Творчість з водою: які техніки – мокрі?

Четвер, 19 Лютого, 2015

Вода

Обираючи собі хобі до душі, ми підсвідомо тягнемося до тих кольорів. Інструментів та матеріалів, які для нас – найкомфортніші. Навряд чи людина, яка не любить дрібну роботу, зможе натхненно займатися бісероплетінням, а противник різких хімічних запахів – декорувати вазочки декупажем. Є серед нас і ті, хто не надто любить мати справу з водою. Тому ми просто зобов’язані перелічити види творчості, які все ж пересікаються з водою, щоб попередити вас ;)

1. Живопис. Цим видом творчості, а особливо, акварельним живописом, слід займатися тим, кого не відлякує нескінченне набирання води у баночку для миття пензлика, а також відмивання цього інструменту після малювання. Меншим чином це стосується роботи з гуашшю та олійними фарбами, проте пензлики все одно треба час від часу відмивати :)

2. Косметика ручної роботи. О, тут без води ну ніяк не обійтися. І неважливо, мова йде про створення мила ручної роботи, кремів-масок чи плиток для душу. Вода, а з нею й спеціальні хімічні речовини – обов’язкові складові домашньої косметики.

3. Валяння. Тут ви хоч маєте вибір: не любите воду – можете займатися сухим валянням, любите – тоді мокрим :) Але суто з суб’єктивної точки зору автора цих рядків, вироби, виготовлені за допомогою мокрого валяння, виглядають значно охайніше і гарніше за «сухі» твори.

4. Кераміка. Створюючи посуд або інші вироби з глини, ви неабияк забруднитеся цим матеріалом. Відтак, потребуватимете частого відмивання від глини. Крім того, саму глину треба буде розводити у воді, доводячи до потрібної кондиції перед виготовленням сувенірів. Те ж саме стосується і виготовлення фігур із гіпсу!

5. Лялькарство і створенні іграшок. Якщо ви хочете створювати оригінальні іграшки з ексклюзивних тканин, вам доведеться фарбувати їх. Особливо, якщо мова йде про ляльки тільда і їм подібні твори (тільди робляться з натуральних тканин, часто пофарбованих чаєм, кавою або іншими природними барвниками). Відварювання тканин у воді може дещо згасити ваші творчі стремління, тому не націлюйтеся на це мистецтво, якщо не любите возитися з водою!

6. Писанкарство. Мова йде про традиційне писанкарство, де треба робити кольорові розчини у воді, а потім занурювати та виймати яйця з таких розчинів. Але майте на увазі, що писанкарство – дуже вартісне і традиційне мистецтво, тож радимо вам хоча би раз спробувати написати писанку!

7. Трансфер зображень. Це такий собі вид декупажу, завдяки якому можна перенести на будь-яку поверхню фотографію чи вирізку з журналу. Для трансферу застосовують спеціальну хімічну речовину, яка продається у художніх магазинах: наносять її на фотографію, а потім знімають паперовий шар цього «бутерброду» у мисці з водою. Тож, якщо ви ставитеся до подібних «ванночок», як киця, то навіть не купуйте засіб для трансферу! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Можете здійснити заказ воды в офис і вам дуже швидко привезуть воду у великій пляшці! Вистачить надовго!

blog comments powered by Disqus