Як зшити худі? Майстер-клас

Середа, 19 Липня, 2017

Як зшити худі? Майстер-клас

Чого ми тільки не шили на сайті made-in-ukraine.info: і дитячі шапки, і реглани, и трикотажні штани. Але найулюбленішою і наймилішою кофтинкою дітей та їхніх батьків все одно є худі – светрик з капюшоном з теплої тканини! Отож, сьогодні поговоримо про те, як зшити худі з трикотажу! Ця одежинка може бути однотонна, створена з тканини з візерунком або така цікава, як у нашому випадку – вручну розписана художницею LeavesAndPaws спеціальними фарбами для тканини :)

Для того щоб зшити худі, вам треба буде взяти:

- Петельний футер (100% бавовна) кольору «сірий меланж» – 40 см (це з розрахунку на 86 дитячий розмір);

- Стрейч-рібану в’язки 2 на 2 оранжевого кольору – 7 см;

- Сірі та оранжеві нитки;

- Кравецькі булавки;

- Непотрібні нитки, які не шкода «пустити» для наметування;

- Швейну машинку з трикотажним швом і можливістю обробляти краї виробу.

Одразу скажу, що найкраще для пошиття такого одягу брати трикотаж з Туреччини або Польщі. Перший славиться непоганою якістю і невисокою ціною, а другий – натуральністю та слухняністю під час шиття. Якщо ж при згадці про Туреччину вам закортіло провести відпустку у цій країні, звертайтеся до проекту Все в Горы: там для вас підберуть найкращий варіант активного відпочинку в Туреччині!

Трикотажні тканини

Викрійка худі для дитини

Я брала готову викрійку худі з капюшоном з улюбленого номеру журналу Оттобре (№1-2015, модель №9). За цією викрійкою виходять не лише гарні кофтинки з капюшоном, а й просто реглани (для цього замість капюшона треба нашити на горловину вузький комір з рібани). Вам також раджу не качати з Інтернету неперевірені викрійки, а купити пару номерів оригінального журналу, щоб мати впевненість, що дитячий одяг вийде відповідного розміру.

Як зшити худі з капюшоном своїми руками?

1. Викроїть з сірого футеру усі необхідні деталі. Це перед, спинка, два рукави у дзеркальному відображенні, дві бокові деталі капюшона у дзеркальному відображенні, одна центральна деталь капюшона. З рібани викроїть дві деталі для манжетів. У нас передня деталь майбутнього светрика, як бачите, вже чудово декорована: художниця Любов Долгова з LeavesAndPaws поселила там усміхнену лисичку :)

Деталі дитячого худі

2. Щоб швидше пошити, скріпіть булавками всі деталі, які можете взяти в роботу на цьому етапі. Отож, кравецькими булавками припасуйте бокові частини капюшона до центральної, а до передньої частини худі приєднайте рукава.

Капюшон худі

3. Заправте машинку сірими нитками і, знову ж таки, добре продумайте, як прострочити ними якомога більше швів за один раз. Я робила так: трикотажним швом прострочила обидві лінії на капюшоні, потім цим же швом пришила рукава до переду светрика. Після цього булавками приєднала інші боки рукавів бо спинки і пристрочила тим-таки трикотажним швом. Потім змінила лапку на оверлочну, обрала оверлочний шов і обробила припуски одразу всіх шести щойно зроблених швів на капюшоні і рукавах. Вийшли дві заготовки – капюшона і самого светрика.

Светрик з капюшоном

4. Змініть нитки на оранжеві – «парадні» нитки цього дитячого светрика, якими будете відстрочувати необхідні місця. Прямою строчкою з інтервалом 3 відстрочіть по лицьовій стороні два шви на капюшоні (на вивороті загніть припуски на зовнішню сторону капюшона), а також чотири шви рукавів (строчки пустіть на передню і задню частини кофтинки, а не на рукава).

Відстрочені шви

5. Щоб завершити капюшон, двічі підігніть на виворотний бік край капюшона, який охоплюватиме обличчя. Зафіксуйте булавками, потім наметувальним швом вручну, і вже потім прострочіть прямим швом оранжевими нитками.

Капюшон для худі

6. До вирізу горловини светрика прикладіть нижній зріз капюшона лицьовими сторонами всередину. При цьому, зробіть так, щоб на передній деталі худі кінчики капюшона не просто сходилися, а один з них захлестував інший. Зафіксуйте капюшон на горловині булавками.

Як пришити капюшон

7. Пристрочіть капюшон трикотажним швом (сірими нитками), потім припуски обробіть оверлочною строчкою, ну а з лицьового боку відстрочіть оранжевими нитками й прямим швом. Припуски на звороті при цьому заверніть вниз, не до капюшона, а до головної частини светрика.

Дитячий светрик худі

8. Сірими нитками, трикотажним швом, а потім і оверлочним зробіть бокові шви – на вивороті прострочіть зрізи рукавів, що переходять у бокові зрізи светрика. Відстрочувати декоративною строчкою тут нічого не треба.

Бокові шви худі

9. Кожну деталь манжета складіть навпіл лицем назовні і запрасуйте. Потім розкладіть і складіть двічі, але цього разі – перпендикулярно до запрасованого згину і лицем всередину. Зістрочіть зрізи манжета «у бублик» і складіть деталь за згином, вивернувши її на лицьову сторону.

Манжети з трикотажу

10. Пристрочіть манжети до низів рукавів: першу зафіксуйте булавками, а потім пришийте трикотажним швом і обробіть краї оверлочним швом.

Рукава з манжетами

11. Нижній край худі двічі підверніть на виворотний бік, зафіксуйте булавками, а потім – наметувальним швом. Прострочіть прямим або трикотажним швом, використовуючи оранжеві нитки.

Обробка нижнього краю светрика

Ось так можна зшити худі своїми руками – нічого складного в цьому немає! :) У мене на цю роботу пішло 3 години, а у вас скільки? Пишіть у коментарях! ;)

Худі з капюшоном своїми руками

Світшот з капюшоном

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus