Як зробити пряжу з трикотажу?

Субота, 25 Липня, 2015
Пряжа з трикотажу

Пряжа з трикотажу

Переробка непотрібних речей в потрібні зараз стала модною, і це – чудово! Серед рукодільниць поширене таке явище, як апсайклінг – створення нових гарних речей зі стареньких. Хтось шиє сумки з колишніх джинсів, хтось виготовляє іграшки з газетного паперу, а хтось плете чудові килимки зі старих футболок! Хочете спробувати таке плетиво? Це дуже просто: лишень зробіть пряжу з трикотажу та запасіться великим гачком! Щоб не відволікатися на робочі справи, можете купити чековый принтер — Спецформат для ведення бізнесу і забути про клопоти!

Для того, щоб зробити пряжу з трикотажу, вам знадобляться старі футболки або обрізки трикотажу (якщо ви шиєте дитячий одяг своїми руками, то у вас буде повно такого скарбу!) та ножиці.

Футер без начосу

Як зробити пряжу для килимків своїми руками?

1. Найзручніше для пряжі використовувати, звісно, великі полотна трикотажу: чоловічі футболки або обрізки тканини шириною метр-півтора. Тоді вам треба буде лише кроїти довгі смужки перпендикулярно до канавок трикотажу, та й все! Але якщо у вашому розпорядженні опинився невеликий прямокутний клаптик трикотажної тканини, треба буде спершу розкроїти його горизонтальними надрізами зліва праворуч (не дорізаючи до кінця, як на фото). При цьому, надрізами ви маєте сформувати смужки товщиною 3-4 см.

Перші надрізи

2. Далі треба буде зробити горизонтальні надрізи справа ліворуч, розрізавши утворені у пункті №1 смужки навпіл. Але будьте уважні: тут також не дорізайте до кінця! Саме завдяки цьому хитрому «фокусу» ви й зробите з невеликого клаптику тканини довгу нерозривну нитку.

Другі надрізи

3. Покраявши все полотно такими смужками, вам залишиться лише потягнути ці нитки у різні боки, щоб вони скрутилися завдяки властивостям трикотажу. Будьте обережні на поворотах ниток (на ділянках, де ви не дорізали тканину до кінця): там краще сильно не тягнути, щоб не розірвати вашу нову пряжу. Якщо нитки не вийдуть ідеально скрученими по всій довжині – не переживайте: у плетиві це навряд чи буде суттєво помітно.

Скручування пряжі в трубочку

4. Утворивши відрізки трикотажної пряжі, зв’яжіть їх між собою міцними подвійними вузликами та скатайте у клубки.
Пряжа з трикотажу – це міцні й еластичні нитки, з якими приємно працювати! З такої пряжі ви можете виготовити килимки (для ванної, туалету, коридору), підставки під гаряче та подібну хатню оздобу. Плести їх дуже швидко, адже для такої пряжі потрібен гачок №10.

Клубок пряжі з трикотажу

Який трикотаж підійде для виготовлення пряжі?

Тут вам стане у нагоді лише кулір або легкий футер без начосу. Словом, такий трикотаж, в якому з одного боку лицьова гладь, а з іншого – виворотні петлі. Якщо ж тканина плетена так, що з обох боків – лицьова гладь (наприклад,трикотаж під назвою інтерлок) або вигладяє, як резинка (трикотаж, що називається рібана), скручуватися у гарні трубочки для пряжі він не буде.

На фото цього майстер-класу зображений футер без начосу – грубувата тканина, для створення пряжі з якої потрібні смужки по 1-1,5 см. Якщо ж ви робитимете пряжу з футболок (з куліру), смужки варто буде робити ширшими – по 2 см.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus