Як вшити резинку у штани?

Неділя, 27 Листопада, 2016

Як вшити резинку в штани?

Часом усім нам треба вшити резину у штани :) І не просто вдіти гумку у верхній тунель одежинки, а саме вшити – закріпити резинку швом так, щоб вона не перекручувалася. В іншому випадку ви ризикуєте перетворити штани у незручні: незакріплена гумка може деформуватися, скрутитися у трубочку і навіть причиняти дискомфорт, перетискаючи шкіру. Отож, сьогодні поговоримо про простий спосіб, як вшити резинку у штани на звичайній швейній машинці. По суті, для цього треба буде проробити три шви, і зараз я покажу їх у детальному майстер-класі.

Для того щоб вшити резинку в штани, візьміть:

- готові штани, в яких залишилося лише зробити верх з гумкою;

- широку резинку товщиною 1,5-3 см (залежно від ваших побажань та висоти верху штанців);

- кравецькі булавки;

- швейну машинку.

Дитячі трикотажні штани з резинкою

Одразу ж – невеличке правило. Як правильно підібрати довжину резинки? Тут все просто: зараз шиють неширокий одяг, такий, що майже облягає тіло. Отож, гумку прийнято брати такої довжини, щоб це було приблизно ¾ довжини верхнього зрізу штанців. Тобто, ледь-ледь менше, ніж верх штанів.

Як вшити резинку у штани на машинці?

1. На машинці встановіть трикотажний шов. Я завжди раджу його для роботи з трикотажними полотнами: він не розтягує і не деформує трикотаж. Отож, інтервал зробіть 3, а лапку поставте звичайну (лапку зигзаг). Складіть гумку вдвоє та цим трикотажним швом прострочіть кінчики, аби поєднати резинку в коло.

Кільце з резинки

2. Прикріпіть резинку до внутрішнього боку верху штанів. Спершу шов гумки розташуйте на передньому чи задньому шві штанів (на ваш вибір), закріпіть булавкою. Протилежну частину гумки закріпіть на протилежному шві штанців. На у потім зафіксуйте булавками решту резинки, рівномірно розподіляючи її на фоні штанів.

Кравецькі булавки

3. Пристрочіть резинку до штанів трикотажним швом так, щоб шов прихопив краєчок гумки (буквально 2-3 мм від краю виробу).

Трикотажний шов

4. Тепер змініть лапку – поставте оверлочну, в якої є вертикальний бортик для обробки країв. Встановіть оверлочний шов з невеликим інтервалом і прострочіть край виробу, щоб обробити його і зробити більш охайним.

Обробка країв резинки і штанів

5. Тепер вам знову знадобляться кравецькі булавки. Загніть всередину резинку разом з верхом штанів і зафіксуйте цей згин булавкою. Пройдіться по всьому верху штанців і скріпіть підвернуту гумку ще у кількох місцях.

Підвернута резинка штанів

6. Ну а тепер – останній шов, знову трикотажний. Це означає, що лапку треба знову змінити на звичайну, а серед швів обрати трикотажну строчку з інтервалом 3. Прострочіть резинку по всьому колу, прошиваючи її низ (тобто, за 1,5 – 3 см від верхнього краю штанів).

Резинка для штанів своїми руками

Ось і все, насправді все легко і просто! :) Тепер ви знаєте, як вшити резинку і штани на звичайній побутовій швейній машинці без оверлока чи розпошивалки. Слово «резинка» вжите у цій публікації неправильно, бо українською це «гумка» :) Але ж ви шукаєте у Гуглі резинки, тому так і виходить :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Купуйте півтораспальні ліжка на сайті eco-mebli.net/g9758659-pvtoraspaln-lzhka і переконайтеся у їхній винятковій якості та комфорті!

Метки:

blog comments powered by Disqus