Як пришити манжети до дитячих штанів?

Середа, 15 Березня, 2017

Як пришити манжети до дитячих штанів?

Манжети для дитячого одягу – дуже потрібна і незамінна річ. І справа не лише в тому, що рукава з манжетами легше закотити за потреби, а штанини з манжетами краще тримаються на ногах і не «підскакують» вгору. Пришити манжети до дитячого одягу ви можете у випадку, якщо штанці або рукава кофтинки стали замалі, і їх терміново треба подовжити :) Якщо у вас вдома є швейна машинка з трикотажним швом, оновлення одягу – не проблема!

Яка тканина найкраще підходить для манжетів?

Якщо ви рідко шиєте, але час від часу ремонтуєте дитячий одяг, то раджу тримати в запасі відріз рібани нейтрального кольору або кількох кольорів. Рібана – це трикотажна тканина, виготовлена резинкою 1 на 1 з додаванням еластану. Отож, саме це полотно добре підходить для виготовлення манжетів, які мають добре розтягуватися і так само добре повертатися у первинне положення. Найбільш нейтральний колір, який підійде для багатьох дитячих одежинок, – це світло-сірий меланж. Отож, у закупках на будь-якому рукодільному форумі купіть відріз рібани такого кольору і виготовлюйте з неї додаткові манжети, коли знадобиться ;) Ну а у вільний час можете по ссылке почитати про те, як впливають заняття вокалом на правильне мовлення дитини.

Виготовлення манжетів для дитячого одягу

1. Манжети можна зробити короткими (від 2 см) чи довгими (до 10 см). Залежно від ваших побажань, викроїть з тканини два прямокутники для цих деталей. Висота деталей має бути розрахована так: бажана висота манжетів * 2 (адже манжети складають вдвічі) + припуски по 1 см зверху і знизу. Якщо вам потрібна висота манжетів 5 см, вийде висота деталей 5 * 2 + 2 = 12 см. Ширина деталей = ширина нижнього краю штанини (або краю рукава) : 4 * 3 + припуски по 1 см з обох боків. Наприклад, якщо довжина низу штанини – 20 см, вийде: 20 : 4 * 3 + 2 = 17 см. Отож, прямокутник для манжета матиме висоту 12 см і довжину 17 см.

2. Зігніть заготовку манжету навпіл (виворотом всередину) і запрасуйте лінію згину. Потім розігніть цю деталь і складіть її перпендикулярно запрасованій лінії, вже лицьовою стороною всередину. Поєднайте краї та прострочіть їх на швейній машинці, використовуючи шов для трикотажу. Вийде така собі труба з тканини. Тоді руками розгладьте припуски шву на два боки (щоб манжет вийшов більш охайний) і обережно зігніть манжет за запрасованою лінією згину. Якщо ви прикладете манжет до низу штанини, то побачите, що його ширина на чверть менша за ширину штанини (за довжину краю штанини).

Манжети для дитячого одягу

3. «Вдягніть» манжет на штанину так, щоб згин манжету був скерований до верху штанів, а зрізаний край повністю співпадав з краєм штанини. Спочатку кравецькою булавкою скріпіть манжет і низ штанини у місці шву (це з внутрішнього боку ноги). Потім скріпіть ці деталі у протилежному кінці – з боку зовнішнього шву штанів. Через те, що штани ширші за манжет, вам треба буде розтягнути манжет і прикріпити його у двох місцях між попередніми двома скріпленнями. Таким чином вийде, що ви рівномірно розподілили манжет по краю штанини.

Як зробити манжет?

4. Використовуючи трикотажний шов, пристрочіть манжет до низу штанів.

Пришивання манжету

5. Далі змініть лапку швейної машини – встановіть лапку для оверлочного шву і оберіть оверлочний шов. Обробіть припуски щойно зробленого шву оверлочною строчкою, щоб виріб був охайний, а тканина не розпускалася.

Обробка манжету

6. Все готово, тепер можна вивертати манжети і дивитися на оновлені дитячі штани! :)

Як пришити манжети до дитячого одягу? Дуже просто, і сьогодні ви у цьому переконалися. Дошивати додаткові манжети можна не лише до трикотажного одягу, а й до інших одежинок з легких тканин. Таким чином можна подовжити життя навіть легеньким джинсам! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus