У Києві з’явилася «Загадкова стіна»

Вівторок, 5 Жовтня, 2010

Художниця Леся Кара-Коця намалювала на ній українські народні загадки

Яскраві персонажі "поселилися" на стіні

У затишному дворику у центрі столиці, на вулиці Михайла Коцюбинського, 6, постала дивна споруда. Точніше, вона наново народилася: на звичайній сірій стіні художниця Леся Кара-Коця намалювала героїв українських загадок. Люди, звірі, чарівні квіти та веселка – тепер усе це підніматиме настрій столичній малечі. Крім того, над «Загадковою стіною» треба буде поламати голову, адже між намальованими персонажами художниця «сховала» тексти самих загадок.

«Загадкова стіна» з’явилася на прохання місцевих діточок. До Лесі Кара-Коці звернулося з творчою пропозицією керівництво дитячого клубу «Окешка»: мовляв, малюкам буде значно веселіше бавитися на майданчику, прикрашеному яскравими малюнками.

Леся Кара-Коця з величезним малюнком

«Спочатку я хотіла малювати фантастичних істот у традиційному українському стилі. Потім – хоботарок. Хоботарки – це мої авторські персонажі, герої книжки «Пригоди хоботарок», – розповідає художниця. – І, зрештою, подумала про українські народні загадки. Адже цікаво, коли можна не просто милуватися розписом, а ще й відгадувати загадки, зашифровані у малюнках. Можна сказати, це такий вид колекціонування українських загадок».

Жіночки на стіні ніби ожили

Над героями «Загадкової стіни» Леся Кара-Коця працювала два тижні. Матеріалів пішло багатсько – аж двадцять літрів фарби. Зазвичай, акції українських митців зустрічають спротив чиновників: на подібні дійства треба отримати спеціальні дозволи та зібрати багато папірців з усіх усюдів. Але нинішній акції пощастило: керівництво клубу «Окешка» прийняло бюрократичний «удар» на себе, тож художниця могла дозволити собі перейматися лише творчими моментами.

Так малеча може подякувати художниці

Леся Кара-Коця не проти повторити «загадкову» акцію, але це річ недешева, зізнається вона. «Це досить непросто – розмалювати стіну. Для цього потрібні меценати, – каже Леся Кара-Коця. – Тільки на фарби потрібно близько півтори тисячі гривень, не кажучи вже про ґрунтовку і підготовку стіни під розпис». Крім того, краса вимагає часових жертв. «Якщо щось намалювати за один день – це не буде цікаво. Композицію треба гарненько продумати, намалювати ескізи загадок… – Розмірковує художниця. – Якщо підходити професійно, то за роботу треба отримати винагороду, хоча би символічну»…

***

Спонсор запису:

Якщо ви любите тварин, вам стовідсотково може знадобитися корм для котів. Побалуйте своїх улюбленців якісним та дуже смачним кормом!

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/riznobarvnyy-protest/ Різнобарвний протест | Made in Ukraine

    [...] також віддали митцям: Леся Кара-Коця, продовжуючи свій «загадковий» проект, намалювала на ній героїв загадок. На цій стіні [...]

blog comments powered by Disqus