Як зробити складки на платті?

Неділя, 26 Лютого, 2017

Як зробити складки на платті?

Деколи гарну одежинку можна зробити, прикрасивши її складками. Мова йде про урочисті жіночі та дитячі сукні або спіднички, які за допомогою складок одразу стають святковіші та пишніші. Отож, як правильно зробити складки на платті або спідниці? Давайте розберемося на прикладі трикотажної сукні для маленької дівчинки. У питанні складок трикотажне полотно не відрізняється від звичайного бавовняного, тому цей майстер-клас підійде вам, незалежно від обраного типу тканини.

Щоб зробити складки, візьміть:

- Викроєну деталь, на якій мають з’явитися складки (у випадку сукні це її нижня частина, так звана спідничка);

- Ножиці для тканини (або просто ножиці-перекуси, як на другому фото);

- Викрійку з розміткою майбутніх складок;

- Кравецькі булавки;

- Ручну голку для наметування;

- Нитки для наметування (зазвичай, для такої «чорнової» роботи використовують непотрібні нитки, які не шкода «зіпсувати»);

- Також вам знадобиться звичайна швейна машинка з прямим швом.

Як зробити складки на трикотажному платті? Хід роботи

1. У нашому випадку складки будуть розташовуватися симетрично по верхній стороні спіднички сукні. Тому перше, що нам треба зробити, – це скласти вдвічі деталь спіднички та прикласти до неї викрійку (половинку викрійки), сумістивши її край зі згином спіднички. На викрійці позначені місця складок: вертикальна лінія ліворуч позначає місце, куди треба буде прикласти складку, а вертикальна лінія праворуч позначає місце, де треба буде зробити згин складки та потім прикласти до позначки ліворуч. Щоб зробити рівні складки на платті, треба дуже точно перенести ці позначки з викрійки на тканину. Найзручніше це робити ножицями. Отож, легенько проріжте ножицями верхній край тканини у місцях таких позначок (у місцях всіх вертикальних ліній викрійки). Дуже великі порізи робити не слід: вистачить 1-2 мм.

Позначення складок ножицями

2. Тепер розкладіть деталь спіднички перед собою та охайно, одну за одною, складіть складки, орієнтуючись на позначки, які ви зробили ножицями. Зробивши одну складку, треба одразу зафіксувати її кравецькою булавкою, а тоді починати робити другу складку. Інакше зроблені складки будуть розпадатися, поки ви майструватимете наступні. У нашій сукні є ще й цікава центральна складка: її ми сформували зі зворотного боку, рівномірно розподіливши «запас» тканини на правий і лівий боки. Для створення цієї складки знадобилася окрема булавка, що пронизує тканину у кількох місцях.

Виготовлення складок

3. Візьміть голку з ниткою та наметувальним швом пройдіться по верхній лінії спіднички, щоб надійніше зафіксувати складки. Після цього булавки можете виймати: все одно шити на машинці, не вийнявши їх, неможливо.

Трикотажні складки

4. Виберіть на машинці прямий шов та прострочіть верхню лінію спіднички. Робіть це дуже обережно, щоб жодна складка не підігнулася у непотрібному напрямку.

Складки на дитячій сукні

5. Після цього можна пришивати спідничку зі складками до інших деталей майбутньої сукні!

Плаття зі складками

Як зробити складки на платті? Тепер ви знаєте, що ця робота доволі проста, хоча й потребує сконцентрованості та посидючості :) А вам доводилося прикрашати складками одяг ручної роботи? Якщо так, то покажіть нам у коментарях, що із цього вийшло! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Найкращий подарунок до початку весни – це не лише новий одяг, а й мужская обувь ecco високої якості. Взуття цієї фірми ви будете носити не один сезон, отож можете сміливо вкладати гроші у таку покупку!

Метки:

blog comments powered by Disqus