Як пофарбувати яйце капустою?
Найпростіший спосіб фарбування яєць – звичайним цибулинням, найскладніший – певно, писачком, аніліновими барвниками й дрібненькими орнаментами. А як щодо «середульшого» варіанту – фарбування яєць синьою капустою? Цей процес доволі швидкий, а результат виходить гарненький: ніжно-блакитні крашанки з ледь помітними розводами викликають асоціації з ранньою весною, світлим небом, гарним настроєм… Зробити барвник із соку капусти – просто! Це майже так само швидко, як знайти на сайті Barb майстра з фарбування брів, вій або волосся. Перевірте й ви!
Щоб пофарбувати яйця капустою, візьміть:
Яйця курячі білого кольору – 10 шт.
Синя капуста – ½ головки
Оцет столовий 9% – 2 ст.л.
Вода – 2 л
Як пофарбувати крашанки соком капусти?
1. Добре промийте яйця під проточною водою. Складіть їх до каструлі з широким дном та повністю залийте водою. Поставте каструльку на невеликий вогонь, додайте до води дрібку солі (це допоможе шкаралупі не потріскатися) та накрийте кришкою. Після закипання води варіть яйця ще 7 хвилин: потім злийте гарячу воду і залийте яйця холодною водою.
2. Покладіть половинку синьої капустини на кухонну дошку та нашаткуйте, як на салат.
3. Складіть подрібнену капусту до каструлі та залийте водою. Проваріть капусту 5 хвилин в окропі.
4. Відкиньте варену капусту в друшляк, а вариво з неї збережіть. Це і буде барвник з синьої капусти, яким можна фарбувати яйця! Дайте цій кольоровій рідині вистигнути до ледь теплої температури, додайте оцет та ретельно розмішайте. Оцет потрібен тут для того, аби натуральний барвник міцніше вчепився у шкаралупу.
5. Перекладіть варені яйця (звісно, ті з них, які лишилися цілі під час варіння) до води з капусти, перемішаної з оцтом. Залиште крашанки у цій рідині на ніч – нехай фарбуються.
6. Після мінімум 8 годин у рідині ложкою дістаньте яйця та паперовим рушником чи серветкою обережно обітріть їх. У деяких місцях нове забарвлення триматиметься міцніше, у деяких – слабкіше, отож на шкаралупі утворяться ніжні розводи.
Пофарбувати яйця капустою легко і просто! Основна складність – дістати вдалу капустину синього кольору: свіжу і достатньо соковиту. Бажаємо ва впоратися з цим «завданням» і зробити такі крашанки, які якнайкраще виглядатимуть у великодньому кошику!
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: писанкарство, поробки, рідкісні техніки