Як зшити светрик з трикотажу?

Четвер, 28 Лютого, 2019

Як зшити светрик з трикотажу?

Легкий трикотаж – дуже зручна тканина: з неї і шити добре, і носити готовий одяг приємно. Вона тягнеться, повторює вигини тіла, та і просто дуже приємна на дотик (особливо, якщо натуральна). Але деколи все-таки природньої пластичності трикотажу малувато: треба застосувати і спеціальний приталений крій, щоб підкреслити жіночу фігуру. Отож, сьогодні поговоримо про те, як зшити приталений светрик з трикотажу!

Для пошиття жіночого светрика з трикотажу візьміть:

Тонкий петельний футер (у нас рідкісний варіант – з петельками назовні, а не на звороті) – 70 см

Нитки під колір тканини

Ножиці для тканини

Кравецькі булавки

Швейну машинку з можливістю обрати трикотажний шов

Лапку для оверлочної обробки

Не забувайте про те, що купить подарок девушки краще заздалегідь: оберіть найкращий подарунок і замовте його просто зараз!

Трикотаж для жіночого светрика

Як пошити светрик з петельного футера?

1. Оберіть викрійку, яка підходить для пошиття приталеного светрика з трикотажу. Таких зараз багатсько у спеціальних журналах: із недорогих можна глянути журнал «Бурда», з дорожчих – «Оттобре» (зокрема, окремі випуски «Оттобре» присвячені саме пошиттю одягу для дорослих). Викроїть із петельного футера усі необхідні деталі: полочку, спинку та два рукава. Невеликий клаптик тканини у вас обов’язково має залишитися для обробки горловини (розмір цієї деталі можна буде довідатися згодом).

Деталі жіночого светрика

2. Складіть разом полочку і спинку лицьовими сторонами всередину та прострочіть плечові шви трикотажним швом. Для зручності (щоб тканина не зісковзувала), перед пошиттям зафіксуйте плечові лінії кравецькими булавками. Після трикотажного шву встановіть на машинці лапку для оверлочної обробки та прострочіть краї (припуски) плечових швів оверлочним швом.

Зшивання на рівні плечей

3. Відверніть полочку на лицьовий бік та прямим швом відстрочіть плечові шви, від ступив від основних швів буквально 5 мм. Це дасть змогу притиснути припуски до вивороту і зробити носіння такого одягу більш приємним.

Обробка плечового шву

4. Вшийте рукави до пройм рукавів. Спершу прикладіть рукави до пройм (лицьовими сторонами всередину) та зафіксуйте булавками, а потім прострочіть на машинці трикотажним швом і обробіть оверлочним швом.

Як вшити рукава

5. Виверніть заготовку светрика на зворотний бік та складіть разом поки що не зшити лінії рукавів та боків. Скріпіть ці лінії булавками та прострочіть трикотажною строчкою рукава та боки (від краю рукава через пахви до низу виробу). Виверніть светрик на лицьову сторону.

Пошиття жіночого светрика

6. Нижній край светрика та низки рукавів двічі підверніть на бік звороту, зафіксуйте булавками та прострочіть трикотажним швом. Ці ж лінії краще запрасувати для кращого вигляду: можна зробити це зараз, а можна вже разом із прасуванням цілого готового виробу.

Обробка країв виробу

7. Поміряйте периметр вирізу горловини на светрику. Викроїть з залишку футера довгий прямокутник висотою 5 см і шириною, що дорівнює 2/3 периметру горловини. Складіть цю деталь двічі уздовж, запрасуйте, а потім краї коротких сторін зшийте, склавши лицьовою стороною всередину. Виверніть заготовку горловини та зігніть за запрасованою лінією.

Горловина светрика

8. Прикріпіть горловину до вирізу горловини булавками, співставивши зрізи горловини зі зрізами на проймі.

Як вшити горловину

9. Пристрочіть горловину трикотажним швом, краї обробіть оверлочним. На лицьовій стороні відстрочіть горловину трикотажним швом, завернувши припуски вниз.

Светрик з трикотажу своїми руками

Ось і все, светрик з трикотажу готовий! Попрасуйте його та носіть із задоволенням!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus