Як зшити дитячу футболку?

Вівторок, 9 Жовтня, 2018

Футболка для дитини своїми руками

Зшити футболку для малюка в домашніх умовах – досить просто і швидко. Та й результат вийде більш цікавим, ніж після звичайного походу до магазину. Тільки подумайте: завдяки самостійного вибору тканини ви зможете зробити для своєї дитини саме такий одяг, який відповідає її характеру та інтересам! Та й, крім того, так ви зможете проконтролювати весь процес створення речі: викроїте тканину рівно, щоб під час носіння футболка не перекрутилася, а також підберете модель якраз для статури вашої дитини – худеньку або більш простору. Отже, як же зшити дитячу футболку?

Матеріали та інструменти:

Тонка трикотажна тканина (кулір) з принтом – 30 см

Трикотажна тканина-гумка (рібана) – 5 см

Нитки в тон тканини (обов’язково з синтетикою в складі)

Кравецькі шпильки

Ручна голка і нитки для наметуванія

Швейна машинка з трикотажним швом

Сантиметр

Розміри полотен подані у висоту, тобто, щоб отримати відріз для обробки горловини, вам потрібно буде викроїти смужку рібани висотою 5 см. Сама ж футболка підійде дітям, що вже вміють сидіти (зовсім маленьким комфортніше буде у бодіках та чоловічках, які також можна зшити самостійно). Якщо ваш малюк вже сидить, значить, зовсім скоро вам може знадобитися оновлення меблів! Купити stationary bar stools можна за доволі вигідними цінами на цьому сайті!

Кулір для футболки

Виготовлення:

1. Виберіть будь-яку відповідну вам викрійку дитячої футболки (благо, в мережі їх зараз багато) і викроїть з куліру всі необхідні деталі. Це будуть два рукави, одна деталь спинки і одна деталь пілочки (переднє полотно). Сантиметром виміряйте ширину горловини, склавши разом пілочку і спинку. Це значення поділіть на 4 і помножте на 3, а потім викроїть з рібани смужку довжиною ¾ ширини горловини і висотою 5 см.

Деталі футболки

2. Складіть спинку і пілочку разом лицьовими сторонами всередину, сколіть плечові лінії булавками. Потім прострочіть плечі трикотажним швом з інтервалом 3, встановіть оверлочну лапку і обробіть край тканини оверлочним швом.

Плечові шви

3. Виверніть заготовку футболки на лицьову сторону і відстрочіть плечові лінії прямим швом з інтервалом 3, притиснувши припуски на вивороті на сторону пілочки футболки.

Як пошити футболку

4. Деталь з рібани складіть уздовж вдвічі і запрасуйте. Потім складіть цю деталь лицьовою стороною всередину в кільце і зістрочіть два краї. Після цього складіть майбутню горловину вдвічі по запрасованій лінії.

Горловина з рібани

5. Горловину, складену вдвічі, прикладіть до відповідного вирізу футболки так, щоб скласти зрізи зі зрізами. Злегка розтягуючи рібану, зафіксуйте рібану по всьому вирізу горловини булавками.

Як вшити горловину

6. Пристрочіть горловину трикотажним швом, потім припуски обробіть строчкою для оверлочної обробки. А по лицьовій стороні трикотажним швом відстрочіть горловину, попередньо загорнувши припуски з вивороту вниз – в сторону основної частини футболки. Якщо виріб після цього трохи стовбурчиться, пропрасуйте горловину і таким чином притисніть до неї тканину праскою.

Горловина футболки

7. Пристрочіть рукава дитячої футболки. Для цього прикладіть деталі рукавів до пройм рукавів основної деталі «обличчям до обличчя», зафіксуйте шпильками і поєднайте трикотажним швом. Припуски швів рукавів обробіть оверлочною та трикотажною строчкою, а по лицьовій стороні зробіть відстрочку на сторону основної частини футболки. Чому в разі горловини відстрочку краще робити трикотажним швом, а в рукавах – прямим? Тому що трикотажна строчка дозволяє тканині розтягуватися, і нитки при цьому не рвуться (саме цього ми і хочемо від горловини). А ось у випадку з рукавами можна встановити на машинці і звичайний шов: ця частина при носінні не буде піддаватися сильному розтягуванню.

Рукава дитячої футболки

8. Виверніть виріб навиворіт. Сколіть кравецькими шпильками лінії бічних швів, що переходять у шви рукавів. Прострочіть ці лінії на машинці трикотажною строчкою, краї обшийте оверлочних швом. Виверніть дитячу футболку на лицьову сторону.

Бічні шви

9. Низ футболки двічі підверніть до вивороту, зафіксуйте шпильками, а потім – ручним наметувальним швом. Шпильки із тканини вийміть, щоб шити на машинці далі було зручніше.

Низ трикотажного виробу

10. Прострочіть лінію низу футболки трикотажною строчкою і дістаньте з тканини наметувальну нитку.

Трикотажна строчка

11. Краї рукавів також підверніть двічі до виворітного боку, зафіксуйте і прострочіть прямим або трикотажним швом.

Краї рукавів

Ось і все, дитяча футболка готова! Для того щоб надати їй завершеного вигляду, гарненько відпрасуйте всі шви і лінії: низ виробу, краї рукавів, горловину і бічні лінії. Зшити дитячу футболку в домашніх умовах виявилося легко і цікаво! Вдалих вам швейних експериментів!

Дитяча футболка на машинці

Як самостійно зшити футболку

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus