Як пошити медичну маску для обличчя?

Субота, 21 Березня, 2020

Як пошити медичну маску

Багаторазова маска для обличчя з тканини – чудовий варіант, якщо ви хочете мати аксесуар зі стильним принтом, і при цьому – не витрачати багато грошей. Після кожного використання таку маску можна прати, на її виготовлення йдуть невеличкі клаптики матеріалу. Ми пропонуємо шити маску для обличчя з натурального трикотажу або зі звичайної не еластичної бавовни – викрійка підійде для обох видів тканин. Всередину закладемо сітку, яка слугуватиме додатковим шаром та ще й стримуватиме краї трикотажного виробу від розтягування.

Для пошиття маски вам знадобляться:

Тонкий трикотаж (кулір, інтерлок, джерсі) – відріз розміром 20 на 50 см

Сітка або нетканий матеріал на кшталт спанбонду – 20 на 25 см

Нитки, що за кольором підходять до основної тканини

Пергаментний папір, олівець та ножиці для викрійки

Кравецькі булавки

Кравецькі ножиці

Швейна машинка з трикотажним швом

Трикотаж для маски

Викрійка маски для обличчя

Цю викрійку ми взяли з одного з навчальних відео на Ютюбі, де пропонували усім охочим користуватися цим шаблоном. Ми трохи змінили викрійку – покращили виточки, щоб вони краще підходили виробу з трикотажної тканини. Це – шаблон для дорослої маски, отож для отримання дитячої вам треба буде дещо зменшити його. Зараз же, для дорослого варіанту, збільште це фото на своєму екрані так, щоб лінії вийшли натурального розміру (довжина ліній на викрійці вказана у сантиметрах). Після цього прикладіть до екрану пергамент, обведіть обриси шаблону й виріжте його.

Викрійка медичної маски

Як пошити маску для обличчя своїми руками?

1. Складіть трикотажну тканину навпіл та прикладіть до згину викрійку, як показано на фото. Прикріпіть її кравецькими булавками. Викроїть одну деталь – основну.

Шаблон дорослої маски

2. Зігніть викрійку за лінією пунктиру та викроїть із трикотажу зменшену (звужену деталь). Це буде внутрішня частина маски, що торкатиметься до обличчя.

Як пошити маску з бавовни

3. Таку саму звужену деталь викроїть і з сітки. Отож, у вас має бути три деталі: одна широка і дві – вужчі.

Трикотажна маска для обличчя

4. Починаємо обробку виточок! Складіть навпіл основну деталь так, щоб всередині була лицьова сторона. Скріпіть булавками виточки. Сітку та вужчу трикотажну деталь складіть разом так, щоб всередині була лицьова сторона трикотажу, у зовні – сітка. Скріпіть булавками виточки і цього «бутерброда».

Як зшити маску для обличчя

5. Прострочіть на машинці виточки трикотажним швом.

Трикотажний шов

6. Розверніть обидві деталі (ви зшили разом сітку та трикотажну деталь, тому загалом у вас вже стало дві деталі) та складіть їх лицьовими сторонами всередину. Скріпіть лінії верху та низу булавками.

Заготовка маски для обличчя

7. Прострочіть трикотажним швом верх і низ, виверніть маску.

Медична маска з трикотажу

8. Щоб надати масці більш охайного вигляду, треба відстрочити верхню та нижню лінії. Для цього спершу зафіксуйте їх булавками.

Медична маска для дорослих

9. Потім прямим швом на машинці (інтервал – 3) прострочіть ці лінії, відступивши від краю 2-3 мм.

Маска для обличчя майже готова

10. На внутрішньому боці маски двічі підверніть до центру краї боків та скріпіть булавками. Це потрібно для того, щоб сформувати тунелі для ґумок.

Тунелі для гумок

11. Прострочіть тунелі, відступивши від краю 7-8 мм, прямим швом на машинці. Потім за допомогою скрепки втягніть ґумки в бокові тунелі, зав’яжіть їх краї у вузол та сховайте вузли у тунелях.

Гумки для вух

Ось так легко можна зшити маску для обличчя своїми руками! Така бавовняна маска допоможе вам уникнути прямих доторків до шкіри обличчя, а отже, цілком може вберегти від вірусних хвороб. Будьте здорові!

Маска для обличчя з бавовняного трикотажу

Багаторазова маска для обличчя

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus