Як пошити вельветові штани для хлопчика?

Понеділок, 9 Травня, 2016

Штани з заниженою мотнею

Вельвет – надзвичайно м’яка рельєфна тканина, яка чудово підходить для пошиття дитячого одягу. Тим більше, якщо мова йде про мікровельвет – полотно з дрібнішими смужками, ніж у стандартного вельвету. З такої тканини сірого кольору я пошила вельветові штани для хлопчика з заниженою мотнею. Ця модель прикрашена півколами на передніх частинах штанин, доповнена еластичним поясом та штучним гульфиком, а також оздоблена нитками контрастного блакитного кольору.

Для того щоб пошити дитячі вельветові штани, візьміть такі матеріали і інструменти: мікровельвет сірого кольору – 60 см (для 110 розміру), рібана 1*1 блакитного кольору – 10 см, інтерлок блакитного кольору для кишень – невеликий клаптик, блакитні нитки, кравецькі булавки, широку гумку для поясу, швейну машинку з двома змінними лапками (звичайною і оверлочною).

Матеріали для вельветових штанів

Викрійка дитячих штанів з заниженою мотнею взята з журналу дитячої моди Ottobre №1-2015 (модель 14). Там за цією викрійкою пропонують шити штанці з джинсової тканини, але я побачила на одному з рукодільних форумів вельветовий варіант і просто закохалася у нього :)

Як пошити вельветові штани для хлопчика?

1. Викроїть усі деталі штанців. З мікровельвету – дві передні половинки штанин, дві задні, два півкола для передніх вставок, дві задні кишені, а також дві задні мішковини кишень. З інтерлоку (або іншої тонкої тканини – трикотажної чи полотняної) викроїть дві передні мішковини кишень. Ну а з рібани – довгий прямокутник для еластичного пояса. У викрійці штанів такої деталі з рібани немає: там пропонують загорнути гумку у верхній край штанів з основної тканини. Проте у випадку з вельветом це вийде грубуватий пояс, тому краще використати додатковий матеріал – рібану. Прямокутник цієї деталі має бути 10 см у висоту і 45 см у довжину.

Деталі штанів із заниженою мотнею

2. Спершу приєднайте півкола до передніх частин штанин. Прикладіть півколо до штанини лицьовими сторонами всередину, прострочіть на машинці прямим швом лінію півкола.

Приєднання півкіл

3. Змініть лапку – встановіть оверлочну. Виберіть на машинці оверлочний шов та обробіть ним припуски щойно зробленого шва по лінії півкола.

Обробка припусків

4. По лицьовій стороні відстрочіть припуски прямим швом, завернувши їх на бік основної частини штанини. Для більшої декоративності я використала потрійний прямий шов: на нього йде багато ниток, але контрастні нитки стає краще видно на тлі штанців.

Декоративний потрійний шов

5. Якщо півкола вже пришиті, можна переходити до передніх кишень. Деталь з інтерлоку прикладіть до передньої частини штанини (лицьовими сторонами всередину) та зафіксуйте кравецькими булавками.

Передня мішковина кишені

6. Якщо ви також використовуєте трикотажну мішковину кишені, виберіть на машинці трикотажній шов (у вигляді зубчиків). Якщо ж у вас буде полотняна мішковина, можна обрати звичайний прямий шов. Отож, обраною строчкою прошийте лінію входу в кишеню.

Трикотажний шов

7. Заверніть деталь кишені на сторону вивороту штанини і зафіксуйте лінію входу до кишені ручним швом.

Внутрішня деталь кишені

8. Прострочіть цю лінію декоративним потрійним швом, відступивши від краю входу до кишені 5 мм.

Вхід до кишені

9. До передньої деталі мішковини (з інтерлоку) прикладіть задню деталь мішковини (у мене вона повністю з мікровельвету). Зістрочіть обидві деталі трикотажним швом, а припуски обробіть оверлочною строчкою. Те саме повторіть і з іншою кишенею. Передні половинки штанців готові! Загалом, ці штанці шиються доволі швидко – на одні такі у мене пішло 4 години. Тому у мене навіть звільнився час для вибору картини на замовлення, якою я давно мріяла прикрасити квартиру. Я дізналася, що компанія Арт-Холст пропонує чудові модульні картини для декорування оселі і вирішила замовити картину у них. Після того, як виконаю план з пошиття дитячого одягу :)

Передня кишеня штанів

10. Для того, щоб підготувати до пошиття задні половинки штанів, до них треба пришити задні кишені. Спочатку зігніть до виворотного боку верхній край кишень, запрасуйте лінію згину та прострочіть декоративним потрійним швом, відступивши від згину близько 7 мм. Потім прикладіть кишені до штанин, зафіксуйте їх булавками та ручним швом. Пристрочіть кишені декоративним потрійним швом. У верхніх кутах кишені зробіть закріпки – строчки довжиною 1 см вузьким і коротким зигзагом.

Задня кишеня штанів

11. Складіть разом передні частини штанів і задні (лицьовими сторонами всередину). Булавками скріпіть бокові лінії штанців, потім прострочіть їх по виворотній стороні прямим швом. А краї обробіть оверлочним швом.

Боковий шов штанців

12. Перегорніть зшиту частину штанів на лицьову сторону і відстрочіть припуски, загорнувши їх на сторону передньої штанини. Відстрочувати слід також декоративним потрійним швом, щоб було гарніше.

Декоративний боковий шов

13. Поєднайте передні половинки штанів по центральній лінії, що веде від верху виробу до паху. Для цього прострочіть лінію прямим швом, краї обробіть оверлочним, а потім відстрочіть цю лінію потрійним декоративним швом. Потім штучний гульфик на виворотному боці підігніть у лівий бік і відстрочіть його форму декоративним швом. Також поєднайте і задні половинки штанів: зшийте їх прямим швом по центральній лінії, обробіть краї оверлочною строчкою, а потім відстрочіть декоративним швом по лівій стороні. Після цього складіть разом внутрішні краї штанин та прострочіть кроковий шов: прямою строчкою, а потім оверлочною.

Штучний гульфик

14. Оверлочним швом обробіть нижні краї штанин. Підверніть їх на виворотний бік (приблизно 2 см) і прострочіть декоративним потрійним швом.

Нижній край штанини

15. Деталь з рібани складіть вдвічі виворотом всередину (перпендикулярно лініям трикотажу) і запрасуйте цей згин. Розпряміть тканину і знову складіть її вдвічі, тільки цього разу – вже паралельно лініям трикотажу і виворотом догори. Зістрочіть краї разом, щоб утворити кільце. Виверніть кільце на лицьову сторону і зігніть по запрасованому згину.

Пояс з рібани

16. Прикладіть деталь з рібани до верху штанів згином донизу і зафіксуйте булавками. При цьому, треба буде дещо розтягувати деталь з рібани, адже вона – вужча за верх штанців. Словом, все, як завжди у наших майстер-класах з шиття :)

Приєднання пояса

17. Пристрочіть пояс з рібани трикотажним швом, обробіть краї оверлочним, а потім по лицьовій стороні відстрочіть декоративним швом, завернувши краї пояса вниз, до штанів. Вдіньте у цей пояс еластичну гумку та зшийте її краї.

Відстрочений пояс

Вельветові штани для хлопчика готові! Мені результат сподобався, а вам? :) Можливо, ви також вже шили штанці за цією викрійкою? Розповідайте у коментарях тут або на сторінці made-in-ukraine.info у Фейсбуці!

Вельветові штани для хлопчика

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus