Як обробити трикотаж без оверлока?

Середа, 16 Листопада, 2016

Дитячі трикотажні штани

Якщо ви частенько заходити на цей сайт made-in-ukraine.info, то напевно вже знаєте, що я люблю шити дитячий одяг. Дорослий також, але з дитячим все набагато простіше: універсальні розміри, веселі принти, приємна на дотик тканина :) Шию дитяче вбрання я на звичайній побутовій швейній машинці. Це не надто просто: такі машини зазвичай не пристосовані до пошиття трикотажних речей. Тому я підлаштовуюся під машинку, водночас не забуваючи і про потреби дитячого одягу. Отож, сьогодні розповім вам, як обробити трикотаж без оверлока – яку строчку вибрати, щоб краї тканини на звороті одягу виглядали охайно та не «сипалися».

Оверлочний шов на машинці Janome

Так, саме цей шов я обираю, щоб обробити краї (припуски) трикотажної тканини. Він добре працює «у парі» з оверлочною лапкою, яка має вертикальний чорний бортик з правого боку, що утримує край тканини та правильно скеровує полотно під час обробки краю. Оверлочний шов найкраще підходить для стрейчевих трикотажних тканин: стрейч-куліру та стрейч-футеру.

Він відрізняється від строчки на оверлоку тим, що робить більші інтервали між стібками. Отож, «фабричної» обробки країв з ним не вийде. Проте вийде обробити тканину «через край» та зробити зворот виробу гарнішим! Тим не менше, «сипучі» не стрейчеві тканини виглядатимуть разом з цим швом не надто гарно: бавовна, джинс та трикотаж без стрейчу будуть потроху «сипатися» навіть через оверлочну строчку: нитки будуть неохайно стирчати.

Оверлочний шов без оверлока

Як шити оверлочним швом на звичайній машинці?

Якщо ви теж обрали саме цю строчку для обробки країв тканини, то раджу робити так, як я звикла робити у своїй роботі:

- спершу прострочіть потрібні лінії прямим або трикотажним швом;

- якщо залишилися надто широкі припуски, обережно зріжте зайве ножицями;

- ну а потім пройдіться по краю припусків оверлочним швом. В ідеалі, якщо ширина припуску буде не більше 7 мм, а краще навіть 5 мм;

- якщо ви любите одяг з ідеально обробленої тканини, то можете ще й відстрочити шви (наприклад, як спереду та ззаду по центральній лінії цих штанців). Роблять це прямою строчкою, загнувши припуски на звороті в один бік.

Зворот штанів, пошитих без оверлока

Після цього, якщо ви подивитеся на зворот виробу, то побачите, що вийшло цілком охайно і гарненько. Краї оброблені, дитині не будуть заважати рухатися краї тканини на звороті.

Ось так можна обробити краї трикотажу без оверлока! А ви яким чином долаєте цю швацьку проблему? :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо ви полюбляєте металеві прикраси для тіла, вам обов’язково сподобається і пирсинг обманка який можна купити в онлайн-магазині!

blog comments powered by Disqus