Пряжа з Туреччини
Де купити пряжу для в’язання у Туреччині?
Можливо, ця публікація більше підійшла би сайту з назвою «Made In Turkey» або щось на кшталт того, але подивімося правді у вічі: українські майстрині просто захоплені річчю, про яку йтиметься далі. Турецька пряжа – лідер продажів серед товарів для плетіння в Україні. Вона якісна, практична, доступна і вражає нас великим асортиментом. Отже, ми вирушаємо у пошуки саме цього «скарбу» – спробуємо знайти пряжу у Туреччині.
Звісно, всю країну ми не зможемо об’їхати: зазирнемо лише до південного берега Туреччини, де найбільше люблять відпочивати наші туристи. У Туреччині є дві Аланії, які бажано не плутати: одна Аланія – це провінція (ніби область), а інша – головне місто цієї «області».
Якщо ви відпочиваєте у будь-якому куточку цієї провінції, вам неважко буде дістатися міста Аланія: до нього зусібіч їздять автобуси. Проїзд у цьому виді транспорту може коштувати 2-3 долари, залежно від довжини маршруту. А якщо у вашому готелі є маленький магазинчик зі шкіряними виробами чи золотом, розпитайте продавця: цілком можливо, що ця торговельна «філія» має власний автобус, яким відвозять «перспективних» покупців до центрального магазину у місті Аланія. Таким чином, ви зможете дістатися цього міста безкоштовно
Коли ви вже приїдете до Аланії, спробуйте знайти автобусну станцію, від якої їздять автобуси до містечок Тюрклер та Манавгат. Автобусних станцій в Аланії декілька, але вам знадобиться саме ця: від неї ми розпочнемо пошуки пряжі. Не беріть за орієнтир мечеті: вони гарні і величні, але цих будівель у місті дуже багато, тож ви можете переплутати їх і заблукати.
Знайшли автобусну станцію? Якщо автобуси «дивляться» на вас так, як на фотографії, знайте: за вашою спиною – речовий ринок. По ньому можна прогулятися, але на великий шопінг не розраховуйте: ціни там у рази більші, ніж в Україні. Навіть якщо поторгуватися. Асортимент речей «тішить око» усілякими стразами та блискітками: навіть чоловічі речі засіяні блиском. Єдине, на що варто звернути увагу, – це хустки. На розпродажах можну купити одну хустку за 4 долари.
Поряд із речовим ринком є продуктовий. Там можна накупити смачнючих фруктів: кілограм винограду коштує 1,5 долари, кілограм полуниці (а там полуниця є навіть у серпні) – 2 долари. З овочами – гірші справи: кілограм картоплі обійдеться вам у 5 (!) доларів. Тому будемо сподіватися, що у готелі вас годують добре
Повертаємося до автобусної станції. Ви стоїте і зазираєте автобусам у вічі, тобто, у фари. Йдіть у тому напрямку, куди дивитеся, поки не впретеся у дорогу, яка пересікає ваш шлях. Повертайте праворуч і йдіть метрів триста. ВИ будете проходити повз торговців речами, фруктами та плетеними шкарпетками.
Пройшли триста метрів? Переходьте через дорогу і дивіться на довгу будівлю перед вами: ліворуч на першому поверсі розташований продуктовий магазин…
… а праворуч (та-да-да-дам!) – магазин із турецькою пряжею!
Один продавець магазину розмовляє лише турецькою, другий – турецькою та німецькою, тож запасіться терпінням. Ми переконані: рукодільний шопінг у вас вийде на славу, і ви купите необхідну пряжу для в’язання!
Ціни у магазині не копійчані, адже пряжу у Туреччині виготовляють у місті Ізмір, що на заході країни. Аланія – курортне місто, тому тут майже немає нічого дешевого. Проте нитки все ж таки можна купити дешевше, ніж у нас: наприклад, моток напіввовняної пряжі там коштує 3 долари, а моток ангори, який ви бачите на фотографії, – 2 долари. 16 гривень – це все-таки дещо менше, ніж в Україні. У нас за такі гроші можна купити хіба залишки пряжі.
Коли ви вийдете з магазину із задоволеним обличчям та пакунками пряжі, поверніть ліворуч (якщо брати за орієнтир ту саму автобусну станцію, то це – праворуч від неї). В Аланії є чудовий порт, до якого ви зможете дійти, якщо йтимете у цьому напрямку. Це зовсім недалеко. Та й надзвичайні турецькі краєвиди вартують того, аби дійти до порту!
На шляху до порту ви зустрінете безліч сувенірних крамничок. Туреччина – країна з дуже розвинутою легкою промисловістю (після сільського господарства та складання машин відомих марок це третя галузь, яка «годує» державу), і це видно на кожному кроці. Балкони у будинках, зазвичай, не засклені, і завішані цупкими «шторами», які рятують мешканців від сонця. А серед сувенірів є багато рукодільних дрібничок. Наприклад, ось такі чудики, зроблені з ниток:
Накупіть побільше сувенірів на згадку про цю чарівну країну та повертайтеся додому: пора братися за спиці! Проте пряжа з Туреччини – найкращий сувенір з теплих країв!
P.S. У коментарях можете розповісти про ваші улюблені рукодільні крамнички за кордоном
***
Спонсор запису:
Хотите хорошо отдохнуть этим летом? Незабываемый отдых на курорте Белокуриха ждет вас! А сайт города Белокуриха подскажет вам, где стоит побывать и в каких гостиницах остановиться.
Собираетесь погостить в России? Вам будет интересна информация о бронирование отеля в Екатеринбурге. Спланируйте поездку наперед!
Если вы планируете путешествие в теплые края – подготовьтесь к нему заранее. Погода в Турции в октябре отличается от нашей, поэтому теплые вещи вам не понадобятся!
Метки: в'язання