У Львові з’явиться витинанка-вишиванка

Четвер, 5 Серпня, 2010

Її «причеплять» до даху велетенської будівлі

В Україні триває підготовка до футбольного чемпіонату «Євро-2012»: міста, у яких відбуватимуться матчі, наввипередки будують готелі, стадіони та аеропорти. Львівські архітектори у своїй роботі вирішили звернутися до вжиткового мистецтва: місцевий стадіон вони прикрасять поєднанням витинанки з вишивкою.

Львівський стадіон "вдягнуть" в етно-орнамент

Ми зателефонували до автора ескізного проекту стадіону та поцікавилися, як народилася ідея оздоблення будівлі. «Нам хотілося збагатити цікавими елементами вертикальну поверхню даху стадіону, щоб цей об’єкт виглядав більш привабливо, – розповів директор і головний архітектор проектів ТзОВ «Арніка» Володимир Следзь. – Ідея оздоблення цієї частини будівлі витинанкою-вишиванкою народилася сама собою: витинанки у нас дуже поширені, тому рішення про цей ескіз ніби лежало на поверхні».

Автор ескізу ще не визначився з візерунком, який прикрасить львівського спортивного велетня. Тож варіант орнаменту, який ви бачите на цьому фото, – лише ескіз: він показує, як у майбутньому може виглядати стадіон.

Дах будівлі виглядатиме приблизно так

У будь-якому разі, головний стадіон Галичини буде оздоблений орнаментом, притаманним саме Західній Україні, обіцяє архітектор. «Ми будемо залучати до співпраці фахівців ужиткового мистецтва, які знаються на орнаментах – обирати візерунок будемо разом з ними», – каже пан Следзь.

Проте до консультацій зі спеціалістами ще далеко. «Нині ми вирішуємо, як цю ідею можна буде втілити у життя з технічної точки зору. Крім того, виконання цієї оздоби не має переобтяжувати бюджет будови», – розповідає Володимир Следзь. Він обиратиме візерунок витинанки-вишиванки лише після затвердження технічних та фінансових питань. Загалом, каже пан Следзь, з орнаментом він визначиться приблизно за місяць.

Футбольні фанати, побачивши ескіз проекту, вже встигли підняти бучу в Інтернеті. Мовляв, бетонний візерунок на стадіоні виглядатиме негарно: будівля здаватиметься занадто важкою. Насправді ж, вертикальна частина даху стадіону буде виготовлена зовсім не з бетону, тому виглядатиме більш гармонійно. «Орнамент буде зроблений на металевому листі – або на алюмінієвому, або на цинковому, – зізнається архітектор. – Візерунок ми створимо за допомогою перфорації цього листа».

До слова, чемпіонату Європи з футболу «Євро 2012″ приурочений неофіційний символ – свищик зозулиця.

* Фото надані прес-службою львівського стадіону

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Футбольний клуб динамо київ - найкращий та найпатріотичніший в Україні. Вболіваймо разом за нашу команду!

Метки: ,

 • YarStar

  Як на мене, чудова ідея:) І даремно футбольні фанати підіймають бучу – має бути гарно і оригінально.

 • admin

  Бучу піднімати у будь-якому разі рано, бо ще ніхто не знає, який орнамент там буде)

 • YarStar

  точно!:)

 • http://made-in-ukraine.info/logotyp-olimpiyskogo-khochut-vyshyty/ Логотип Олімпійського хочуть вишити | Made in Ukraine

  [...] культуру: на львівському стадіоні красуватиметься витинанка, а столичний стадіон прикрасять логотипом у народному [...]

blog comments powered by Disqus