Як зробити кишені для штанів?

Четвер, 4 Травня, 2017

Як зробити кишеню

Якщо ви шиєте одяг своїми руками, рано чи пізно настає етап, коли треба наважитися на кишені :) Звісно, речі без кишень виготовляти простіше, проте саме ці деталі роблять одежинки більш практичними та цікавими на вигляд. Існує багато різних типів кишень та їх оформлення. Але сьогодні розберемося лише з одним – подивимося, як зробити кишені для штанів з суцільно кроєними штанинами. Для прикладу візьмемо дитячі трикотажні штанці без бокових швів (кожна штанина – суцільна, а зшити треба лише передні лінії та кроковий шов).

Викрійка дитячих штанів з суцільно кроєними штанинами у мене – з журналу Оттобре №4-2014 (модель 16). Там суцільно кроєними подані не лише штанини, а й мішковини кишень: один клаптик тканини переходить з задньої мішковини на передню. Дуже гарна і простенька у виготовленні модель! Подібну красу можна знайти на сайті Modnasprava у розділі з шортами.

Для того щоб зробити кишені для штанів, візьміть:

- викроєні з петельного футеру деталі штанів (дві штанини та дві деталі кишень);

- кравецькі булавки;

- швейну машинку (знадобляться трикотажний, прямий та оверлочний шви, а також дві лапки – звичайна та оверлочна);

З чого зробити кишені

Як виготовити кишені для штанів?

1. Розкладіть перед собою суцільно кроєну штанину (лицьовою стороною вгору), аби розібратися, якою стороною і куди треба буде приєднати кишеню. Деталь кишені складіть вдвічі лицьовою стороною всередину та прикладіть до штанини на її майбутнє місце. Скісний край деталі кишені має співпадати зі скісним вирізом у верхній частині штанини.

Суцільно кроєна штанина з кишенею

2. Тепер за цією скісною лінією прикладіть деталь кишені до штанини так, щоб лицьові сторони обох деталей опинилися всередині. Зафіксуйте деталі булавками, але при цьому прослідкуйте, щоб деталь кишені внизу скісної лінії хоча би на 5 мм виходила за кут вирізу на штанині.

Штани з кишенями

3. Трикотажним машинним швом прострочіть цю скісну лінію, поволі виймаючи з полотна булавки.

Шов для трикотажу

4. Загніть деталь кишені до виворотного боку штанини (так, як має бути розташована кишеня) та по лицьовій стороні відстрочіть лінію згину (лінію входу до кишені). Для цього від ступіть від краю 5 мм та прострочіть викривлену лінію прямим швом з інтервалом 3. Дуже виграшно у такій ролі виглядає нитка контрастного до штанів кольору!

Вхід до кишені

5. Вийде ось такий декорований вхід до кишені:

Оформлення кишені

6. Зігніть деталь кишені вдвічі, щоб утворилися дві частинки мішковини, та скріпіть верх кишені разом з верхом штанини за допомогою булавки.

Кишеня на своєму місці

7. З виворотного боку у вас вже є складена вдвічі деталь кишені. Скріпіть булавками її сторону, протилежну зігнутій стороні.

Лінія кишені

8. Прострочіть на виворотному боці трикотажним швом цю лінію, а потім перейдіть і до нижньої лінії кишені – прострочіть і її. Найважчий момент у пошитті всієї кишені – це місце стику кишені з кутовим місцем вирізу штанів. Будьте особливо обережні, шиючи цей стик.

Майже готова кишеня

9. Встановіть на машинці оверлочну лапку та обробіть оверлочним швом два щойно прострочені краї кишені зі зворотного боку.

Оброблені краї кишені

10. Залишилося лише відстрочити прямим швом одну лінію – вертикальну пряму, що веде від верху штанини до кутика вирізу. Зробіть це охайно, щоб цей шов перейшов у попередній відстрочений шов (яким ви оздоблювали лінію входу до кишені).

Як оздобити кишеню штанів

11. Ну а далі – зшийте всі деталі штанів, пришийте до них пояс та манжети.

Кишені у штанах

Як зробити кишені для штанів? Та дуже просто! І ви щойно самі у цьому переконалися :) Такими кишенями можна доповнити і штани, і спідниці, і сукні. Ну а купити якісний одяг для себе та своєї сім’ї можна у магазині modnasprava.com.ua за досить гарними цінами!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus