Як зшити кишені з обтачкою?

Середа, 18 Січня, 2017

Як зшити кишеню з обтачкою? Майстер-клас

Простенькі штанці і светрики з трикотажу – це те, з чого можна почати шити дитячий одяг. Але якщо ви вже трохи потренувалися і бажаєте спробувати свої сили у дечому складнішому, додайте до одежинок кишеньки. Дуже виграшно у дитячих речах виглядають кишені з обтачкою, тобто вхід до яких обшитий еластичною бейкою або рібаною (еластичним трикотажем). Це і гарно, і практично: з такою обтачкою кишені не будуть так швидко розтягуватися і втрачати свій вигляд, як без неї. Отож, як зшити кишені з обтачкою? Давайте детально розглянемо цей етап роботи.

How to make sweet pocket

Для пошиття кишені з обтачкою з рібани вам знадобляться:

- основна тканина виробу (вже викроєна – чи то спідничка, чи штанці);

- дві деталі кишені з тієї ж тканини (внутрішня більша деталь та зовнішня менша, з викроєним півколом – входом до кишені);

- прямокутник з рібани (його ширина має бути 2-3 см, а довжина має складати 2/3 довжини півкольної лінії входу до кишені, яку ви й будете декорувати);

- кравецькі булавки;

- нитки для наметування;

- ножиці;

- швейна машинка.

Частини кишені

Пошиття кишені з обтачкою, хід роботи

Спочатку до основної тканини треба буде приєднати зовнішню частину кишені, а між цими двома полотнами – вставити рібану для обтачки. Якщо ви зробите цей «бутерброд» правильно, усі шви будуть надійно заховані аж під кишенею, а сама ж кишенька буде гарна і охайна.

Складена вдвічі деталь з рібани

Зовнішня частина кишені зверху на рібані

1. Отож, спочатку складіть прямокутник з рібани навпіл (поперек трикотажних бороздочок) та запрасуйте, щоб був чіткий згин. Прикладіть складену вдвічі рібану до округлого вирізу основної тканини так, щоб згин рібани був скерований до середини основної тканини, а не назовні. Однією булавкою зафіксуйте один край рібани на вершечку округлого вирізу основної тканини, другою булавкою – інший край наприкінці вирізу. Елемент з рібани на третину коротший за довжину вирізу на тканині, отож тепер треба цю рібану розтягнути і зафіксувати у відповідних місцях тканини ще кількома булавками.

Обтачка з рібани

2. Швом для наметування зафіксуйте рібану на основній тканині: тоді булавки можна буде вийняти.

Наметування обтачки кишені

3. Тепер зверху на цю «конструкцію» покладіть зовнішню деталь кишені. Зробити це треба так, щоб вирізи кишені і основної тканини співпадали, і при цьому тканини були повернути лицьовими сторонами одна до одної. Скріпіть цей «бутерброд» по краю вирізу булавками.

Поєднання деталей кишені

4. Якщо хочете, на цьому етапі також можна пройтися ручним швом для наметування по краю вирізу і вийняти булавки. Так буде легше шити, аніж з булавками, які під час шиття треба встигати вчасно забирати. Далі прострочіть на машинці лінію вирізу трикотажним швом (з зубчиками), відступаючи від самого краю десь 5 мм.

Пришита окантовка і деталь кишені

5. Встановіть на машинці лапку для окантовки та прострочіть цей край ще раз – цього разу вже швом для окантовки, щоб обробити краї «бутерброду».

Оброблені краї

6. Щоб вхід до кишені виглядав більш охайно, відстрочіть його прямим швом по лицьовій стороні виробу.

Відстрочений вхід до кишені

7. Відігніть деталь кишені на зворотний бік основної тканини (туди, де ця деталь і має бути під час носіння виробу) і прикладіть до неї внутрішню деталь кишені обличчям до обличчя. Округлу лінію кишені скріпіть булавками.

Приєднання внутрішньої частини кишені

8. Прострочіть округлу лінію кишені на машинці, використовуючи трикотажний шов, а потім шов для окантовки, аби обробити краї тканин.

Кишеня з трикотажу

9. Фактично, кишеня вже готова: вхід до кишені прикрашений охайною окантовкою, зшита і сама мішковина. Залишається лише зшити цю деталь виробу з іншими деталями, щоб вийшов готовий дитячий одяг!

Трикотажна кишеня з обтачкою

А вам подобаються такі кишені з окантовкою, які трошки стягують вхід до кишеньки? Подібним чином можна робити не лише округлі, а й прямі кишені – варіант, який більш підійде для хлопчиків. Гарних вам швацьких експериментів! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо ви справді піклуєтеся про свої заощадження, купіть взломостойкий сейф та тримайте гроші і коштовності саме у ньому!

Метки:

blog comments powered by Disqus