Як зробити домашній кінотеатр з дитиною?

Пятниця, 2 Червня, 2017

Як зробити домашній кінотеатр

Дітям завжди цікаво робити простенькі механізми своїми руками. Щось крутиться, щось поскрипує – і маленькі очі вже горять завзяттям і новими цікавими ідеями! :) Отож, пропонуємо вам зробити домашній кінотеатр своїми руками – коробку з «екраном», всередині якого буде прокручуватися мультик, намальований вашим чадом! Такий домашній кінотеатр підійде і для оформлення спогадів про цікаві події, і для перегляду коміксів, склеєних в один суцільний рулон. Ідею ми підгледіли у Горгони Бобровицької у Фейсбуку – можливо, і вам вона припаде до душі! :)

Для того щоб зробити домашній кінотеатр своїми руками, візьміть:

- картонну коробку (у нас – горизонтальна, але можна брати і вертикальну);

- двосторонній скотч;

- ножиці;

- канцелярський ніж;

- два однакові за розміром циліндри від серединок паперових рушників або кулінарної фольги;

- дві пластикові пружинки від дитячих книжок (можна обійтися без них);

- крафтовий або звичайний непотрібний вам папір (його не буде видно зовні);

- прозорий файлик або цупку плівку;

- папір для загортання подарунків (можна обійтися, але вийде не так красиво :) );

- папір А4 для створення мультику;

- кольорові олівці;

- лінійку;

- дві господарські гумки;

- кольоровий картон для декорування кришки домашнього кінотеатру.

Матеріали для домашнього кінотеатру

Домашній кінотеатр з коробки: майстер-клас з виготовлення

1. Розпочинаємо з прикрашання елементів кінотеатру – трубок, які крутитимуть зображення майбутнього мультику. У нас картонні циліндри «декоровані» логотипами, тому їх ми покриваємо папером для пакування подарунків. Якщо ж у вас однотонні чисті циліндри, без цього пункту можна обійтися. А ми огортаємо циліндри папером, наносимо на його край смужку двостороннього скотчу та склеюємо, щоб вийшла гарна трубочка.

Прикрашання циліндру папером

2. Зайвий папір (по кілька сантиметрів з обох боків трубочки) закладаємо всередину циліндру та просто притискаємо пальцями, щоб він там і залишився.

Край циліндру

3. Домашній кінотеатр може обійтися без додаткових пластикових трубок, але у нашому випадку коробка – горизонтальна, тому трубками ми маємо подовжити щойно декоровані циліндри. Для цього вставляємо по одній жовтій трубці з одного боку кожного циліндру. Якщо трубки «сидять» у циліндрах нещільно, треба намотати на край трубок крафтовий або звичайний папір і скріпити цю намотку скотчем – край трубки вийде ширшим. Далі на цей край трубки наліплюємо двосторонній скотч та встромляємо його у циліндр. Виходять два гарні циліндри для прокручування мультику у домашньому кінотеатрі :)

Ручки для домашнього кінотеатру

4. На наступному етапі треба розрахувати, якого розміру буде екран вашого кінотеатру. Ці параметри залежать від розміру «кінострічки», тому наперед треба розкреслити «кадри» на папері. Беремо звичайний аркуш А4, вертикально ділимо його навпіл і проводимо відповідну лінію (ширина «кінострічки» виходить 10,5 см, тому ширина екрану в нас буде 10 см). У довжину розміщуємо на «кінострічці» по 3 «кадри», висота яких нехай буде 8 см. Розкреслюємо ці прямокутники, під якими залишається простір для склеювання частин стрічки. Можна одразу заготувати багато таких шматочків кінострічки і скріпити їх між собою двостороннім скотчем, щоб вийшла довга кіноплівка.

Кіноплівка з паперу

5. Віконце відповідного розміру (10 на 8 см) розкреслюємо посередині головної сторони коробки.

Майбутній екран

6. З обох боків, що примикають до сторони коробки з екраном, малюємо два кола (обводимо картонні циліндри). Ці два кола мають розташуватися вище і нижче за екран, але повинні максимально близько розташовуватися до тієї сторони коробки, де буде вирізаний екран.

Розмітка для ручок домашнього кінотеатру

7. Канцелярським ножем вирізаємо усі ці отвори – екран, два кола з одного боку і два кола з іншого боку.

Екран та отвори для ручок

8. Встромляємо у круглі отвори заготовані циліндри, щоб перевірити, чи підходять вони за розміром.

Ручки прокручуються, отвори підходять!

9. Всередині коробки наклеюємо двосторонній скотч навколо екрану – будемо кріпити прозору плівку.

Кріплення плівки на екран

10. Екран з плівкою буде виглядати десь ось так:

Екран з плівкою від файлу

11. Просимо малого кінематографіста намалювати по кадровий мультик (комікс) у кадрах, що ви розкреслили на папері. У нас, наприклад, це історія про порятунок планет Сонячної системи, які засмоктала в себе Чорна діра :)

Мультик про космос

12. Прикріплюємо двостороннім скотчем початок та кінець кінострічки до двох циліндрів таким чином, щоб можна було змотати папір рулоном.

Накручена кіноплівка

13. По боках від намотаної кінострічки кріпимо дві господарські гумки – вони слугуватимуть обмежувачами для паперу і не даватимуть йому перекручуватися.

Господарські гумки

14. Розкриваємо коробку та фіксуємо у ній циліндри з намотаною кіноплівкою.

Кріплення циліндрів з кіноплівкою

15. Для декорування домашнього кінотеатру відміряємо необхідну кількість паперу та прорізаємо у ньому місце для екрану.

Кольоровий папір

16. Екран на коробці обклеюємо двостороннім скотчем.

Обклеювання коробки

17. На скотч «садимо» декоративний папір, огортаємо всю коробку та закріплюємо папір скотчем у потрібних місцях.

Прикрашена коробка

18. Зверху прикрашаємо домашній кінотеатр картоном з відповідним телевізійним малюнком :) Все, тепер можна перекрутити кіноплівку з мультиком на початок і розпочинати перегляд цієї космічної історії!

Кришка з різнокольоровим картоном

Зробити домашній кінотеатр з дитиною доволі просто, але така справа займає кілька годин.

Домашній кінотеатр своїми руками

Хоча можна обрати й експрес-варіант – не прикрашати папером коробку і циліндри, а зосередитися на самому механізмі. Ми за те, щоб давати дитині свободу творчості – нехай вона сама обере, який варіант коробки їй до вподоби. Хтозна – можливо, колись саме цей малюк проектуватиме чи оформлюватиме будинки, надихнувшись прикрашанням домашнього кінотеатру в дитинстві! Ну а поки що можна замовляти индивидуальное проектирование от DOM4M від справжніх фахівців, які запропонують вам чудові рішення, відповідно до ваших вимог.

Дитячий кінотеатр

Цікавих вам поробок з дітьми! :)

Домашній кінотеатр

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus