Як зробити брошку Червоний мак?

Пятниця, 7 Травня, 2021

Брошка Червоний мак на 8 травня

Не так давно до нашого життя прийшов новий символ – червоний мак, як свідчення пам’яті про жертви Другої світової війни. У травні ці квіти носять на своєму одязі і мешканці західних країн, і все частіше – українці. У багатьох школах учнів просять 8 травня прийти на навчання саме з такою брошкою чи значком. Насправді, зробити брошку Червоний мак можна власноруч навіть із найпростіших підручних матеріалів. Спробуйте вишити її хрестиком – і результат вам сподобається!

Для того щоб зробити брошку Червоний мак, візьміть:

- Дрібну канву для вишивання;
- Нитки муліне (червоного, чорного та жовтого кольорів);
- Звичайну вату (небагато);
- Схему для вишивання Мак (можна взяти навіть схему Михайла Покиданця зі старих радянських журналів – принаймні, ми саме так і зробили);
- Ручну голку;
- Тканину для задньої частини брошки (в нас це льон);
- Пришивну булавку для брошки;
- Нитки для шиття під колір канви;
- Ножиці для тканини;
- Горнятко з широким дном;
- Кулькову ручку.

Як зробити брошку Червоний мак з тканини? Інструкція

1. Вишийте на канві червоний мак, відступивши від країв тканини щонайменше 2 см. Канву для такої брошки краще брати не білу і не якусь яскраву (наприклад, не жовту), а приглушеного відтінку. В нас це власноруч фарбована канва легкого бежевого відтінку.

Вишивка Червоний мак

2. Розкладіть канву з вишитим маком на поверхні і поставте на вишивку горнятко з широким дном так, щоб дно повністю накрило вишитий елемент. Обведіть ручкою обриси кола і викроїть це коло ножицями. Таке саме коло викроїть з льону для задньої частини брошки.

Як зробити брошку з маком

3. Візьміть деталь з льону та на її лицьовій стороні розмістіть булавку для брошки. Пришийте її ручною голкою, використовуючи два отвори, що дозволяють прикріпити булавку, наче ґудзик.

Булавка для брошки

4. Складіть разом коло з маком та однотонне коло лицьовими сторонами всередину. Ручним стебельним швом прошийте майже все коло по периметру, відступивши від краю до 5 мм. Не зашитим залишіть відрізок 2-3 см.

Як зробити брошку з тканини

5. Набийте майбутню брошку ватою. Але пам’ятайте: це – не м’яка іграшка, отож брошка має залишатися більш-менш пласкою. Закладіть всередину зовсім трохи вати.

Вишита хрестиком брошка

6. Далі обережно зашийте отвір вручну, але так, щоб ниток цього шву не було видно.

Брошка своїми руками

7. Розправте брошку та переконайтеся, що вона вийшла рівна і гарна.

Як зшити брошку

Брошка Червоний мак готова! Ось так просто можна зробити прикрасу з маком – пам’ятний значок, який нагадуватиме про жахіття війни. Щоправда, мусимо вас застерегти: це лише у майстер-класі здається, що все – так швидко і просто. Насправді ж, вишивання хрестиком займає дуже багато часу, тому на таку квітку йде аж дві-три години. Запасіться терпінням, і все у вас вийде!

Саморобна брошка

Брошка Червоний мак своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: ,

blog comments powered by Disqus