Весілля з вишитим драконом

Четвер, 3 Лютого, 2011

Майстриня Віра Зайченко розповіла про вишивку Чернігівщини

Великий кольоровий скарб :)

Сьогодні у Києві відбулася презентація унікальної книги «Чернігівська вишивка» – єдиного у своєму роді дослідження, виконаного на основі пам’яток з колекції Чернігівського історичного музею. Авторка монографії – вишивальниця Віра Зайченко – у теплій атмосфері поспілкувалася з поціновувачками свого таланту, роздала кількадесят автографів та повідала про особливості Чернігівської вишивки.

«Вишивка Чернігівщини дуже різноманітна, адже ця область охоплює Полісся та лісостеп, а також межує із Сумщиною та Київщиною, – розповідає Віра Володимирівна. – У кожного з цих регіонів – свої особливості у вишивці. Їх я й старалася показати у цій книзі».

Віра Зайченко – дослідниця не лише вишивального мистецтва, а й текстилю загалом. Тому до презентованої книги вона вклала інформацію і про орнаменти, і про те, як виготовляли та фарбували тканини, і про те, які техніки вишивання використовували чернігівські майстрині.

Знавець вишивального мистецтва Юрій Мельничук та дослідниця чернігівської краси Віра Зайченко

Спираючись на висновки фахівців, майстриня намагалася подати у книзі й прадавню символіку вишивки. Проте саме цієї теми Віра Зайченко не любить торкатися – каже, що не експерт у цьому, тож боїться помилитися.

«На сторінках альбому ви можете побачити зображення вишитого Дракона. Чесно кажучи, я завжди думала, що це – давній символ, який сягає корінням Русі, – розповідає Віра Володимирівна. – Тому мені було незрозуміло, чому майстриня вишила Дракона на початку двадцятого сторіччя. Аж одного разу, під час акції «Вишивана Україна», я побачила архівну фотографію рушника з Новгород-Сіверського району: там був зображений рушник з таким самим драконом. Виявилося, що драконів у цьому районі вишивали на весільних рушниках – їх вважали добрим знаком».

А от зараз на Чернігівщині драконів не вишивають. Та й взагалі – цей вид мистецтва поступово зникає на північних теренах. «Якщо говорити про вишивку на сучасній Чернігівщині, то майстринь там зараз дуже мало, – скаржиться дослідниця. – А вишивальниці, які підтримують традиції рідного краю, поступово відходять, не передавши свої знання молодим»…

***

Спонсор запису:

Настенный кондиционер спасет вас от жары и установит оптимальную температуру в помещении. Кондиционеры – продажа, установка, сервис – вот, где можно подобрать хороший бытовой кондиционер!

Метки:

  • Наталка

    а підкажіть, де цю книгу можна придбати? і яка її ціна?

  • kallisto

    Знову перейшла по лінку на статтю, і знову в матеріалі не розкривається заголовок. Цікаво було б побачити цього дракона, він згадується кілька разів. А картинки з ним немає.

  • Марія

    А є інформація де цю книгу придбати можно? Якісь адреси чи назви магазинів?

  • admin

    книгу видало видавництво «Родовід» http://www.rodovid.net/
    гадаю, там вам підкажуть, де її можна придбати :)

  • admin

    щодо дракона – це вже питання авторських прав: представники видавництва попросили не фотографувати вмісту книги :(

    з лінком щось зробимо, дякую, що сказали!

  • admin

    Це вам підкажуть у видавництві «Родовід», яке й видало книгу: http://www.rodovid.net/

  • Оксана

    На презентації книга коштувала 200 гривень, отже мені пощастило, бо зараз 250.

  • admin

    ну і, крім того, Ви змогли побачити й почути авторку наживо :)

blog comments powered by Disqus