Як зробити шпаківню чи синичник?

Пятниця, 17 Лютого, 2017

Як зробити шпаківню або синичник?

Наближається весна – час, коли пташки почнуть вити свої гніздечка і турботливо висиджувати пташенят. І ми з вами можемо допомогти їм! Принаймні, ми можемо зробити затишну шпаківню або синичник та влаштувати цю домівку у безпечному місці. Любитель роботи з деревом Віктор Долгов із міста Бобровиця Чернігівської області самотужки зробив ідеальний синичник – будиночок для сімейства синиць чи горобців. Пропонуємо вашій увазі детальні фото з описом усіх необхідних для пташок «бонусів» цієї споруди!

1. Зовні синичник або ж шпаківня виглядає, як продовгуватий будиночок із дерев’яних дощок. Зверху він закривається кришкою; у верхній частині «фасаду» розташований круглий отвір для дрібних пташок, а під ним – горизонтальні засічки для того, аби птахи могли триматися за них лапками. Роздивімося цю конструкцію детальніше! Сподіваємося, завдяки цьому невеличкому майстер-класу пташиних будиночків в Україні стане більше. Ну а матеріал для них можна купити тут, замовивши міцні дрова.

Головний фасад синичника

2. На цьому фото ви можете побачити пропорції частин синичника: дашок більш як на 1/3 виступає над шпаківнею.

Дашок синичника

3. Вхід до синичника. Отвір для синиць чи горобців має бути невеликий: інакше до сімейства дрібних пташок можуть завітати «у гості» більші птахи, і все закінчиться трагедією. Зверніть увагу, що майстер зміцнив вхід до синичника шурупами. Це зроблено для того, щоб більші птахи (наприклад, дятли) не розбивали деревину своїми дзьобами. Таке буває, коли великий птах хоче потрапити всередину будиночку – він просто розширює вхід, шматочок за шматочком вибиваючи деревину. Ще один нюанс – горизонтальні засічки під входом до шпаківні. Найчастіше до шпаківень приєднують паличку або металевий прут, на якому можуть сидіти пташки-господарі цього «житла» під час прогулянки. Але Віктор Долгов стверджує, що краще такого не робити: більші птахи можуть скористатися такою підставкою і чекати на дрібних пташок прямо на виході зі шпаківні. Отож, він у своєму синичнику зробив іншу «прогулянкову зону» – рельєфні засічки, за які зможуть хапатися лапками лише дрібні птахи.

Вхід до синичника

4. Окремо розглянемо дашок шпаківні. Він зроблений з дерева, але додатково оббитий лінолеумом. Таким чином, дощі нескоро зіпсують деревину, і будиночок багато років зможе служити птахам. Під дашком ви бачите вийнятий металевий гачок. Це – «замок», на який зачиняється дашок. Пряма частина гачка входить в отвір, пророблений у дашку і у стінці шпаківні, отож людині з ним легко обходитися.

Дашок шпаківні

5. Для чого відкривати дашок шпаківні? Щоб почистити її від пташиного посліду. Це треба робити вже після того, як сімейство птахів покине будиночок, і до того, як наступної весни туди заселяться нові мешканці. На цьому фото видно, що дашок знизу має квадратний «наріст», завдяки якому синичник можна щільно закрити.

Відкритий синичник

6. Підлога синичника оббита лінолеумом – знову ж таки, для більшої довговічності будиночку.

Підлога затишної шпаківні

7. Ось так виглядає відкритий синичник, без даху.

Синичник без даху

8. Також зверніть увагу, що і всередині пташиного будиночку (під круглим отвором) є горизонтальні засічки. Вони там – для тренування пташенят, які зможуть вийти з синичника, коли підростуть.

Засічки для пташенят

9. Синичник з дашком, вид збоку.

Дах саморобного синичника

10. Тут видно «замок» у зачиненому стані (край гачка скерований донизу). По боках синичника вкручені шурупи, за які треба зачепити міцну мотузку і повісити синичник на дерево.

Синичник збоку

Ось такий він – синичник, зроблений своїми руками. За таким самим принципом ви можете зробити шпаківню або будиночок для інших птахів. Успіху вам у цій справі!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus