Як до України завозять тканини?

Вівторок, 22 Листопада, 2016

Імпортні тканини в Україні

Усі ми, любителі шити, час від часу купуємо імпортні тканини. Не весь спектр полотен виготовляють в Україні, та й якість і дизайни наших тканин частенько залишають бажати ліпшого. Отож, іноземні тканини для нас із вами завозять з-за кордону великі текстильні мережі, як-от Текстиль-Контакт, про склади якого в Києві у нас є величенька публікація. Потім фотографують (якісну предметну фотозйомку можна замовити ось тут http://fotostudio-vegas.com.ua/ якщо вам потрібні гарні знімки товарів) і викладають в онлайн-магазинах для продажу. Сьогодні ж ми хочемо повідати вам історію про те, як до України завозять тканини і з якими проблемами зіштовхуються представники вітчизняного текстильного бізнесу. Ця розповідь – від Олександра Соколовського, керівника «Текстиль-Контакту».

«Незакінчена історія з життя мого підприємства. Митно-СБУ-шна. Як Текстиль-Контакт контейнер розмитнював. Для тих, кому цікаво послухати про бізнес-клімат і подумати, чому ми знову сповзаємо в старе болото. Все частіше згадую адмірала Кусакі з «Пригод капітана Врунгеля», – пише Олександр Соколовський на своїй сторінці у Фейсбуку. – Цей адмірал боровся за порятунок китів від вимирання. І найкращим засобом вважав знищення китів. Адже після цього вони переставали вимирати!»

Тканини з гарними принтами

Отож, пан Олександр описує ситуацію з постачанням одного контейнера фланелі:

- 29.06.16. Укладено контракт з китайським постачальником «S» на поставку контейнера легкої фланелі (всього один артикул 100% набивної бавовняної тканини в різних кольорах, раніше ми її виробляли самі на своєму комбінаті, що залишився в зоні окупації). Здійснено часткову передоплату 16000 $. Все за планом, щоб кінцева продукція потрапила «в сезон». Попит на готові вироби з фланелі – до кінця листопада! У грудні все – роздріб починає розпродажі!

31.08.16. Контейнер вийшов з порту.

28.09.16. Остаточна оплата постачальнику 44853 $.

06.10.16. Контейнер в порту.

10.10.16. Контейнер заходить на митний пост Святошин Київської митниці до відділу митного оформлення №1. Час обмежений, терміни підтискають, тому в той же день на Київську митницю нами оплачений імпортний ПДВ – 308 тис. грн. (Плюс ще повинні були докинути ще 110 тис. грн, але не встигли) і брокер запускає розмитнення за тимчасовою декларацією. У той же день декларація подана інспектору Донченку О.С. Кількість 56066 метрів погонних.

Тканини з-за кордону

11.10.16. Інспектором Суслінським І.А. проведений митний огляд. Перевірено маркування артикулів, кількість в погонних метрах, щільність тощо. Показники на відповідність інвойсу. Все збігається. Інспектор вибірково заміряв ширину тканини і вирішив, що вона на кілька сантиметрів вище заявлених в інвойсі 180 см. Під постійним тиском представника СБУ (а без них в останні місяці в Київській обл. розмитнення тканин не відбувається) Гриняка Т.В. приймається рішення про повне вивантаження тканин з контейнера і переміряння кожного рулону. Цей боєць невидимого фронту присутній, як і йому належить, що не світячись і ніде не розписуючись. Починаючи з серпня перевірки митниці під контролем СБУ йдуть по кожному контейнеру з тканинами повсюдно, затягуються на тижні або місяці, і нас в даному випадку поки нічого не дивує. Але тут починається найцікавіше. І з цього моменту детально:

11.10-19.10. Для того, щоб процес перевірки не затягнувся на місяці, щодня Текстиль-Контакт змушений відправляти чотирьох співробітників на допомогу інспектору, який здійснює виміри. Контейнер стоїть, простоюється.

Польська бавовна

24.10.16. Дізнаємося про підписаний в.о. головного держінспектора 2-го відділу аналітично-пошукової роботи управління боротьби з митними правопорушеннями Київської митниці ДФС Поліщуком А.В. «Протокол про порушення митних правил №0669 / 12500016/16″, (де, до того ж, порушником чомусь вказані не ми, як декларанти та одержувачі, а китайський відправник вантажу, до якого пред’явлені претензії в «зайвих» 1552 м.кв. тканини – 1,53% від загальної кількості). На підставі цього протоколу вантаж заарештований.

Чим загрожує одержувачу адміністративне правопорушення за контрабандною ст. 483?

- Конфіскація всього товару;

- Плюс до неї штраф у 100% вартості товару;

- Втрата передоплати постачальнику;

- Космічні штрафні санкції за неповернення валютної виручки.

Іноземна тканина

27.10.16. Товар вивантажений і опечатаний до розгляду справи в суді.

18.11.16. Мало відбутися засідання Бориспільського міського районного суду Київської області у даній справі. Відкладено через неявку представника митниці.

Тепер чому, інакше, ніж театром абсурду це обвинувачення не назвеш:

1. Кількість тканини митниця не заперечує і вона за довжиною збігається. Але до чого тут ширина? Адже декларують, як і продаються потім, саме погонні метри!

2. Вимірювання ширини проводилися з 100% порушенням ДСТУ 3811-72. Ширину вимірювали… на листі фанери, покладеному на піддон і міряли будівельною лінійкою! Хоча в ДСТУ зазначено, що це треба робити на мірильному столі (зі своїми вимогами до довжини і ширини столу) повіреною сталевою вимірювальною лінійкою, а при довжині шматка більше 50 м. ширина вимірюється в 3-х місцях рулону.

3. Відповідно до Держстандарту 29298-2005 при ширині тканини більше 150 см. припустиме відхилення +/- 2.5 см. І в такому випадку митниця може пред’явити, як порушення лише 150 кв.м. тканини на контейнері, що становить аж 0,15% від одного відсотка всієї тканини!

4. Найсмішніше, що навіть 0,15% від всього інвойсу вони теж ніколи не зможуть довести в суді! Поясню, це елементарно навіть для неспеціаліста. Ширину інспектор міряв разом з кромкою! Кромка – це з кожного боку рулону по кілька сантиметрів ущільнення, які вирізаються при розкрої. Так ось, ДСТУ 3811-72 чітко дає визначення, що таке ширина тканини – це «відстань між двома краями полотна тканини разом з кромками АБО БЕЗ НИХ». Що моментально розбиває навіть натяк на десяті частки від одного відсотка, що є на думку митниці контрабандою!

Зрозуміло тепер, чому представник митниці не прийшов на суд. Йому нема чого сказати і нічим крити. Зрозуміла і їнях «хитрість», коли протокол був виписаний на який нічого не підозрює китайського контрактотримача, з яким ми повністю розрахувалися і який, зрозуміло, в Україну на суди їздити не буде. Упевнений, що відкладений суд ми виграємо. Тільки коли? Плюс всі держструктури зазвичай йдуть до кінця і подають апеляцію. Ще пару місяців. Тобто навіть якщо вдасться за законом відстояти вантаж і своє ім’я, ми при будь-якому розкладі (!!!) втрачаємо рік – тканина сезонна!

Тканина з гарним дизайном

Після Майдану одне з головних досягнень, яке ми моментально побачили – це повага митниці до легального імпортера і вимоги до них без всяких різних схем, які не мінімізуючи вартість і не граючись з кодами, по максимуму наповнювали держбюджет. І, незважаючи на постійно виникаючі робочі питання, був навіть підписаний меморандум між Укрлегпромом і ДФС в особі голови митної служби Анатолієм Макаренком. І був чіткий державний підхід до всіх наших поточних проблем, як від голови служби, так і від усіх його підлеглих. У Меморандумі, крім усього іншого чітко прописано, що ті підприємства, які десятки років «у полі зору», завозять сировину вбілу, наповнюють бюджет країни, дорожать своїм ім’ям і репутацією і нікуди не пропадають в разі будь-яких законних перевірок – йдуть за «зеленим коридором» ! Без затримок вантажів на необгрунтовані терміни. Ніхто не проти перевірок. І порядок повинен бути обов’язково. Контрабанда – це величезна проблема для всіх легально працюючих. І ми її постійно піднімаємо.

Величезне прохання до СБУ-шних кураторів митниці. Займіться сепарами, шпигунами і диверсантами, розкрадачами бюджетних грошей. Але будьте так ласкаві – відчепіться від тих бізнесменів, хто спокійно працює, розвивається і наповнює бюджет країни. Не треба нас намагатися «обілечувати». І не тільки тому, що нам шкода віддати ці сотні і тисячі за право не контрабасити, а працювати вбілу. А тому, що противно. На Майдані за наше право «не давати» загинули люди. І продовжують щодня гинути…

***

Як вам така історія? Чи знали ви раніше про такі нюанси, купуючи тканини в магазині чи на складі?

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: ,

blog comments powered by Disqus