Як оформити вишиту картину?

Неділя, 12 Березня, 2017

Як оформити вишиту картину?

Існує безліч варіантів оформлення вишитих картин, проте найчастіше сучасні вишивальниці вдаються до найпростіших із них. Це – оформлення вишивки багетом (рамою) або тим-таки багетом, але з додаванням паспарту. Я у своїй вишивальницькій «кар’єрі» експериментувала досхочу, тому хочу поділитися з вами усіма можливостями, які допоможуть декорувати ваші готові роботи. Отже, як оформити вишиту картину, щоб вона виглядала довершено і вдало вписалася в інтер’єр?

1. Фактурна рама з паспарту. На фото – я і моя улюблена вишита картина з орангутаном Орестом :) Робота була не надто складна: як бачите, тло вишивати не треба було, а зелень я здебільшого вишила на півхрестиком (це коли у клітинці канви – не дві скісні риски, накладені одна на одну, а лише одна риска). Тим не менше, я захотіла оформити цю вишивку «по повній». Відтак, знайшла у багетній майстерні на Академмістечку у Києві фактурний багет у вигляді бамбукових стебел і замовила паспарту в тон композиції. Одразу скажу, що оформлення цієї вишивки обійшлося мені найдорожче з усього мого досвіду – 450 грн (а справа була доволі давно – у 2010 році…), але результатом я залишилася дуже задоволена. Фактурний дерев’яний багет високої якості + доречне паспарту = дуже вдалий вибір для улюблених вишитих картин!

Рама для картини з дерева

2. Звичайна рама з нефарбованого дерева. А це, навпаки, найдешевший варіант. Тонка проста рама, звичайне скло (не «антиблік»), та ще й власне заправлення вишитої картини під раму – вийшло не більше 100 грн, хоча розмір полотна – немалий. Все було дуже просто: на Андріївському узвозі у Києві я знайшла майстра, що виготовляє рами, і замовила у нього раму відповідних розмірів. Потім прийшла за тиждень, забрала у майстра раму (разом з картонним задником, цвяшками і склом), привезла додому і самотужки натягнула вишите полотно з кораблем. Вийшло дешево і сердито! Але саме такий варіант оформлення підходить для вишитих картин з елементами деревини на зображенні.

Багет без паспарту

3. Фарбований багет без паспарту. Вже складніший і дорожчий варіант, ніж попередній, але також достатньо бюджетний. Триптих з листям різних дерев я оформила саме так: позаяк тло картин – не вишите і забезпечує багато простору від основного об’єкта (листочка) до рами, вирішила паспарту не замовляти. Лише фарбована рамка, що підходить за кольором, і все. Результатначебто вийшов непоганий!

Рама для вишивки з відступом

4. Рама для вишивки з відступом. Здавалося би, на цьому фото ви бачите той самий спосіб оформлення вишивки – фарбована рама без паспарту. Проте тут я хотіла наголосити на тому, що якщо у вашої вишивки – «рвані» краї (як у цього червоного вишитого тла), від них варто зробити відступ до рами, а не розташовувати її впритул. Декілька сантиметрів чи навіть міліметрів відступу додадуть роботі виграшного вигляду! Проте таке оформлення коштуватиме дорожче, ніж рама впритул до вишивки: все-таки, під час оформлення вишитих робіт ви платите за довжину використаного багету :)

 http://atlantis-hotel.com.ua/

http://atlantis-hotel.com.ua/

5. Рама для вишивки з магазину «Все по 10 грн» :) Найпростіший та найсмішніший варіант оформлення вишитої картини. Тут мені довелося забути про паспарту, антиблікове скло та інші привілеї співпраці з багетними майстернями. З іншого боку, я змогла самотужки оформити вишиту картину та декорувати раму на свій смак (у дещо примітивному стилі та використовуючи лак для нігтів – прошу строго не судити! :) ) Як вам результат?

Рама з мереживом

6. Рама з мереживом. Оформлення цієї вишивки також було доволі просте: у багетній майстерні «Дзеркало», що у Києві на вулиці Виборзькій, я обрала готову раму стандартного розміру та вдома вручну натягнула під неї полотно. Композиція вийшла простувата, тому я додала затишного декору: за допомогою двостороннього скотчу наклеїла на внутрішній периметр рами тонке мереживо. Саме те, що потрібно для новорічного декору ;)

Багет з паспарту

7. Простий багет з паспарту. Серед моїх вишивок є доволі примітивні роботи – наприклад, серія картин зі свійськими тваринами у стилі «квакер». Звісно, до монохромних вишитих картин треба було підібрати і відповідне оформлення – прості лаконічні рами. Проте у тому-таки салоні «Дзеркало» мені порадили додати до картин ще й паспарту ніжного кольору, завдяки чому простенькі картинки заграли зовсім в іншому світлі :)

Фактурна рама для вишивки

8. Фактурна рама для вишивки. Хтось любить оформлювати вишиті картини просто рамами, хтось додає до них паспарту, а є й ще одне рішення – фактурний багет, що виглядає як рама разом із паспарту. Насправді ж, це суцільний багет, виконаний, в моєму випадку, не з дерева, а з дешевшого пластикового матеріалу. З дерева такий матеріал коштував би взагалі золоті гори! :)

Вишивка без рами

9. Оформлення вишивки без рами. Так склалося, що для однієї моєї вишивки у східному стилі я не могла підібрати раму. І вирішила, що краще без неї! :) Приєднала до верхньої та нижньої ліній картини дерев’яні планки, декорувала нитками білого та червоного кольорів, і готово! Подібним чином можна оформити усі східні вишивки, яких багатсько серед популярних наборів для вишивання.

Сумка з вишивкою

10. Сумка з вишивкою. Чи всі вишиті картини ви плануєте декорувати рамами та вішати на стіну? Подумайте ще над таким варіантом: вишивкою можна прикрасити сумку ручної роботи! Сумка з вишивкою – це чудовий варіант для тих, хто любить ексклюзивні аксесуари та пропагує ручну роботу. Декорувати вишивкою сумку доволі просто: приєднайте вишиту картину до полотна сумки кравецькими булавками, а потім по периметру декоруйте широкою стрічкою, ніби паспарту. Як вам такий результат? Які способи оформлення вишитої картини ви зазвичай використовуєте? ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus