Як зробити аплікацію на швейній машинці?

Субота, 10 Червня, 2017

Аплікація на швейній машинці

Декорування одягу – окрема тема для майстринь-швачок. Хтось любить прикрашати жіночі блузки вишивкою, хтось доповнює чоловічі теніски актуальними емблемами, ну а дитячий одяг взагалі рідко може обійтися без цікавих деталей та підкреслених елементів! Звісно, найкращий варіант – купити машинки для вышивки крестом і насолоджуватися усіма функціями цієї техніки, прикрашаючи усі можливі витвори візерунками. Але можна також робити й аплікації – пришивати до одягу власноруч викроєні частинки тканини, зібрані в одну композицію. Отож, сьогодні поговоримо про те, як зробити аплікацію на швейній машинці!

Для аплікації на трикотажі вам знадобляться:

- обрана для прикрашання деталь майбутнього одягу (у нас – полочка дитячого трикотажного светрика);

- тканина, з якої ви плануєте викроїти деталі аплікації;

- ущільнювач для трикотажу (спеціальний флізелін);

- нитки для ручного наметування (такі, що не шкода викинути);

- ручна голка;

- кравецькі булавки;

- звичайна швейна машинка з прямим швом.

Як зробити аплікацію на трикотажній тканині?

1. Трикотаж відрізняється від звичайної (не стрейчевої) тканини тим, що тягнеться. Отож, якщо ви візьметеся просто пришивати клаптики аплікації до такого полотна, щось піде не так: перекрутиться або основа, або сама аплікація. До того ж, під час експлуатації виробу (після прання) трикотажні шматочки аплікації ризикують розтягнутися і зіпсувати вигляд одягу. Тому перш ніж пришивати аплікацію до тканини, треба ущільнити її – приклеїти флізелін. Подумайте, якого розміру клаптик для аплікації вам знадобиться (у який клаптик влізуть всі потрібні елементи аплікації). До його виворотного боку дуже теплою праскою притисніть флізелін, повернутий клейовою стороною. Натискати на праску бажано через марлю, щоб флізелін не поплавився від високої температури.

2. Візьміть ущільнений шматок тканини та викроїть із нього усі потрібні деталі аплікації. В нашому випадку це – букви, з яких ми на светрику складемо слова.

3. Кожну деталь аплікації пришпильте до полочки кофтинки у бажаному місці за допомогою кравецьких булавок.

4. Потім пройдіться по периметру кожної деталі ручним наметувальним швом, щоб надійно закріпити деталі на їхніх місцях. Вже на цьому етапі тканини може «повести», тому уважно слідкуйте, щоб деталі були прикріплені рівно. Після наметування кравецькі булавки можна вийняти – вони хіба заважатимуть шити на машинці.

Як зробити аплікацію?

5. Прямим машинним швом пристрочіть усі деталі аплікації, повільно прокручуючи маховик машинки (на педаль під час пришивання аплікації краще не натискати, щоб не «накосячити» :) ). Крім того, для приєднування елементів аплікації до трикотажного полотна краще вибрати невелику довжину стібків – наприклад, 1,5 або 2, але аж ніяк не 3, щоб можна було «вписатися» у будь-які кутики та вигини деталей.

Аплікація з тканини

Все, аплікація на швейній машинці готова! Після її створення залишається тільки зшити усі деталі майбутньої одежинки.

Тепер ви знаєте, як зробити аплікацію за допомогою звичайної швейної машинки! Часто для додаткового ущільнення трикотажних виробів з аплікаціями також використовують спеціальний сітчастий флізелін, який просто приєднують гарячою праскою до звороту одягу в місці аплікації (так роблять, наприклад, відомі виробники дитячих піжам, бодіків та футболок). Але купити такий матеріал гарної якості в Україні важкувато: деякий флізелін без додаткового пришивання погано тримається і відстає від тканини після першого ж прання.

А ви як робите аплікації на трикотажі?

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus