Вішалка для одягу: декор своїми руками

Четвер, 1 Вересня, 2016

Вішалка для одягу декупаж

Колись я часто вдавалася до декупажу. Прикрашала у цей спосіб і вази, і об’ємні магніти, і навіть невеличкі меблі. Цього літа, побачивши стареньку вішалку для одягу на дачі, вирішила, що пора поновити свої декупажні практики і декорувати цей «агрегат» малюнками на дачну тему. І ось, що я зробила з вішалкою для одягу своїми руками

Для декупажу вішалки мені знадобилися: дві акрилові фарби (біла і блакитна, які я змішала в одну – ніжно-блакитну), лак для підлоги (раніше я використовувала лак для меблів – це також вигідніше, ніж купувати спеціальні лаки у магазинах для творчості), два широкі ремонтні пензлики (для фарби і для лаку), серветки для декупажу, ножиці, клей для декупажу, звичайний пензлик для клею.

Вішалка і серветки для декупажу

Як бачите, я зупинила свій вибір на серветках із мі-мі-мішними зображеннями: білочки, пташечки, грибочки… Отож, з такими малюнками з’явився великий ризик зробити вішалку схожою на шафки у дитсадку :) Тому мені довелося добряче продумати стратегію декорування вішалки, щоб оминути такого результату. Було вирішено декупажити лише одну площину – ту, до якої кріпляться гачки. А великі зображення – кріпити не чітко над гачками, щоб не було асоціацій із садочковими грибочками-білочками.

Як зробити декупаж на вішалці? Хід роботи:

1. Спочатку ми добре протерли стареньку вішалку, адже декорувати можна лише чисті поверхні. Потім ми розвели фарбу до бажаного відтінку та нанесли її пензликом. Якщо ви фарбуєте вішалку такої самої конструкції, можливо, вам знадобиться моя порада: спершу пофарбуйте вертикальні площини, а наступного дня (коли перша фарба висохне) – горизонтальні.

Фарбування вішалки для одягу

Пофарбована вішалка

2. Поки фарба сохне, виріжте з серветок потрібні вам малюнки. Поверхня для декорування у вішалки досить немала, тому для вирізання усіх гарних детальок знадобиться не менше години! Вирізати фрагменти серветок для декупажу слід якомога ближче до контуру.

Серветки для декупажу

3. Кожна серветка для декупажу складається з трьох шарів: основного (з малюнком) та двох допоміжних (просто білий тонкий папір). Для декупажу потрібен лише верхній папірчик, отож відокремте його від двох інших.

Три шари серветки

4. По черзі розмістіть на вішалці вирізані малюночки та легенько намастіть їх клеєм для декупажу (для цього використовуйте звичайний пензлик для клею). Проводьте пензликом від центру малюнку до країв, щоб унеможливити появу бульбашок під папером. Почекайте пару годин, щоб клей повністю висох.

Клей для декупажу

Спочатку - великі деталі

Потім - дрібні деталі

5. Покрийте декоровану поверхню лаком за допомогою широкого пензлика. Почекайте ще кілька годин, аби лак висох.

Лак для декупажу

Вішалка для одягу стала гарним об’єктом для декорування своїми руками :) Тут треба було уникати «зіткнень» з гачками (відкрутити їх перед роботою ми не змогли) та розміщувати декупажні елементи небанально. А вам сподобався цей майстер-клас?

Декор вішалки для одягу своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus