Як зробити підкладку для шапки?

Пятниця, 19 Жовтня, 2018

Як зробити підкладку для шапки

Усі ми любимо теплі плетені шапки: у них взимку неймовірно тепло та затишно! Проте деколи такий виріб все ж потребує завершення. Якщо шапка сплетена «з дірочками», вона може продуватися наскрізь. Якщо шапка виготовлена з натуральної пряжі, вона може «кусатися». У таких випадках вихід очевидний: треба зробити підкладку для шапки своїми руками! І саме зараз ми розповімо вам, як втілити цю ідею в життя.

Щоб зробити підкладку для шапки, візьміть:

Готову шапку (у цьому майстер-класі – дитяча шапка з зав’язками)

Невеликий відріз флісу або іншої теплої тканини, що підійде для підкладки (інтерлок, плюш тощо)

Крейду або мило для нанесення розмітки на тканину

Кравецькі булавки

Ножиці для тканини

А тепер подивіться, які комплексные IT услуги для бизнеса пропонують у наші дні: це ж просто мрія! От що стається, коли за справу беруться фахівці!

Фліс для підкладки

Майстер-клас: як зшити підкладку для шапки?

1. Складність у нашій ситуації тільки одна – це те, що шапка у вас вже готова. Тобто, вам треба вигадувати викрійку підкладки самотужки та сподіватися, що вона підійде і «стане» на своє місце без зморшок та подібних недоліків. Отже, зробіть перший крок. Складіть шапку вдвічі (у випадку шапки з зав’язками – у профіль, а у випадку звичайної шапки зі швами по боках – в анфас) та покладіть її на підкладкову тканину. Добре розрівняйте шапку та обережненько обведіть милом чи крейдою її обриси на флісі.

Контури шапки

2. Складіть підкладкову тканину вдвічі (вам же потрібно дві такі половинки, як ви щойно намалювали, щоб отримати підкладку) та зафіксуйте обидва шари тканини разом за допомогою кравецьких булавок.

Кравецькі булавки скріплюють тканину

3. В обрисах половинки шапки не забудьте намалювати виточку зверху – таку собі галочку великого розміру.

Виточка на флісі

4. Викроїть обидві половинки підкладки з флісу по намічених обрисах.

Деталі підкладки

5. Виточки прострочіть першими – зробіть ці шви на обох половинках із флісу з виворотного боку тканини. Зафіксуйте ці дві половинки разом булавками, склавши їх лицьовими сторонами всередину. Зістрочіть дві половинки підкладки разом. Для роботи з флісом та будь-якою іншою підкладкою з трикотажної тканини краще використовувати трикотажний шов, якщо на вашій машинці такий є.

Готова підкладка для шапки

6. Виверніть шапку на виворотний бік. Підкладка також має лежати перед вами у вивернутому вигляді. Вручну зшийте разом шапку і підкладку у точці маківки.

Як пришити підкладку до шапки

7. Вдягніть шапку разом з підкладкою на трилітрову банку, щоб і шапка, і підкладка розрівнялися. Булавками прикріпіть нижні краї підкладки до відповідних місць на основній частині шапки.

Шапка на підкладці

8. Підверніть нижній край підкладки на зворот (щоб його не було видно) та вручну пришийте по всьому об’єму шапки ручною голкою. Для цього краще підібрати нитку, яку не буде видно на тлі шапки.

Як пришити підкладку

Ось і все, так можна зробити підкладку для готової шапки! Нічого складного у цій роботі немає. Ну хіба що те, що ви робите виріб «задом наперед», тобто шиєте підкладку, відштовхуючись від вже готової шапки. Вдалого вам шиття!

Дитяча шапка на підкладці

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus