовна, ручне ткацтво, 1982 рік.

Художній музей Михайла Біласа можна відвідати щодня, окрім понеділка. Час роботи: з 10 до 18 години. У неділю заклад працює від 10 до 17 години.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы приедете в Новосибирск и не будете знать, где остановиться, обратите внимание на хостел с довольно низкими ценами!

Метки:

 • Tana

  Була …давненько, до речі, вперше саме в цій будівлі познайомилась з творчістю Д.Блажейовсього. Дякую за цікаві мадрівки і репортажі з них!

 • admin

  прошу :) скоро буде більше :)

 • Надія

  Які ж в Західній Україні чоловіки талановиті. )

 • admin

  ;)
  у мене є ще один у запасі :) скоро в «ефірі»! :) ))

blog comments powered by Disqus